23 dni temu

Zamożni millenialsi lubią kryptowaluty. Bitcoin, ethereum i inne tokeny stanowią znaczną część ich portfela

Zamożni millenialsi lubią kryptowaluty. Bitcoin, ethereum i inne tokeny stanowią znaczną część ich portfelaMillenialsi-milionerzy większość swoich funduszy trzymają w kryptowalutach. Co więcej, planują w tym roku jeszcze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w bitcoina (BTC) i inne tokeny, wskazuje ankieta CNBC.

Młode pokolenie wierzy w cyfrowe aktywa

Zgodnie z ankietą, aż 83% milenialsów z portfelem wartym ponad 1 mln dolarów posiada kryptowaluty. Ponad połowa z nich przynajmniej 50% swojego majątku ulokowała w kryptowalutach. Niemal 1/3 ankietowanych zainwestowała w bitcoina, ethereum oraz inne kryptowaluty przynajmniej 75% majątku.

Widać zatem ogromną różnicę w myśleniu milionerów młodszego i starszego pokolenia. Okazuje się bowiem, że jedynie 4% ankietowanych z pokolenia urodzonego po II wojnie światowej (1946-1964), tzw. baby boomers posiada jakąkolwiek kryptowalutę.

Starsze pokolenia milionerów nadal w dużej mierze sceptycznie odnoszą się do kryptowalut i ich przyszłości. Z kolei dla młodszych milionerów, kryptowaluty stały się głównym źródłem tworzenia bogactwa i wzrostu aktywów

Niedawne spadki cen bitcoina i innych kryptowalut nie wystraszyły millenialsów. Wręcz przeciwnie, gdyż niemal połowa z nich planuje zwiększyć swoje krypto-aktywa w ciągu najbliższych 12 miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zamożni millenialsi lubią kryptowaluty. Bitcoin, ethereum i inne tokeny stanowią znaczną część ich portfela

Tymczasem, kurs najstarszej kryptowaluty oscyluje na początku 2022 roku w okolicach poziomu 46 000 USD.  Ponad tym poziomem na BTC/USD przebiega dynamiczny opór w postaci kanału średnich z 20 oraz 200 dni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |

Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy