16 dni temu

Yearn przechodzi nową ekonomię tokenów, nagradzając graczy YFI nawet 35 milionami dolarów rocznie

Yearn postanowił, że zarządzanie się opłaci.

Agregator zysku, Yearn Finance, zakończył głosowanie w sprawie nowej tokenomiki . Po wdrożeniu, posiadacze tokena YFI będą musieli postawić swoje tokeny, aby uczestniczyć w zarządzaniu, ale robiąc to, będą mogli zarobić więcej YFI.

Yearn wykorzysta zyski z protokołu, aby kupić tokeny YFI poza otwartym rynkiem i rozprowadzić je z powrotem wśród graczy, jednocześnie utrzymując stały fundusz operacyjny w wysokości 30 mln USD.

Propozycja została przyjęta, a 99% głosujących YFI poparło zmianę.

YFI jest notowany o 35% wyżej od zakończenia głosowania 28 grudnia, osiągając 35 410 USD w południe czasu nowojorskiego.

Zainspirowany Curve

Yearn podąża za przykładem zautomatyzowanego animatora rynku Curve Finance, z odnowioną tokenomiką mającą na celu ograniczenie podaży płynów i wspieranie długoterminowej aprecjacji cen. Zdecentralizowane tokeny finansowe mają trudności z utrzymaniem wartości w tym roku, mimo że coraz więcej osób korzysta z DeFi.

„W tym tempie 1 $ YFI będzie teraz więcej niż 1 $ BTC każdego dnia. I będzie to na pewno zobaczyć $ 100k przed BTC robi”partnerem Cinneamhain Ventures Adam Cochran wpisów w ten weekend. „Rynek spot jest po prostu tak cienki, a wykupy + blokowanie jeszcze się nie rozpoczęły”.

YFI pozostaje około 8000 USD za ceną BTC.

W 2021 r. Yearn był w stanie kupić około 300 YFI z zyskami, jak twierdzą autorzy nowo uchwalonej propozycji ulepszenia YFI . Autorzy szacują, że YFI o wartości od 30 do 35 mln USD będzie corocznie rozdawane użytkownikom, którzy postawią swoje tokeny.

Propozycja pozostawia harmonogram wdrożenia zespołowi programistycznemu Yearn i opiera się na styczniowej propozycji Buyback And Build Yearn (BABY) ( Yearn Improvement Proposal-56 ).

Autorzy nowo uchwalonej propozycji przekonywali: „Nowy projekt nie powoduje drenażu aktywów Skarbu Państwa. Zamiast tego istnieją wzmacniające się efekty koła zamachowego, w których nagrody w tokenomice napędzają więcej TVL, co z kolei prowadzi do wyższych opłat, co z kolei napędza więcej wykupów YFI, co jest następnie wykorzystywane do wzmocnienia tokenomiki”.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy