20 dni temu

Dlaczego Keanu Reeves myli się co do NFT

Keanu Reeves jest jednym z najbardziej lubianych aktorów w Hollywood. Zagrał w kultowych klasykach, takich jak Doskonała przygoda Billa i Teda, Matrix i Point Break. Jest znany z rozdawania roleksów innym członkom obsady, przekazywania ogromnych darowizn szpitalom dziecięcym i bycia ogólnie zapierającym dech w piersiach człowiekiem. Biorąc pod uwagę, że Reeves jest tak niesamowitą osobą, niemal bluźnierstwem jest mówić, że się myli. Mimo to jego podejście do NFT nie mogło być dalsze od prawdy.

Co powiedział Keanu Reeves?

W wywiadzie dla The Verge Keanu Reeves nie mógł powstrzymać się od śmiechu, gdy został zapytany o NFT stworzone do nowego filmu Matrix: Resurrections . Kiedy ankieter zapytał Reevesa o niedobór zasobów cyfrowych i rzeczy, których nie można skopiować, Reeves upierał się, że NFTS są „łatwe do powielenia”. Chociaż nie mogę zaprzeczyć, że Keanu Reeves jest niesamowitą osobą, nie mogę oprzeć się wrażeniu , że brakuje mu sedna dotyczącego NFT .

Co ciekawe, w wywiadzie ujawniono również, że Keanu Reeves jest obrońcą kryptowalut, chociaż sam nie kupił tokenów. Przyjaciel Reevesa podarował mu trochę kryptowaluty, którą szczęśliwie posiadał. Mimo to wydaje się mniej zainteresowany otrzymywaniem NFT.

Czy NFT można łatwo odtworzyć?

Argument „kliknij prawym przyciskiem myszy + zapisz” nie jest niczym nowym, jeśli chodzi o NFT. Naysayers twierdzili, że zapisywanie jpeg na swoim komputerze jest tak samo dobre, jak posiadanie NFT, odkąd cyfrowe zasoby stały się głównym nurtem. Jednak ta retoryka wydaje się wynikać przede wszystkim z ignorancji na temat blockchain . Tak, możesz zapisać dowolny obraz dostępny w Internecie na swoim komputerze w taki sam sposób, jak kserokopię dowolnego większego dzieła sztuki — ale czy kopia Mona Lisy to to samo, co posiadanie oryginalnego obrazu?

NFT są w rzeczywistości dowodem zakupu z unikalnym szyfrowaniem, które sprawia, że ​​ich odtworzenie jest prawie niemożliwe. Kiedy artysta tworzy NFT, robi to z określonego adresu portfela w określonym czasie. Nawet jeśli miałbyś zapisać obraz na swoim komputerze i użyć go do wybicia NFT, który wyglądałby tak samo, jak ten, który kopiujesz, identyfikator zasobu, adres twórcy oraz data i godzina utworzenia NFT byłyby całkowicie inny; różny.

Czy ta retoryka kiedykolwiek się zmieni?

Chociaż NFT technicznie mają kilka lat, nadal są zasadniczo w powijakach. Społeczność NFT wciąż jest pełna oszustw, pozostawiając wielu z wrażeniem, że wszystkie NFT są z natury oszukańcze. Mimo to wiele oszustw związanych z NFT jest skierowanych do kupujących, którzy nie w pełni rozumieją, czym jest NFT . Ponieważ NFT nadal zyskuje na popularności, ludzie będą bardziej zaznajomieni z tą koncepcją i nauczą się, jak łatwiej wykrywać oszustwa, dopóki wiele oszustw nie będzie nawet wartych podejmowania.

Kiedy większość ogólnej populacji lepiej rozumie, czym naprawdę jest NFT, prawdopodobnie rzadziej będziemy słyszeć argument „kliknij prawym przyciskiem myszy + zapisz”. Niemniej jednak zawsze znajdą się pesymiści, którzy lubią być sprzeczni. Jeśli kochasz NFT i rozumiesz różnicę między oryginalnym NFT a kopią, nie powinieneś pozwalać, aby ta retoryka wpłynęła na twoją opinię, nawet jeśli przeciwnikiem jest ukochana celebrytka.

Chcieć więcej? Połącz się z NFT Plazas

Dołącz do cotygodniowego biuletynu Dołącz do naszego Discorda Śledź nas na Twitterze Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Instagramie

Źródło obrazu za pośrednictwem: Rolling Stone

Źródło: nftplazas.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy