23 dni temu

Co to jest Solana (SOL)?

Na rynku jest duża liczba kryptowalut, ale Solana (SOL) była jedną z najlepszych monet w 2021 roku. Ta wirtualna waluta była w stanie dotrzeć do dużej liczby użytkowników, a kilka projektów pracowało nad różnymi rozwiązaniami oprócz ta sieć blockchain.

Oprócz tego Solana stała się jedną z 5 najlepszych kryptowalut. To pokazuje, że ta moneta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ale o co chodzi w Solanie (SOL)? Co oferuje ta sieć blockchain, czego inne projekty nie są obecnie w stanie zaoferować? W tym przewodniku opowiemy Ci wszystkie szczegóły dotyczące Solany.

Co to jest Solana (SOL)?

Solana to sieć kryptowalut i blockchain, której celem jest oferowanie zaawansowanych i wydajnych zdecentralizowanych rozwiązań finansowych (DeFi). Celem jest oferowanie lepszych rozwiązań niż obecne sieci blockchain na rynku kryptowalut.

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak problemy ze skalowaniem wpłynęły na łańcuchy bloków warstwy 1. Opłaty stały się bardzo wysokie, a czas transakcji był również bardzo długi dla tych użytkowników, którzy nie chcieli płacić za wysokie opłaty transakcyjne. Z tego powodu DeFi i inne inicjatywy blockchain szukały różnych rozwiązań, aby móc wdrażać swoje projekty.

Solana stała się jedną z najbardziej wydajnych sieci, która ułatwiała tworzenie różnych zdecentralizowanych aplikacji. Celem jest poprawa skalowalności i umożliwienie wszystkim projektom wydania i wdrożenia inteligentnych kontraktów w tej sieci.

Solana (SOL) - Jak kupić Sol Crypto Coin?

Ta sieć blockchain działa z unikalnym algorytmem konsensusu Proof-of-History (PoH), który opiera się również na rozwiązaniach Proof of Stake (PoS). W ten sposób Solana może umożliwić uczestnikom sieci wdrażanie, obsługę i interakcję z różnymi inteligentnymi umowami, dApps i zdecentralizowanymi rozwiązaniami finansowymi.

Dzięki hybrydowemu modelowi algorytmu konsensusu, Solana jest w stanie zaoferować jedne z najbardziej niezawodnych i szybkich rozwiązań blockchain na rynku kryptowalut. Użytkownicy nie powinni martwić się brakiem skalowalności czy wysokimi opłatami, Solana jest obecnie jedną z najlepszych i najbardziej wydajnych sieci blockchain na rynku kryptowalut.

W chwili pisania tego artykułu Solana pracuje z ponad 400 projektami z całego świata. W przyszłości liczba ta może nadal rosnąć, ponieważ celem jest wdrożenie jak największej liczby projektów do wykorzystania i cieszenie się szybkimi transakcjami, niskimi opłatami i wydajnym wdrażaniem inteligentnych kontraktów.

Dzięki sieci globalnych walidatorów Solana jest zdecentralizowaną siecią, która jest w pełni odporna na cenzurę, co jest bardzo ważne dla uczestników rynku i kryptowalut. W ten sposób firmy i osoby fizyczne, które wdrażają inteligentne kontrakty na platformie Solana, mogą mieć pewność, że ich transakcje zostaną przetworzone i że nie będą kontrolowane przez scentralizowany organ.

SOL na rynku kryptowalut

W przypadku Solany należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jednym z nich jest jego kryptowaluta o nazwie SOL. SOL to cyfrowy zasób, który zasila cały ekosystem Solana. Dzięki niej użytkownicy mogą cieszyć się tanimi i niezawodnymi transakcjami w sieci Solana.

Dzięki ekspansji Solany widzieliśmy, jak SOL dotarł do pierwszej piątki rynku kryptowalut. Według danych udostępnionych przezCoinMarketCap , cena monety Solana wynosi 173 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 0,123 mld USD. To czyni ją piątą co do wielkości wirtualną walutą na świecie po Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) i Tether (USDT).

To z pewnością robi wrażenie na Solanie, kryptowalucie, która została wypuszczona na rynek w 2020 roku i która w tak krótkim czasie stała się jedną z najpopularniejszych i największych sieci blockchain na świecie. Pierwszy rok Solany był dość płaski. Rzeczywiście, wirtualna waluta była wymieniana między 0,78 a 4,5 USD za monetę. Jednak przez większość czasu wirtualna waluta była wymieniana na blisko 2 dolary za monetę.

Solana Cena

Nastąpił pierwszy wzrost ceny z 1 USD do 4,5 USD i trend spadkowy z 4,5 USD do 1,5 USD. Wzrost cen doświadczył SOL w ciągu zaledwie kilku tygodni, a trend niedźwiedzi miał miejsce między wrześniem 2020 r. a styczniem 2021 r.

Sytuacja zmieniła się w 2021 roku wraz ze wzrostem ceny Bitcoina. Cały rynek kryptowalut zaczął iść w górę, a Solana nie była wyjątkiem. Wartość SOL wzrosła w maju 2021 r. do ponad 50 dolarów za monetę. Nie zapominajmy, że ta wirtualna waluta rozpoczęła rok od blisko 1,5 dolara za monetę. Między majem a sierpniem SOL wkroczył w okres akumulacji, która cofała się do 23 USD za monetę.

We wrześniu 2021 r. rozpoczął się nowy wyścig byków dla Solany, który próbował zdobyć 200 USD (ale nie był w stanie tego zrobić). Niemniej jednak w listopadzie SOL przekroczył 250 USD za monetę. Teraz SOL jest sprzedawany blisko 175 USD i od kilku tygodni znajduje się w okresie akumulacji. Bardzo ważne byłoby, aby zobaczyć i zrozumieć, co stanie się z Bitcoinem w nadchodzących miesiącach, ponieważ może to mieć wyraźny wpływ na przyszłość tej wirtualnej waluty.

Prognoza ceny Solany 2022

Analiza rynku kryptowalut nie jest rzeczą łatwą. Rzeczywiście, jest wiele rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Analitycy zwykle biorą pod uwagę podstawy i techniczne aspekty tej wirtualnej waluty. Dzieje się tak nie tylko w przypadku kryptowalut, ale także giełdy.

Weź pod uwagę, że nie jesteśmy doradcami finansowymi i należy to brać pod uwagę wyłącznie w celach edukacyjnych. Solana może doświadczyć wzrostu cen w całym 2022 r., jeśli będzie hossa w branży kryptowalut. Stałoby się tak, gdyby Bitcoin i Ethereum przejęły prowadzenie i popchnęły cały ekosystem do przodu.

Nie zapominajmy, że mogą istnieć inne rzeczy, które mogą pomóc SOL w 2022 roku. Na przykład widzieliśmy, że Solana odnotowała duży wzrost dzięki ekspansji non-fungable tokenów (NFT) i aplikacji zdecentralizowanych finansów (DeFi) w 2021 roku. Jeśli rynek nadal będzie się rozwijał, bardzo prawdopodobne jest, że zaobserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na SOL i sieć Solana.

Powinniśmy również wiedzieć, że rynek kryptowalut działa z różnymi cyklami. Cykle te są wyraźnie oznaczone okresami niedźwiedzia, byka i akumulacji. Podczas hossy większość wirtualnych walut porusza się w górę, co oznacza, że ​​SOL ma większe szanse na podążanie za trendem. W przypadku bessy będą większe szanse, że SOL oddzieli się od ogólnego trendu kryptowalut i ruszy wyżej.

Wreszcie może istnieć również okres akumulacji. W tym czasie inwestorzy mogliby kupować SOL, a wirtualna waluta byłaby handlowana w stosunkowo wąskim przedziale. To właśnie stało się z Bitcoinem między styczniem a grudniem 2018 roku. To z pewnością może przydarzyć się również SOL.

Prognozę ceny Solany na 2022 rok jest trudna do ustalenia. Jeśli jednak porusza się wyżej, są większe szanse, że ten zasób cyfrowy zarejestruje nowe rekordowe wartości. Zamiast tego, jeśli cyfrowa waluta spadnie niżej (z powodu ogólnej bessy na rynku kryptowalut), bardzo ważne byłoby zdefiniowanie poziomów wsparcia i zrozumienie, jak daleko może spaść waluta cyfrowa podczas bessy.

Jak kupić Solanę?

Jeśli chcesz kupić Solana, skorzystanie z giełdy kryptowalut jest zawsze najlepszą opcją. Umożliwiłoby to łatwe zarządzanie środkami, wpłacanie pieniędzy i zarządzanie cyfrowymi aktywami. Co więcej, będziesz mógł również uczestniczyć w różnych inicjatywach związanych z rynkiem kryptowalut.

Proces otwierania konta kryptowalutowego i zakupu walut cyfrowych jest dość ustandaryzowany. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli wykonać te kroki niezależnie od giełdy, której używają do zakupu SOL.

Krok 1- Otwórz konto Crypto Exchange

Zacznijmy od podstaw, inwestorzy powinni otworzyć konto giełdy kryptowalut. Na całym świecie istnieją dziesiątki opcji, które pozwolą Ci kupić SOL. Oznacza to, że do użytkownika należy decyzja, z której platformy skorzystać.

Niektóre giełdy kryptowalut są lepsze od innych, ponieważ pozwalają użytkownikom wpłacać środki w ich lokalnej walucie fiducjarnej. Co więcej, niektóre giełdy kryptowalut mogą oferować większą liczbę wirtualnych walut lub usług związanych z kryptowalutami. Dlatego może być wygodniej wybrać tę lub inną platformę.

Ponadto otwarcie konta wymiany kryptowalut jest dość łatwe. Będziesz musiał udostępnić swoje konto e-mail, hasło i kilka dodatkowych informacji, które pozwolą Ci zweryfikować swoją tożsamość. Gdy to zrobisz, użytkownicy będą mogli wpłacać środki i kupować SOL w zaledwie kilku prostych krokach.

Krok 2- Zasil swoje konto

To jedna z najważniejszych części zakupu SOL. Bez środków nie będziesz mógł kupić żadnej wirtualnej waluty. Ale każda giełda kryptowalut ma inną liczbę dostępnych opcji wpłat. Chcesz mieć pewność, że wybierasz ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Niektóre platformy umożliwiają korzystanie z kart debetowych lub kredytowych, podczas gdy inne umożliwiają dokonywanie przelewów bankowych. Bez względu na rodzaj metody płatności, z której korzystasz, będziesz musiał wpłacać waluty wirtualne lub lokalną walutę fiducjarną na giełdzie kryptowalut.

Istnieje kilka innych rozwiązań innych firm, które również pozwolą Ci kupić SOL. Jednak finansowanie konta wymiany kryptowalut jest obecnie bardzo łatwe. Większość największych giełd na całym świecie umożliwia użytkownikom wpłacanie środków przy użyciu różnych metod płatności.

Krok 3 – Kup SOL

Ostatnim krokiem jest zakup SOL. To właśnie staraliśmy się zrobić. Teraz, gdy masz już konto ze środkami, możesz przejść do sekcji „wymiany” lub „uproszczonego” procesu kupowania. Uproszczony proces zakupu może nie być dostępny na wszystkich giełdach.

Giełda pozwoli ci handlować swoimi środkami z SOL. Kolejną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że może nie być wielu par handlowych. Oznacza to, że przed zakupem SOL może być konieczna zmiana waluty fiducjarnej na inną wirtualną walutę. Na przykład, jeśli wpłaciłeś EUR i nie ma pary handlowej SOL/EUR, powinieneś przeliczyć EUR na inną wirtualną walutę, aby kupić SOL.

Najlepsze giełdy kryptowalut Solana

Nadszedł czas, aby przeanalizować różne giełdy, które obecnie pozwalają użytkownikom kupować Solana. To pozwoliłoby nam zrozumieć, które platformy mają najlepsze rozwiązania, a których zdecydowanie powinniśmy unikać. Analizując giełdę kryptowalut pod kątem zakupu waluty cyfrowej, musimy wziąć pod uwagę metody płatności, płynność, jaką mają dla określonej pary handlowej oraz niezawodność platformy (jak jest rozpoznawana).

Coinbase Pro kontra Binance

W tej chwili istnieje kilka giełd kryptowalut, które wspierają SOL. Oznacza to, że nie będziesz mieć problemów z zakupem Solany, jeśli się na to zdecydujesz. Niektóre z giełd, które obecnie obsługują różne pary handlowe SOL, obejmują Coinbase Exchange, Binance, Huobi Global, KuCoin, Kraken, FTX, Gate.io i wiele innych.

Jeśli chodzi o wolumen obrotu, widzimy, że para handlowa SOL/USD na Coinbase Exchange ma największą płynność na świecie. Stanowi to 10,95% całkowitego wolumenu obrotu Solany na rynku.

Drugą parą handlową o największym wolumenie dla Solany jest SOL/USDT na giełdzie Binance. W ciągu ostatnich 24 godzin platforma ta obsłużyła 10,78% całkowitego wolumenu obrotu Solana na całym świecie. Warto wziąć pod uwagę, że Binance ma 13 różnych par handlowych dla Solany, które stanowią 16,33% całkowitego wolumenu handlowego tej wirtualnej waluty.

Zamiast tego Coinbase ma sześć różnych par transakcyjnych o łącznym wolumenie obrotu wynoszącym 12,96. Zarówno Binance, jak i Coinbase obsługują różne waluty fiducjarne, co byłoby idealne dla tych użytkowników, którzy zdeponowali środki i chcą mieć szybki i bezpośredni dostęp do SOL.

Inne giełdy kryptowalut o dużym wolumenie obrotu dla Solany to FTX, OKEx i Huobi Global. Te trzy pary handlowe (SOL/USDT i SOL/USD) stanowią 15,75% całkowitego wolumenu obrotu dla Solany na całym świecie.

Teraz od Ciebie zależy decyzja, na jakiej giełdzie kryptowalut będziesz inwestować w Solana lub kupować i sprzedawać inne wirtualne waluty.

Źródło: usethebitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy