21 dni temu

Dlaczego ludzie kupują NFT i sztukę cyfrową?

Ostatnia liczba wyszukiwań w Google dla „NFT” przekroczyła liczbę kryptowalut. „NFT” jest również aktualnym „słowem roku”. Żyjemy w zmieniającym się świecie, w którym technologia i kultura często się spotykają. Powinniśmy spojrzeć na NFT i napędzającą je technologię blockchain jako nową formę własności cyfrowej. Użytkownicy mogą zaufać łańcuchowi bloków, aby zarejestrować własność sztuki cyfrowej.

Kryptowaluty są dobrze znane ze swoich zmiennych cen. NFT są dziś dobrze znane ze sztuk wizualnych, muzyki, spraw społecznych, przedmiotów kolekcjonerskich i gier. Najbardziej znane obecnie projekty to CryptoPunks , Bored Ape Yacht Club oraz gry takie jak Axie Infinity.

W 2021 roku rekordowa liczba projektów web3 poruszyła wyobraźnię społeczeństwa. Światowy wolumen obrotu NFT w ostatnim czasie przekroczył 23 miliardy dolarów, co stanowi wzrost o 230x w porównaniu do 100 milionów dolarów w 2020 roku. Jest to najprostszy sposób na zapoznanie ludzi z blockchainem i kryptowalutami. Odnowili zainteresowanie sztuką cyfrową i własnością cyfrowych zasobów multimedialnych.

Dlaczego NFT stały się popularne?

Istnieją cztery powody, dla których NFT zdominowały nagłówki w tym roku i osiągnęły rekordowe wolumeny obrotu:

  1. Marki konsumenckie używają NFT do wypuszczania limitowanych edycji cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Nike i Adidas to ostatnie przykłady. Spodziewaj się, że więcej marek wykorzysta NFT do prowadzenia inicjatyw marketingowych w 2022 r.
  2. Gwiazdy i osobistości medialne badają NFT, aby zwiększyć zaangażowanie fanów i komunikację
  3. NFT zapoczątkowały nowy gatunek cyfrowy: gry typu „graj, aby zarobić”
  4. Twórcy i odbiorcy sztuki cyfrowej na całym świecie wchodzą w bezpośrednią interakcję bez pośredników

Dzieła fizyczne mają ograniczenia

Dzieła sztuki fizycznej zaczęły reprezentować społeczności na całym świecie. Każdy z nas pochodzi z innego środowiska społecznego i ekonomicznego. Wiemy to z historii: różne cywilizacje miały swój własny zestaw trendów, zwyczajów i rytuałów, które przekazywały swoim dzieciom.

Jednak tylko bogaci i bogaci mogli uzyskać dostęp do fizycznych dzieł sztuki. Zwykli ludzie nigdy nie mogliby mieć nadziei, że dostaną je w swoje ręce. To dlatego, że były one nieistotne kulturowo i finansowo. Dziś internet reprezentuje kulturę. Blockchain i NFT reprezentują wartość ekonomiczną. Łącząc obie rzeczy, mamy globalny rynek 24/7 na wszystko, co ludzie chcą tworzyć, kupować i sprzedawać.

Dlaczego sztuka cyfrowa jest inna

Istnieje jedna zasadnicza różnica między sztuką fizyczną a cyfrową.

Dzieła fizyczne liczą tylko jeden lub kilkadziesiąt oryginalnych egzemplarzy. Ogranicza to podaż dzieła sztuki i czyni go bardziej wartościowym dla kilku właścicieli. Ogranicza jednak całkowity potencjał ekonomiczny i kulturowy dzieła sztuki. Tymczasem dzieła sztuki cyfrowej istnieją jako ograniczona liczba plików danych, znanych również jako NFT. Mogą ponumerować wszystko, w zależności od przypadku użycia. Można je wyświetlać lub wymieniać w Internecie z globalną społecznością od pierwszego dnia.

Krótko mówiąc, w tym samym czasie więcej osób zostanie artystami i więcej ludzi będzie kupować sztukę. Jest to możliwe tylko dzięki internetowi i blockchainowi. Potrafimy jednocześnie przekraczać bariery geograficzne i ekonomiczne. Coś, co nigdy wcześniej nie zdarzyło się w historii. Z czasem sztuka cyfrowa może stać się bardziej wartościowa niż inwestycje w sztukę fizyczną. Widzimy to zjawisko wokół nas. Nasze tożsamości cyfrowe stają się cenniejsze niż te fizyczne.

Dziś światowy rynek sztuki jest warte 1,7 biliona dolarów. Cyfrowe dzieła sztuki dopiero zaczęły przyciągać uwagę, na jaką zasługują. Dzieje się tak, ponieważ zajęło trochę czasu, aby internet stał się dominującym medium kulturowym. Sztuka cyfrowa istniała w nazwie od początku istnienia internetu. Teraz technologia blockchain stworzyła globalny rynek 24/7.

Dlaczego ludzie kupują sztukę cyfrową?

Ludzie kupują i sprzedają towary i usługi z różnych powodów. W żadnej szczególnej kolejności ani w kombinacji obejmują one:

  1. Zwiększenie statusu społecznego wśród uczestników nowego internetu web3
  2. Dostęp do unikalnych społeczności cyfrowych, twórców i artystów
  3. Jako inwestycja dla przyszłych zwrotów pieniężnych.
  4. Zainteresowanie udziałem w konkretnych projektach artystycznych
  5. Spekulacje finansowe.

Korzyści i zalety otwartego internetu web3 pojawiają się na naszych oczach. Założyciele i twórcy budują swoje wymarzone projekty. Użytkownicy i uczestnicy znajdują nowe sposoby ich wykorzystania. Świat zmienia się, kiedy mówimy i myślimy. Z czasem ludzie przyzwyczają się do zjawiska „własności wszystkiego w internecie”. Sztuka cyfrowa to początek realizacji tej wizji.

Wniosek

Istnieje wiele sposobów na zrozumienie, jak działają blockchain i NFT. Jednym z nich powinien być sposób interakcji jednostki z cyfrowym światem sztuki. Widzimy ludzi wchodzących do Web 3.0, z powodów osobistych i zawodowych. Wiele start-upów zaznacza swoją obecność w całym spektrum zastosowań, od budowania rynków NFT po portfele.

NFTically to globalne centrum B2B Saas oferujące niestandardowe rozwiązania dla przedsiębiorstw, marek, artystów, graczy i innych twórców, umożliwiające tworzenie i uruchamianie własnych rynków NFT. Zespół składa się z programistów blockchain i dyrektorów biznesowych, którzy uwielbiają rozwiązywać rzeczywiste problemy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z zespołem NFTically na Discord i Telegram

Źródło: www.nftically.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy