15 dni temu

Pozew XRP: Czy SEC może uderzyć w obronę Ripple's Fair Notice, używając werdyktu z innej sprawy?

Po dłuższej przerwie w procesie XRP pojawiła się w końcu kolejna aktualizacja, jednak może to nie być dobry wygląd dla Ripple. Ostatnie zmiany w pozwie spowodowały, że SEC złożyła pismo od organu uzupełniającego wspierające jego wniosek o uderzenie w uczciwą obronę poinformowaną przez Ripple. Powód wykorzystał werdykt z innej sprawy z podobnymi argumentami dotyczącymi rzetelnego ogłoszenia, w których decyzja ostatecznie wpadła w ręce SEC.

W zeszłym roku, pod koniec grudnia, w sprawie SEC vs Fife , sąd północnego dystryktu Illinois odrzucił wniosek pozwanych o oddalenie, używając tego samego argumentu sprawiedliwego wypowiedzenia, który Ripple trzyma w pozwie XRP . W drugim przypadku SEC wniosła oskarżenie przeciwko Johnowi M. Fife z Chicago i jego firmom o nabycie i sprzedaż ponad 21 miliardów akcji groszowych bez rejestracji jako dealer papierów wartościowych w SEC.

Czy werdykt Fife'a może sabotować argument Ripple's Fair Notice?

Obrońca Fife'a szybko zajął się dotychczas udanym stanowiskiem Fair Notice Ripple, argumentując, że sprawa Fife'a dotyczyła „szerokiego” ustawowego terminu „dealer”, który był podobny do „elastycznego” ustawowego terminu Ripple, „umowy inwestycyjnej” w pozwie XRP. Obrona Fife twierdziła, że ​​nie otrzymali rzetelnego powiadomienia o „nowej interpretacji” ustawowego terminu „dealer” dokonanej przez SEC, kiedy „zaangażowali się w zachowanie, na które SEC teraz skarży się”.

Co więcej, pozwani sprzeciwili się oskarżeniom SEC, twierdząc, że wytyczne regulacyjne Komisji nie tylko błędnie skłaniały pozwanych do myślenia, że ​​ich postępowanie było właściwe, w rzeczywistości „zachęcało do takiego postępowania”. Argument pozwanych został jednak odrzucony przez sąd, stwierdzając, że żadna ze stron nie ma prawa do decydowania o tym, czy zachowanie jest zgodne z ustawą, czy też nie.

Sąd Fife zgodził się z SEC, że dla celów oceny rzetelnego powiadomienia i należytego procesu „standardem, według którego SEC stara się mierzyć postępowanie pozwanych, jest sam statut, którego językiem pozwani i wszyscy inni, nawet prawdopodobnie zaangażowani w transakcje papierami wartościowymi wyraźnie otrzymałem zawiadomienie… To do sądów, a nie do stron należy ustalenie, czy dane zachowanie jest objęte zakresem ustawy”

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy