15 dni temu

Vitalik Buterin przewidział wzrost stablecoin i defi, pomija NFT

W większości klimatów nadejście nowego roku jest okazją do prognozowania tego, co przyniesie przyszłość. Już teraz niektórzy entuzjaści kryptowalut i analitycy zaczęli już tworzyć różne prognozy dotyczące tego, co ich zdaniem przyniesie przyszłość branży aktywów cyfrowych.

Jednakże, zamiast podejmowania nowych prognoz, Ethereum jest współzałożycielem Vitalik Buterin jest bucking trend poprzez ponowne niektóre z jego najbardziej znanych prognoz dla przemysłu w ciągu ostatniej dekady.

Prognozy Buterina dotyczące Bitcoina, DeFi i stablecoina były trafne

Według Buterina przewidział, że stablecoiny będą prosperować już w 2013 roku, kiedy pisał o tym, „jak Bitcoin może faktycznie pomóc Irańczykom i Argentyńczykom”. Jego niedawna wizyta w Argentynie potwierdziła, że ​​adopcja kryptowalut w tym kraju jest wysoka, a adopcja stablecoina była również bardzo wysoka, ponieważ widział „wiele firm działa w USDT”.

W związku z obawami regulacyjnymi dotyczącymi flagowego zasobu cyfrowego Buterin wcześniej zakładał, że Bitcoin opiera się rządowi, ponieważ jest odporny na cenzurę technologiczną. Jego obecny pogląd na temat monety jeszcze się nie zmienił, ponieważ stwierdził, że „decentralizacja Bitcoina pozwoliłaby mu przetrwać w bardzo wrogim klimacie regulacyjnym”, kontynuując jednocześnie, że jego przetrwanie zależałoby od „solidności technologicznej i legitymacji publicznej”.

Inne przewidywania, które miał rację, to aplikacje przewidziane w białej księdze Ethereum, w tym tokeny w stylu ERC20, algorytm stablecoin, systemy nazw domen (takie jak ENS), zdecentralizowane przechowywanie i przetwarzanie plików, DAO, portfele z limitami wypłat, Oracle i Rynki prognostyczne.

Buterin nazywa Bitcoin Cash porażką, nie wspomina o NFT

Podczas gdy niektóre z przewidywań Buterina okazały się słuszne, popularny współzałożyciel Ethereum przyznał, że mógł się mylić w niektórych przypadkach, powołując się na przykład Bitcoin Cash, który teraz określa jako porażkę.

Jak wynika z jego tweeta, BCH stał się porażką, ponieważ społeczność utworzona wokół projektu ceniła „odwagę” nad „kompetencje”, które w dłuższej perspektywie często powodują problemy. W jego słowach „społeczności utworzone wokół buntu, nawet jeśli mają dobrą sprawę, często przeżywają trudne chwile na dłuższą metę, ponieważ cenią odwagę ponad kompetencje i są zjednoczone wokół oporu, a nie spójnej drogi naprzód”.

Zauważył również, że był apologetą sieci PoW, która zdaniem wielu ekologów może odgrywać rolę w zmianach klimatu ze względu na wysokie zużycie energii. Jednak teraz jest przekonany, że sieci POS mogą być lepszą alternatywą dla wyżej wymienionych.

Ponadto ponownie przeanalizował swoją prognozę dotyczącą osi czasu POS i Shardingu Ethereum, które teraz uważa za błędne i śmieszne. Buterin zgodził się, że jego błędem było niedoszacowanie złożoności rewolucji oprogramowania.

Jednym z zaskakujących pominięć w jego przewidywaniach dotyczących aplikacji Ethereum był fakt, że zupełnie nie wyobrażał sobie roli NFT w blockchain. Przestrzeń ta była świadkiem ogromnego wzrostu w ciągu ostatniego roku i jest niewątpliwie jedną z najszybciej rozwijających się obecnie nisz kryptograficznych.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy