16 dni temu

Fundacja VeChain ogłasza nowy Stablecoin, czy może stworzyć nowe zapotrzebowanie na VET?

Fundacja VeChain rozpoczęła 2022 z potencjalnym ważnym ogłoszeniem. Za pośrednictwem oficjalnego uchwytu na Twitterze organizacja zasugerowała możliwe wydanie nowego natywnego stablecoina o nazwie VeUSD.

Powiązane czytanie | Fundacja VeChain wita nowy DEX w swoim ekosystemie

Fundacja niewiele szczegółów na temat tego nowego produktu, ale zapowiedziała swoim zwolennikom, że będzie to „coś wyjątkowego (…). Coś, co pozwoli nam przenieść VeChainThor na wyższy poziom na wiele sposobów”.

Stabilcoin VeUSD będzie narzędziem do „uwolnienia” możliwości DeFi dla ekosystemu VeChain. Zasób cyfrowy, zgodnie z oficjalnym postem, został zaprojektowany zgodnie z podstawowymi zasadami tego ekosystemu: zrównoważony rozwój, wszechstronność, skalowalność.

Wygląda na to, że blockchain VeChainThor przygotowywał się do nowej ery DeFi od jakiegoś czasu. Jak donosi NewsBTC, 3 miesiące temu ta sieć została zaktualizowana po tym, jak w głosowaniu społeczności zatwierdzono wdrożenie Proof-of-Authority (PoA) 2.0.

Zaprojektowana, aby wspierać „nową falę masowej adopcji blockchain”, według VeChain Foundation, aktualizacja miała złagodzić wszelkie kompromisy w warstwie konsensusu dla blockchain VeChainThor. W tym czasie organizacja powiedziała:

(…) Zespoły ds. Badań i Rozwoju VeChain pracowały nad ogromną aktualizacją łańcucha bloków VeChainThor o nazwie SURFACE (PoA 2.0), oznaczającą bezpieczne, dostosowane do przypadków użycia, względnie wolne od rozwidlenia podejście do przedłużania łańcucha.

W tym sensie VeUSD może stać się jednym z pierwszych produktów, które wykorzystają moc tego łańcucha bloków po aktualizacji.

Własny Stablecoin firmy VeChain, potencjalne korzyści i obawy

Społeczność VeChain świętowała ogłoszenie. Niedawno użytkownik o nazwie „EffortCapital” zaproponował Fundacji możliwość stworzenia algorytmicznego stablecoina, takiego jak LUNA z zabezpieczeniem VeThor Energy (VTHO).

W ten sposób tworząc mechanizm spalania, podobny do tego wprowadzonego w Terra wraz z ulepszeniem Colombus-5. Mechanizm ten wspiera stały popyt na aktywa bazowe i przyczynia się do jego aprecjacji.

Ten pomysł spotkał się z zainteresowaniem Sunny Lu, dyrektora generalnego VeChain. Za pośrednictwem Twittera poprosił społeczność o projekt tokenomiki dla potencjalnego tokena.

Jednak nie wszyscy w społeczności zgadzają się ze stablecoinem, takim jak ten ogłoszony przez Fundację. Niektórzy uważają, że VeUSD może zmienić dynamikę ekosystemu i zastąpić VTHO, narzędzie wykorzystywane do zasilania transakcji na tym blockchainie.

Inni wprost powiedzieli, że Fundacja i blockchain „nie zrealizowały swoich podstawowych produktów”. Sieć została wdrożona w łańcuchach dostaw i innych sektorach korporacyjnych, ale rzadko koncentruje się na rozwoju ekosystemu DeFi.

To podejście wydaje się zmieniać, jak wspomniano, wraz z nowymi aktualizacjami, produktami związanymi z DeFi i stablecoinem. Pomimo krytyków, większość użytkowników wydaje się uważać ogłoszenie za uparty.

Powiązane czytanie | VET przełamuje główną linię trendów, dlaczego VeChain może zobaczyć masową eksplozję

Fundacja poda więcej szczegółów w nadchodzących dniach, do tego czasu wszystko pozostaje tylko spekulacjami. W chwili publikacji VET kosztuje 0,085 USD ze stratą 1,95% w ciągu ostatniego dnia.

VET VETUSDT VeChain
VET notuje spadki na wykresie 4-godzinnym. Źródło: VETUSDT Tradingview
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy