16 dni temu

Co to jest Siacoin (SC)? Czy może rozwiązać problem skalowalności?

Wiele projektów w świecie kryptowalut koncentruje się na umożliwieniu użytkownikom dostępu do usług ekonomicznych. Niektóre projekty dążą do rozwiązania problemów skalowalności. Ten post dotyczy jednego takiego krypto o nazwie Siacoin (SC) . Przyjrzyjmy się temu bardziej szczegółowo.

Co to jest Siacoin (SC)?

Według jego strony internetowej Siacoin (SC) jest tokenem użytkowym platformy blockchain Sia. Jest to zdecentralizowana platforma do przechowywania w chmurze. Tworzy rynek przechowywania danych, który jest tańszy niż tradycyjni dostawcy usług przechowywania w chmurze.

Innymi słowy, Siacoin jest monetą łańcucha bloków Sia, który zapewnia przestrzeń hostingową. Konsumenci, którzy dzierżawią przestrzeń hostingową od Sia, wykorzystują miejsce na dysku twardym sieci Sia i wydają Siacoin na handel, aby móc zapisywać pliki i obiekty. Blockchain Sia wykorzystuje układ inteligentnych kontraktów nazwanych „ kontraktami plikowymi”, które przechowują rejestr wszystkich przychodzących i wychodzących informacji na serwerach i ich lokalizacjach.

Zgodnie z białą księgą Sia jest zdecentralizowaną platformą do przechowywania w chmurze. Celem jest rzucenie wyzwania obecnym rozwiązaniom pamięci masowej, zarówno na poziomie P2P, jak i biznesowym. Zamiast dzierżawić pamięć masową od scentralizowanego dostawcy, odpowiedniki Sia dzierżawią pamięć od siebie nawzajem. Sama Sia posiada jedynie umowy składowe zawarte między stronami, określające okresy ich umowy. Do tego celu wykorzystywany jest blockchain, podobnie jak Bitcoin.

Jak działa Siacoin (SC)?

https://twitter.com/Sia__Foundation/status/1462321331534536704?s=20

Pliki przechowywane w sieci Sia są podzielone na 30 zaszyfrowanych części, z których każda jest przesyłana do specjalnego hosta w celu zapewnienia monotonii. Porozumienia między przesyłającymi a hostami są rejestrowane w łańcuchu bloków Sia i realizowane za pomocą inteligentnych kontraktów. Siacoin służy jako mechanizm płatności w systemie, przy czym najemcy płacą gospodarzom za pomocą monety SC, a gospodarze za pomocą SC.

Jak wspomniano, sieć Sia umożliwia użytkownikom zapisywanie danych w sposób zdecentralizowany. Użytkownicy przesyłają pliki, płacąc sieci za pomocą Siacoins. Wydatki są znacznie niższe niż ceny wymagane przez standardowe przechowywanie w chmurze.

Co więcej, użytkownicy mogą przesyłać i przechowywać wiele plików jednocześnie, nie powodując żadnych zakłóceń w pracy sieci. Poniższy rysunek przedstawia wykorzystanie pamięci:

Siacoin

Wykorzystanie pamięci Siacoin: Źródło obrazu: https://siastats.info/

Sia wykorzystuje inteligentne kontrakty do obsługi każdej funkcji w łańcuchu bloków. Inteligentne kontrakty to zbiory kodów, które umożliwiają decentralizację łańcucha bloków. Te inteligentne kontrakty sieci Sia nazywane są kontraktami plikowymi . Te umowy na pliki zwykle przetrwają 90 dni. Po 90 dniach Host musi potwierdzić, że dane są zapisywane, co odbywa się poprzez przesłanie niewielkiej części informacji hosta. Ten instrument dowodowy nazywa się Proof-of-Storage (PoS).

Sia wykorzystuje mechanizm Proof-of-Work (PoW). Dlatego Siacoiny mogą być wydobywane przez użytkowników. Operacja wydobycia wymaga od węzłów potwierdzenia transakcji, aby mogły otrzymać Siacoins przez blockchain. Warto również wspomnieć, że Sia jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​każdy może wykorzystać informacje i zalecić zmiany.

Siacoin (SC): Czy może rozwiązać problem skalowalności?

Sia wykorzystuje sieć peer-to-peer z technologią blockchain. W przypadku Sii. użytkownicy powinni pobrać i potwierdzić cały łańcuch bloków, zanim będą mogli rozpocząć przesyłanie. Po weryfikacji użytkownicy konfigurują umowę najmu, która przenosi hosty w sieci. System Sia ma przemyślaną metodę kompensowania kont poprzez wykorzystanie inteligentnych kontaktów, a także w ten sposób rozwiązał problemy ze skalowalnością, które wpływają na inne blockchainy. Zamiast tworzyć nową transakcję za każdym razem, gdy host jest wypłacany i zawierana jest umowa kumulacyjna między hostem a użytkownikiem.

W ten sposób Sia rozszyfrowuje skalowalność. Jak wspomniano wcześniej, łańcuch bloków Sia jest podobny do łańcucha bloków Bitcoina, tylko ze zmianami, które umożliwiają bardziej efektywne przechowywanie i przesyłanie plików. Ponieważ pliki są rozproszone między różnymi węzłami, żaden węzeł nie może ich używać. Nawet gdyby uzyskali klucz prywatny dowolnego najemcy, wszystko, co mieliby w posiadaniu, to ślad po zapisanym pliku.

Pokazuje to, że Sia może zapewnić niezmiennie wydłużony czas pracy bez przestojów, jak łańcuch bloków Bitcoin, zapewniając jednocześnie, że użytkownicy nie muszą sobie nawzajem ufać, aby przechowywać pliki i korzystać z sieci. Najemcy są również zabezpieczeni przed potencjalnie wrażliwymi gospodarzami, żądając dowodu przechowywania. Zmusza to gospodarzy do weryfikacji i wykazania, że ​​są online i poprawnie przechowują dane najemcy.

Przewidywanie cen Siacoin (SC)

Siacoin

Siacoin/USD Wykres tygodniowy – TradingView

W chwili pisania tego tekstu cena Siacoin wynosi 0,013946 USD. Kapitalizacja rynkowa SC wynosi 695 438 375 USD, a w obiegu jest 49 865 782 992 monet SC.

Zawsze pamiętaj, że rynki kryptowalut są bardzo zawodne. Ze szczególnymi postępami, Siacoin był notowany po cenie 0,005 USD w styczniu 2021 r. W marcu cena doprowadziła do osiągnięcia dwuletniego maksimum na poziomie 0,06292 USD. Jednak byki spadły, aby utrzymać ruch cen w dłuższej perspektywie. Ponadto aktywa spadły, aby utrzymać 0,01065 USD dzięki majowemu krachowi na rynku.

Siacoin spodziewał się nowej ceny 0,045 USD na początku 2022 roku. Cena może prawdopodobnie wzrosnąć, jeśli rynek skoncentruje się na inwestowaniu pieniędzy w zdecentralizowane platformy przechowywania w chmurze. Do końca 2022 r. Siacoin może osiągnąć maksymalną wartość 0,1 USD. Przy umiarkowanych żądaniach kupna i sprzedaży aktywa mogą osiągnąć 0,075 USD. Z drugiej strony cena SC może również zejść do wsparcia bazowego 0,042 USD. Siacoin można kupić na giełdzie kryptowalut Binance .

Źródło: cryptoticker.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy