23 dni temu

Protokół Verida: zapewnianie najwyższego poziomu prywatności programistom Web3

Biorąc pod uwagę, jak media społecznościowe, aplikacje mobilne i inne produkty internetowe zmieniły społeczeństwo, internet ma znacznie większy wpływ na nasze życie, niż nam się wydaje. Ewolucja Internetu zawsze dzieli się na trzy iteracje: Web 1.0 , Web 2.0 i Web 3.0 . Dzisiejszy Internet jest prawie nie do poznania od wczesnego interfejsu internetowego. Treści Web 1.0 były głównie w formatach tekstowych i graficznych. Interfejsy Web 1.0 wykorzystywały głównie dane ze statycznych systemów plików, a platformy miały niewielką lub żadną interaktywność. Web 2.0 to sieć interaktywna i służąca do tworzenia treści.

Chociaż Internet, w swoich dwóch iteracjach, wywarł znaczący wpływ na społeczeństwo i światową gospodarkę, jasne jest również, że ma kilka poważnych wad. Jednak wiele nowych technologii, takich jak blockchain, kładzie podwaliny pod Web 3.0, zdecentralizowany, bezpieczny i „zorientowany na użytkownika” Internet. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób web3 poprawia prywatność i bezpieczeństwo danych.

Prywatność i bezpieczeństwo danych

  Cambridge Analytica nielegalnie pozyskała dane osobowe od 87 milionów użytkowników Facebooka w 2018 roku. Inne platformy web2 doświadczyły naruszeń bezpieczeństwa danych. Te duże platformy są właścicielami danych, a użytkownicy mają niewielką kontrolę nad ich przechowywaniem. Dane użytkowników są przechowywane na scentralizowanych serwerach, które mogą zostać złamane lub zhakowane.

Platformy Web 3.0 usuwają te niedociągnięcia w zakresie prywatności i bezpieczeństwa danych, zmieniając sposób interakcji z platformami internetowymi. Podstawowym rozróżnieniem między platformami web2 i web3 jest decentralizacja. Podczas gdy system pojedynczej bazy danych Web 2.0 działa na łańcuchach bloków i zdecentralizowanych sieciach serwerów, aplikacje web3 działają na łańcuchach bloków i zdecentralizowanych sieciach serwerów. Ponadto uczestnikom sieci zapewniane są zachęty w celu utrzymania całego systemu.

Platformy Web 3.0 ze swoimi zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps) zapewniają wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa danych. Należy zwrócić uwagę na znaczną poprawę prywatności i bezpieczeństwa danych pomiędzy web2 i web3. Istnieje jednak potrzeba prostych i unikalnych narzędzi, które pomogą programistom w tworzeniu dApps z ulepszonymi funkcjami prywatności. Protokół Verida jest jedną z innowacyjnych platform, która daje programistom narzędzia potrzebne do tworzenia platform web3 ukierunkowanych na prywatność i użytkowników. Zacznijmy od omówienia protokołu Verida.

Protokół Verida

Verida to innowacyjna platforma, która umożliwia użytkownikom dostęp do swoich danych za pośrednictwem jednego zdecentralizowanego procesu logowania. Verida może być również używana do odblokowywania danych z platform Web 2.0. Użytkownicy mogą łączyć dane ze scentralizowanych i zdecentralizowanych aplikacji, które mogą być podłączane do łańcucha bloków przez użytkowników. Dzięki połączeniu danych użytkownicy będą mogli posiadać swoje dane i zdobywać nagrody za ich udostępnianie. Framework Verida zawiera zbiór bibliotek open-source, które zostały starannie wybrane, aby pomóc w tworzeniu solidnych zdecentralizowanych aplikacji web 3.0. Verida zawiera również kilka zestawów narzędzi, w tym zestaw narzędzi Builder's, Personalizuj i zestaw narzędzi API.

Deweloperzy mogą również spersonalizować zestawy narzędzi, korzystając z zapytania o kod QR i pakietu Personal Data Oracle SDK, aby zapewnić użytkownikom wyjątkowe wrażenia. Skarbiec Verida jest również skutecznym narzędziem do zarządzania, ponieważ umożliwia zdecentralizowane i przejrzyste zarządzanie danymi i prywatnością użytkownika w różnych aplikacjach zorientowanych na użytkownika. Ostatecznym celem Verida jest przyspieszenie adopcji Web 3.0 i przejście programistów Web 2.0 do zdecentralizowanego, przejrzystego i otwartego Internetu, który zapewnia Web 3.0.

Wniosek

  Pojawienie się Web 3.0, znaczącej poprawy w stosunku do podatnego na naruszenia Web 2.0, zapewniło wyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności danych. Verida, startup zajmujący się łańcuchem bloków i prywatnością, ma na celu ułatwienie platformom web2 przejścia na platformy web3 poprzez dostarczanie innowacyjnych zestawów narzędzi wymaganych do tworzenia dApps skoncentrowanych na prywatności i zorientowanych na użytkownika .

Źródło: blockonomi.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy