miesiąc temu

Vitalik Buterin składa niezapowiedzianą wizytę w Argentynie, opowiada o tym, jak blockchain może rozwiązać niekontrolowaną inflację

  • Vitalik postanowił wybrać się na wycieczkę do Argentyny i zobaczyć na sobie skutki hiperinflacji, a później zasiadł do dyskusji na temat blockchain i kryptowalut.
  • W dyskusji mówił o tym, dlaczego blockchain jest odpowiedzią na kryzys w Argentynie, o wartości decentralizacji poza pieniędzmi, przyszłości Ethereum i nie tylko.

Kryptowaluty były reklamowane jako długo oczekiwane rozwiązanie problemu inflacji, a ostatnio Vitalik Buterin wybrał się w podróż do jednego z najbardziej dotkniętych inflacją krajów świata, aby przekazać tę wiadomość. Założyciel Ethereum odbył spontaniczną podróż do Argentyny, gdzie spotkał się z entuzjastami kryptowalut i rozmawiał o przyszłości Ethereum, znaczeniu decentralizacji, ogromnym wzroście adopcji kryptowalut w Argentynie i nie tylko.

Wyjazd Vitalika do Buenos Aires wydawał się niespodziewany. Jednak gdy dotarł do kraju południowoamerykańskiego, urzędnicy państwowi, dygnitarze i ogólnie społeczność kryptowalut powitali go po królewsku. Odbył spotkania z urzędnikami rządowymi i czołowymi osobistościami technologicznymi w Argentynie, a wielu z nich publikowało zdjęcia swoich interakcji w Internecie.

Ujawniono wtedy, że Vitalik był skłonny spotkać się z entuzjastami kryptowalut, ale tylko pod warunkiem, że zorganizują wydarzenie wystarczająco szybko. Dokonano tego szybko, a po udostępnieniu 800 biletów na wydarzenie, Argentyńczycy, którzy chcieli usłyszeć od jednego z czołowych liderów branży kryptowalut, złapali je w niecałe pięć minut.

W jego sit-down , Vitalik zanurkował wielu aspektach branży kryptowaluta. Doceniał ogromny entuzjazm Argentyńczyków dla kryptowalut w ogóle, a Ethereum w szczególności. Według niego, kraj ma jedną z największych społeczności Ethereum, jakie widział podczas swoich podróży po świecie. Innowatorzy w kraju mieli również swój udział w kilku udanych aplikacjach kryptowalutowych, w tym zdecentralizowanej usłudze arbitrażowej Kleros i agregatorze danych dotyczących kapitalizacji rynkowej kryptowalut Nomics.

W przypadku Ethereum kanadyjski programista przyznał, że obecnie napotyka wiele wąskich gardeł, ale zwrócił uwagę, że nad ich rozwiązaniem pracuje cała społeczność globalnych programistów. Jednym z nich są wysokie opłaty i zużycie energii, które, jego zdaniem, zostaną rozwiązane przez nadchodzącą aktualizację mechanizmu konsensusu Proof of Stake.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin przedstawia „wiarygodny plan” skalowalności Ethereum przed przejściem na ETH 2.0

Jest rok 2022, możemy zdecentralizować Ethereum i uczynić go użytecznym. Zróbmy to.

Vitalik uważa również, że przejście na PoS doprowadzi również do większej decentralizacji Ethereum i uważa, że ​​ma to kluczowe znaczenie dla przyszłego wzrostu. Jednak wbrew obiegowej opinii decentralizacja nie oznacza, że ​​nie będzie liderów. Oznacza to raczej, że ci liderzy ponoszą odpowiedzialność za swoje decyzje i nie mogą podjąć jednostronnej decyzji bez udziału całej społeczności.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy