17 dni temu

Czy podnoszenie stóp procentowych będzie zwyżkowe dla ceny Bitcoina? Popularny Crypto Maximalist mówi: Tak

Największa na świecie moneta kryptograficzna, Bitcoin, miała wzloty i upadki w 2021 r. Ceny bitcoinów będą gorącym tematem w 2022 r., ponieważ kryptowaluta wykazywała tendencję spadkową od szczytu do 42 000 USD, z powodu różnych czynników.

Flagowa kryptowaluta doświadczyła powszechnego przyjęcia i trzech nowych rekordowych wzrostów w zeszłym roku, ale cena spadła teraz poniżej 48 000 USD. W wyniku zaistniałej sytuacji cena najpopularniejszych altcoinów gwałtownie spadła.

Wyższe stopy procentowe dobrodziejstwem dla BTC?

Wyższe stopy procentowe w 2022 r., według byka Bitcoina Anthony'ego Pompliano, mogą mieć inny wpływ na cenę BTC, niż początkowo przewidywało wielu analityków.

W nowym wywiadzie dla CNBC Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, twierdzi, że BTC można powiązać z nieoczekiwaną wskazówką.

„Inna rzecz, którą teraz obserwuję i myślę, że nie mamy jeszcze wystarczającej ilości danych, ale w ciągu ostatnich kilku tygodni widziałem kilku analityków rozmawiających o tym, że cena Bitcoina faktycznie śledzi /skorelowane z rentownością 10-letnich obligacji skarbowych.”

Wyniki 10-letnich obligacji skarbowych są wykorzystywane przez traderów do oceny nastrojów rynkowych i apetytu na ryzyko.

Inwestorzy wybierają bardziej ryzykowne inwestycje z wyższymi zwrotami, dlatego rosnąca stopa zwrotu wskazuje na zaufanie rynku. Z drugiej strony spadająca rentowność wskazuje na ostrożność rynku, ponieważ inwestorzy szukają bezpieczeństwa w obligacjach skarbowych.

Aby walczyć z inflacją, urzędnicy Rezerwy Federalnej oświadczyli, że spodziewają się ograniczenia zakupów aktywów i podniesienia stóp procentowych w przyszłym roku.

Pompliano zwraca uwagę, że jeśli rentowność 10-letnich obligacji skarbowych i Bitcoin mają pozytywną korelację, taka strategia może potencjalnie być dobra dla Bitcoina.

Powiedział dalej: „ Ale jeśli Bitcoin rzeczywiście będzie handlował razem – znowu potrzebujemy więcej danych – jeśli to prawda, w jakiś szalony sposób, podniesienie stóp procentowych może być zwyżkowe dla Bitcoina”.

Pompliano przyznaje, że niektóre z jego wcześniejszych przepowiedni nie sprawdziły się. Przewidywał w 2019 r., że Bitcoin osiągnie 100 000 USD do końca 2021 r., około 18 miesięcy po ostatnim halvingu w maju 2020 r.

„Jedną z rzeczy, które obserwuję, jest to, że 18-miesięczny okres może być wyłączony. Być może teraz widzimy dłuższe hossy niż te 18-miesięczne, które widzieliśmy wcześniej. Czas pokaże. Z perspektywy czasu będzie to 20/20. Ale myślę, że to jedna rzecz do obejrzenia.

Źródło: coinpedia.org
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy