12 dni temu

Jakie prognozy można wykonać na temat Crypto na rok 2022?

Ponieważ kryptowaluta jest tak niestabilna, jak jest, bardzo trudno jest spróbować przewidzieć, co może się zdarzyć na co dzień. Rzeczywiście, wirtualna waluta zdołała wyrobić sobie reputację niewiarygodnie nieprzewidywalnej i potencjalnie może być koszmarem dla inwestorów. Nie można jednak zaprzeczyć, że zasoby cyfrowe stały się dość rozpowszechnione na całym świecie, ponieważ ich popularność gwałtownie wzrosła, a następnie wzrósł poziom adopcji.

Chociaż może to być nieprzewidywalne pod względem ceny, istnieje wiele rzeczy, które można przewidzieć, myśląc o przyszłości i jaki wpływ może mieć kryptowaluta w dłuższym okresie czasu. Oczywiście, byłby to teraz świetny czas, aby przyjrzeć się, co może przynieść przyszłość, i sprawdzić śmiałe prognozy, które zostały dokonane na 2022 rok, gdy wkraczamy w nowy rok.

Więcej usług finansowych to obejmie

Jedną z największych prognoz, jakie można poczynić na rok 2022 i kryptowalut, jest to, że wirtualna waluta zyskuje wyższy poziom akceptacji i jest obsługiwana przez więcej usług finansowych niż wcześniej. Przykładem usługi, która prawdopodobnie zacznie ją obejmować, będą doradcy finansowi.

Ta konkretna usługa znajdowała się w trudnej sytuacji w ostatnich latach z powodu braku przepisów, dlatego nie byli w stanie zapewnić klientom takiej ilości wskazówek, jaką normalnie chcieliby zaoferować. Jednak zainteresowanie klientów aktywami cyfrowymi nadal rosło, prawie 50% z nich pytało o kryptowaluty w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w porównaniu do 17% w 2020 roku.

Doradcy nie są już w stanie ignorować zainteresowania kryptowalutami i być może nie są w stanie przekonać swoich klientów, aby nie wybierali już tej konkretnej trasy.

Nowe przepisy

Nietrudno sobie wyobrazić, że rok 2022 będzie rokiem wprowadzania wielu nowych regulacji, a wielu ekspertów uważa, że ​​nastąpi to raczej wcześniej niż później. Oczywiście pomoże to wszystkim na różne sposoby.

Doradcy finansowi będą w lepszej pozycji do udzielania wskazówek, chociaż może to również pomóc w dalszym wchodzeniu kryptowalut na główny rynek, ponieważ więcej osób może chcieć w nie zainwestować. Uznano jednak, że regulacja może na początku powodować frustrację.

Wzrost krypto hazardu

Wraz ze wzrostem rynku kryptowalut nastąpił wykładniczy boom, którego rynek iGaming zdołał doświadczyć w tym samym okresie. Wielu argumentowało i nadal będzie to robić, że kryptowaluty i hazard idą w parze i trudno się z tym nie zgodzić.

Rzeczywiście, wprowadzenie kasyna kryptograficznego znacznie ułatwiło entuzjastom cieszenie się jedną ze swoich pasji, jednocześnie mogąc jednocześnie doświadczyć wielu korzyści. Osoby korzystające z krypto będą mogły korzystać z większej wygody, anonimowości, bezpieczeństwa, większych prędkości, podczas gdy pozostanie ono wszechobecne.

Więcej kobiet, które zaangażują się w inwestowanie w kryptowaluty

Jeden z ekspertów zasugerował, że w 2022 roku jeszcze więcej kobiet zaangażuje się w inwestowanie w kryptowaluty, a gusta, postawy i zachowania będą nadal ewoluować.

Stwierdzono, że przeciętnym właścicielem kryptowaluty jest 38-letni mężczyzna zarabiający około 111 000 USD rocznie, ale raport Gemini o stanie kryptowalut w USA z 2021 r. sugeruje, że może się to zmienić, ponieważ prawie dwie trzecie dorosłych Amerykanów jest ciekawskich kryptowalut, z 53% z nich to kobiety. „Ciekawi krypto” odnosi się do tych, którzy obecnie nie posiadają kryptowalut, ale są zainteresowani poszerzeniem wiedzy lub posiadaniem zasobów cyfrowych w najbliższej przyszłości.

Zrozumiałe jest, że kobiety stanowią zaledwie 26% obecnego rynku posiadaczy kryptowalut, więc jeśli dane z raportu są prawidłowe, cała demografia inwestorów kryptograficznych może się zmienić w 2022 roku.

Najwięksi detaliści zaakceptują krypto

Być może w taki sam sposób, w jaki doradcy finansowi nie są już w stanie ignorować kryptowalut, detaliści również odkryją, że nie będą już w tej samej sytuacji.

Oczywiście istnieje już wiele firm, które akceptują Bitcoin i inne aktywa cyfrowe jako formę płatności za swoje towary i usługi, jednak w 2022 roku liczba sprzedawców akceptujących wirtualną walutę może znacznie wzrosnąć. Istnieją już dowody na to, że duże organizacje już wykonują ruchy, w tym Amazon i Walmart, ponieważ nadal zatrudniają ekspertów od blockchain.

Jednym z powodów, dla których eksperci uważają, że może się to zdarzyć w 2022 r., są pokolenia konsumentów, a millenialsi i pokolenie Z żyją w cyfrowym świecie i prawdopodobnie częściej robią zakupy za pomocą kryptowalut, a nie tradycyjnych starych pieniędzy. Ponadto sprzedawcy detaliczni mogą chcieć przejść na technologię cyfrową, ponieważ mogą dążyć do wyeliminowania kosztów poniesionych w przypadku użycia karty debetowej lub kredytowej.

Bańka kryptowalut zacznie się opróżniać

Oczywiście, pomimo tego, że wciąż się rozwija i wkracza do mainstreamu, nie wszyscy są jeszcze w pełni przekonani o przyszłości kryptowaluty. Niektórzy eksperci sugerują, że rok 2022 może być rokiem, w którym bańka zacznie się opróżniać, choć nie do końca pęknąć.

Rezerwa Federalna już zasygnalizowała, że ​​zacznie zaostrzać politykę federalną i prawdopodobnie będzie to miało wpływ na rynek kryptowalut ze względu na jej pozycję jako niezwykle spekulacyjną. Ponadto zasób cyfrowy również nie ma wartości wewnętrznej.

Podsumowując, istnieje wiele różnych przewidywań dotyczących przyszłości kryptowalut na rok 2022. Oczywiście niektórzy skorzystają na niektórych bardziej niż inni, jednak prognozy z pewnością sugerują, że branża może być ciekawe 12 miesięcy.

Źródło: coincheckup.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy