19 dni temu

Yearn Finance ryzykuje mocne wycofanie po wzroście ceny YFI o 100%

Yearn Finance ryzykuje silny spadek po tym, jak cena YFI wzrosła o 100% w ciągu trzech tygodni, co więcej możemy zobaczyć w dzisiejszych najnowszych wiadomościach dotyczących altcoina.

Niedawne zakupy na rynku Yearn Finance towarzyszą wolumenom, co sugeruje, że nie ma wystarczającej liczby kupujących, którzy poparliby wzrost cen YFI. Wygląda na to, że firma Yearn Finance jest gotowa na nową korektę cen po wzrostach pięć dni z rzędu i osiągnięciu 42 000 USD. Brak wolumenu zakupów w połączeniu z ryzykiem wykupienia jest przyczyną negatywnych perspektyw. Cena YFI wzrosła o 47% w ciągu pięciu dni do 41 970 USD, ponieważ inwestorzy przenieśli kapitał z kryptowalut o najwyższej kapitalizacji, takich jak BTC i Ether, i szukali krótkoterminowych możliwości na rynku altcoinów.

Yearn Finance ryzykuje mocne cofnięcie się teraz, gdy cena YFI wzrosła, pomimo tego, że jest jednym z beneficjentów migracji kapitału, biorąc pod uwagę, że jego wartość w stosunku do BTC wzrosła o 47%. W międzyczasie, w centrum nagłego zainteresowania inwestorów na rynkach YFI był program wykupu tokenów. Zespół ogłosił, że kupił tokeny o wartości ponad 7,5 miliona dolarów z otwartego rynku po cenie 26 651 dolarów za sztukę i ujawnił, że dodatkowe 45 milionów dolarów w skarbcu zostanie wykorzystane na kontynuowanie szału wykupu YFI.

yfieth
Dzienne wyniki cenowe YFIETH i YFIBTC po ogłoszeniu programu wykupu tokenów. Źródło TradingView

Społeczność Yearn Finance zaproponowała, aby skarbiec YFI skierował część wykupu tokenów, aby nagrodzić posiadaczy YFI, którzy uczestniczą w Yearn Governance, a propozycja jest obecnie w fazie głosowania. Cena YFI wzrosła o ponad 100% w stosunku do dolara amerykańskiego po ogłoszeniu wykupu tokenów. Obroty spadły pomimo zwyżki, co tylko sugeruje niskie przekonanie traderów do ruchu wzrostowego. Niedźwiedzia dywergencja między ceną a wolumenem prowadzi do korekty lub konsolidacji aż do wzrostu przekonania. W rezultacie szanse, że YFI wstrzyma trwający wzrost cen, są wysokie, a dzienny wskaźnik względnej siły wejdzie w strefę wykupienia powyżej sygnału sprzedaży 70.

YFIUSD
Dzienny wykres cenowy YFIUSD przedstawiający rozbieżność ceny do wolumenu. Źródło TradingView

Ostatni wzrost ceny tokena Yearn Finance zbliżył go do strefy przegięcia w pobliżu 40 000 USD, jak pokazano na wykresie zniesienia Fibonacciego. Linia Fib 0,618 blisko 40 113 USD ograniczała próby zwyżkowe YFI w ciągu dnia. Ten sam poziom odegrał kluczową rolę w zatrzymaniu rajdu tokenów między październikiem a listopadem, co doprowadziło do najniższego poziomu od 12 miesięcy, wynoszącego 17 000 USD. Jeśli bykom uda się zepchnąć cenę YFI powyżej linii 0,618, mogą wyprowadzić token z wielomiesięcznego zakresu zdefiniowanego przez wsparcie w wysokości 25 500 USD. Następny cel wzrostowy YFI może zbliżyć się do 0,5 Fib w okolicach 51 000 USD.

Źródło: www.dcforecasts.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy