21 dni temu

Dlaczego Kevin O'Leary uważa, że ​​transakcje NFT mogą stać się większe niż Bitcoin

Inwestor-milioner i zwolennik kryptowalut Kevin O'Leary uważa, że ​​w przyszłości sektor NFT może być wart więcej niż Bitcoin .

Rozmawiając z CNBC Capital Connection 5 stycznia, O'Leary — znany również jako Mr. Wonderful — argumentował, że NFT zapewniają większy potencjał przyciągania kapitału niż Bitcoin ze względu na ich zdolność do tokenizacji i uwierzytelniania aktywów fizycznych, takich jak samochody, zegarki i prawdziwe nieruchomość:

„W ciągu najbliższych kilku lat zaobserwujemy duży ruch w zakresie tworzenia polis uwierzytelniania i ubezpieczenia oraz podatków od transferu nieruchomości w Internecie, co sprawi, że NFT stanie się znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem, potencjalnie niż sam Bitcoin”.

Pan Wonderful przyznał jednak, że nie jest związany z tym zakładem i nadal będzie inwestował „po obu stronach tego równania”.

Były sceptyk kryptograficzny powiedział Cointelegraph w niedawnym wywiadzie, że jego zmiana nastawienia na blockchain i aktywa cyfrowe była spowodowana rosnącym trendem rozgrzewania się regulatorów na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat.

Nie wszyscy zgadzają się jednak z porównaniami między Bitcoinem a NFT, a współpracownik ds. Marketingu cyfrowego Coingecko, Khai Ren Kuan, powiedział Cointelegraph, że „prawdopodobnie nie jest sprawiedliwe porównywanie Bitcoina, który jest pojedynczym aktywem, z NFT, które stanowią cały sektor”.

Kuan zauważył jednak, że krzywa przyjęcia NFT w 2022 r. wzrośnie tylko w górę, ponieważ sektor jest wciąż na początku:

„Myślę, że zbiorczo, jeśli spojrzysz na wszystkie NFT i fakt, że rok 2021 był pierwszym rokiem przyjęcia się na rynek, zdecydowanie wciąż jest dużo miejsca na rozwój”.

„Mamy już zestaw „niebieskich chipów” NFT, ale myślę, że branża wciąż ledwie zarysowuje powierzchnię tego, czym mogą być NFT i co mogą zrobić, szczególnie jeśli Metaverse dojdzie do skutku – dodał.

Powiązane: Globalne zainteresowanie wyszukiwaniem „NFT” po raz pierwszy przewyższa „krypto”

Coingecko niedawno opublikował nową książkę zatytułowaną „How to NFT”, która przedstawia nowicjuszom wkraczającym w niezbywalną przestrzeń, jak kupować, sprzedawać, przechowywać i bić NFT. Zapytany o to, czy uważa, że ​​„narracja artystyczna NFT” będzie nadal dominować w 2022 roku, czy też trend zmieni się w kierunku NFT opartych na narzędziach użytkowych, Kuan powiedział:

„Sztuka i kolekcje zawsze będą wysoko na liście, ponieważ są najbardziej przyjazne dla początkujących i najłatwiejsze do zrozumienia. Jeśli chodzi o użyteczność NFT, myślę, że to, na co prawdopodobnie warto zwrócić uwagę, to to, jak niektóre NFT będą zarówno sztuką, jak i użytecznością”.

„Widzieliśmy BAYC, które NFT podwaja jako członkostwo w ich „klubie” i naprawdę pomaga budować poczucie tożsamości i wspólnoty” – dodał.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy