16 dni temu

Czym jest Metaverse i jak w niego zainwestować?

Przy całej niedawnej rozmowie o projektach kryptograficznych i monetach Metaverse wiele osób może nadal być zdezorientowanych, co to oznacza. Ten artykuł wyjaśni ideę Metaverse i rolę, jaką odgrywa w różnych branżach, takich jak gry, finanse i nieruchomości. Omówimy również kilka opcji inwestowania w Metaverse i obstawiania jego wzrostu.

Kto ukuł termin Metaverse?

Termin „Metaverse” został początkowo ukuty przez Neala Stephensona w jego powieści science fiction Snow Crash z 1992 roku, która przedstawiała fikcyjny świat wirtualnej rzeczywistości, w którym ludzie używali awatarów do interakcji ze sobą i odkrywania wirtualnego świata.

Wbrew powszechnemu przekonaniu Facebook nie wymyślił terminu Metaverse. Jednak zmiana marki Facebooka na Meta zwróciła uwagę głównego nurtu na ideę platformy wirtualnej rzeczywistości.

Co więcej, biorąc pod uwagę globalną pandemię, która sieje spustoszenie przez ostatnie dwa lata, idea wciągającego wirtualnego świata nie brzmi tak źle.

Czym jest Metaverse?

Metaverse odnosi się do dowolnej platformy wirtualnej, która umożliwia interakcję z użytkownikiem. Metaverse nie musi być platformą z otwartym światem i nie musi być 3D ani obsługiwać VR. Może to być prosta arena bitewna 2D lub tor wyścigowy.

Istnieją różne wersje Metaverse, a niektóre zawierają otwarte środowisko 3D, w którym użytkownicy mogą wchodzić z nim w interakcję. Doskonałym przykładem jest Decentraland czy The Sandbox.

Chociaż Metaverse, który obsługuje zestawy słuchawkowe VR, takie jak VR Chat, jest znacznie bardziej wciągający niż prosta przeglądarka 3D, oba są uważane za Metaverses.

Czym są monety Metaverse?

Jednym z dominujących trendów w kryptowalutach są monety Metaverse. Są to kryptowaluty, które odgrywają rolę w ekosystemie Metaverse. Niektóre monety mogą mieć swoje Metawersy, takie jak Decentaland i The Sandbox. Inne waluty, takie jak WAXP, mogą stanowić platformę, na której można budować inne aplikacje Metaverse.

Istnieje wiele monet Metaverse i konieczne jest rozróżnienie między projektami kryptograficznymi, które mają coś do zaoferowania, a tymi, które po prostu cieszą się popularnością.

Niektóre z najlepszych monet Metaverse łączą aspekty DeFi i NFT, tworząc darmowe gry typu „play-to-profit”, które przyciągają znaczną uwagę społeczności kryptograficznej. Niektóre z najlepszych gier kryptograficznych Metaverse to Alien Worlds na WAX, StarCrazy na IoTeX i Axie Infinity na Ronin.

Jak inwestować w Metaverse?

Istnieje kilka opcji, aby postawić na wzrost Metaverse. Użytkownicy mogą kupować akcje Metaverse lub monety kryptograficzne Metaverse i je przechowywać.

Użytkownicy mogą również kupować nieruchomości w Metaverse. Dwie najpopularniejsze opcje to Decentraland i The Sandbox.

Wreszcie, użytkownicy mogą kupować kolekcje NFT z popularnych gier Metaverse, takich jak Alien Worlds, i obstawiać ich wzrost w 2022 roku.

Końcowe przemyślenia

Projekty Metaverse eksplodowały popularnością w listopadzie i grudniu 2021 r. Wraz z nadchodzącą kryptowalutową zimą możemy zaobserwować bessę na rynku przez kilka miesięcy z korektą wielu kryptowalut.

Jak w przypadku każdej korekty, zobaczymy zmianę kolejności projektów na podstawie wartości, a nie szumu. Oznacza to, że monety Metaverse, które oferują przypadki użycia i mają aktywny ekosystem, będą się wyróżniać.

Moją radą, jeśli chcesz zainwestować w Metaverse, jest samodzielne sprawdzenie platform i podjęcie decyzji, która platforma według Ciebie ma coś wartościowego do zaoferowania.

Ujawnienie: To nie jest doradztwo handlowe ani inwestycyjne. Zawsze przeprowadzaj badania przed zakupem jakiejkolwiek kryptowaluty.

Śledź nas na Twitterze @nulltxnews, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kryptowalutach!

Źródło obrazu: Vadim Sadovski/ Shutterstock.com

Źródło: nulltx.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy