21 dni temu

W kontrakcie depozytowym ETH 2.0 zablokowano 34 mld USD

Według najnowszych danych, całkowita ilość Etheru (ETH) zablokowana w kontrakcie depozytowym Ethereum 2.0 szybko zbliża się do granicy dziewięciu milionów. Oznacza to, że ponad 7% całkowitej podaży ETH jest obecnie stakowane w kontrakcie ETH 2.0.

Stakowane Ethery w ETH 2.0 przekraczają 8,8 miliona

Ostatnie dane z Glassnode ujawniły, że kwota zablokowana w kontrakcie depozytowym ETH 2.0 osiągnęła rekordowy poziom 8 875 394 ETH. Taka ilość tokenów jest warta ponad 33,7 miliarda dolarów według obecnych cen rynkowych. Liczba ta stanowi 70% wzrost od czerwca ubiegłego roku i ponad 1500% od początkowego celu 524 000 ETH potrzebnego do wprowadzenia fazy 0.

Całkowita liczba unikalnych deponentów również wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W czerwcu było ich zaledwie 27 132. W chwili pisania tego tekstu jest to już 59 867. Do sieci dołączyło również więcej walidatorów, których liczba wzrosła z 152 000 w czerwcu do 276 197 obecnie. Mimo że roczna stopa zwrotu wynosi zaledwie 5%.

Inwestorzy przychylnie nastawieni do ETH 2.0

Rosnąca liczba unikalnych deponentów, walidatorów i saldo ETH na kontrakcie depozytowym Ethereum 2.0 jest wskaźnikiem, że inwestorzy i społeczność Ethereum są przychylnie nastawieni do rodzimego tokena w perspektywie długoterminowej. Jest to oczywiste, ponieważ zarówno depozyty, jak i nagrody mogą zostać wypłacone dopiero po uruchomieniu fazy 1.5 aktualizacji sieci.

Raport z sierpnia zauważył również, że wieloryby blokują swój ether. Tylko w ciągu dnia stakowali oni 95 000 ETH.

Możliwe luki w zabezpieczeniach

W międzyczasie, gdy użytkownicy nadal pozostają byczo nastawieni, deweloperzy Ethereum pracują na okrągło, aby ETH 2.0 stał się rzeczywistością. Faza 0 zakończyła się już pod koniec 2020 roku. Aktualizacja Altair na Beacon Chain została pomyślnie wdrożona w październiku 2021 roku.

Chociaż ostatni raport ujawnił, że nadchodzące przejście z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) może narazić sieć Ethereum na potencjalne ataki, jeden z deweloperów twierdzi inaczej. Zapewnił on społeczność, że fuzja będzie bezpieczna. Jednocześnie nakreślił możliwą poprawkę przed tym wydarzeniem, które ma nastąpić w pierwszym lub drugim kwartale 2022 roku.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy