16 dni temu

Twoja mama ma Web 2.0

Otrzymaliśmy dzisiaj kolejny odcinek „Tech Versus Tech: Crypto Edition”.

W ten weekend trwał spór wśród elity technologicznej o to, kto jest właścicielem czego w światach Web 2.0 i web3. Po raz kolejny w kurzu wzięli udział były dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey i a16z, firma inwestycyjna najbardziej znana w ostatnich latach z wdrożeń kapitału w domenie blockchain.

Dorsey, po zerwaniu linki ze swojej grzędy na Twitterze i przemianowaniu swojej firmy fintech Square na bardziej przyjazną dla kryptowalut „Block”, postanowił bardziej publicznie mówić o swoich poglądach.

I poglądy, które ma. Dobrze znany dyrektor techniczny jest znanym fanem Bitcoina, który można by pomyśleć, że dobrze wpasuje się w ogólną kryptowalutę a16z.

To nie.

Jack, web3 i kto jest właścicielem czego

Zagłębiliśmy się tutaj w wczesne argumenty Dorsey kontra a16z, ale przedstawimy podsumowanie dla tych z Was, którzy woleliby coś zwięzłego.

Idee Dorseya dotyczące Bitcoina koncentrują się wokół jego wiary w decentralizację jako dobro. Bitcoin to dość zdecentralizowany system. Jej założyciel jest poza zasięgiem obrazu, nie należy do żadnego podmiotu, a jego społeczności udało się dalej pracować nad projektem, pomimo braku tradycyjnego lidera lub inwestycji zewnętrznej.

Jak to kontrastuje z web3, projektami blockchain, które również trąbią o sile i znaczeniu decentralizacji? Dorsey uważa, że ​​web3 jest w rzeczywistości scentralizowany ze względu na własność — kontrolę — gromadzoną w rękach inwestorów zewnętrznych, wśród nich wielu. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do Bitcoina, firmy web3 są zajęte gromadzeniem kapitału wysokiego ryzyka w tempie, które jest, szczerze mówiąc, oszałamiające, co oznacza, że ​​wiele zdecentralizowanych projektów przyciąga dużych inwestorów zewnętrznych do swoich centralnych spółek holdingowych – jak sądzę, centralizacja do kwadratu.

Skargi Dorseya dotyczące własności, sieci 3 i roli kapitału zewnętrznego w finansowaniu tak dużej części rynku kryptograficznego pojawiły się w serii tweetów opublikowanych między 20 a 22 grudnia, a znany użytkownik Twittera robił zdjęcia w venture capital w bardziej ogólnie krypto, a w szczególności a16z.

Jeden przykład smaku:

Ich słowa walki.

Więc co wydarzyło się ostatnio? Cóż, A16Z mieszkaniec i płodny Twitter bloker Chris Dixon wziął odpalił w argumencie Dorsey'a wczoraj z następujących powodów:

Źródło: techcrunch.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy