21 dni temu

Ustawa o kryptowalutach zostanie przedstawiona w 2022 roku

Według Bloomberga, senator z Wyoming Cynthia Lummis planuje zaproponować obszerny projekt ustawy regulującej kryptowaluty w 2022 roku. Projekt ustawy obejmuje kilka aspektów, w tym opodatkowanie i nadzór.

Senator z Wyoming Cynthia Lummis powiedziała, że wprowadzi nową ustawę kryptowalutową w 2022 roku. Informacja pochodzi z Bloomberga, a starszy doradca senatora powiedział, że ustawa będzie ekspansywnym projektem, który obejmie wiele aspektów w odniesieniu do klasy aktywów.

Lummis jest znanym posiadaczem Bitcoina z tego, że bardzo wspiera tę klasę aktywów. Republikański senator jest członkiem Senackiej Komisji Bankowej.

Najnowszy niewykonalny projekt ustawy kryptowalutowej

Ustawa, o której mowa, wyraźnie zdefiniowałaby aktywa kryptowalutowe jako klasę aktywów, wprowadziłaby system podatkowy i zakwalifikowałaby je do ochrony konsumentów. Być może najbardziej znaczące jest to, że dążyłby do stworzenia nowej organizacji, która byłaby nadzorowana przez Amerykańską komisję ds. Obrotu Kontraktami Terminowymi (CFTC) i Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Może stać się najbardziej kompleksowym projektem ustawy przedstawionym przez jakiegokolwiek ustawodawcę. Niektórzy senatorowie amerykańscy dyskutowali o tym w przeszłości, w tym senator Lummis.

Przede wszystkim wiele dyskutowano o regulacjach związanych z kryptowalutami w amerykańskim projekcie ustawy infrastrukturalnej. Senatorowie ci zakwestionowali propozycję podatku od kryptowalut w ustawie, którą nazwali “niewykonalną”.

Podczas gdy projekt ustawy jest jednym krokiem naprzód dla rynku, nadal będzie musiał uzyskać akceptację Senatu Stanów Zjednoczonych. Jest to dalekie od gwarancji, ponieważ w większości przypadków amerykańscy ustawodawcy byli sceptycznie nastawieni do kryptowalut.

Czy rok 2022 będzie rokiem, w którym USA ureguluje kryptowaluty?

Chociaż nie było dużych kroków naprzód w zakresie regulacji kryptowalut, projekt ustawy wskazuje, że Stany Zjednoczone przygotowują się do tego. W ciągu ostatnich dwóch lat tu i ówdzie toczyły się średnie rozmowy, ale dopiero w 2021 roku władze USA zaczęły dokładnie badać rynek kryptowalut.

SEC jest liderem, jeśli chodzi o regulację, a przewodniczący SEC Gary Gensler również określił agendę dla tego samego. Jednak nic konkretnego jeszcze nie powstało, ale nie ma wątpliwości, że tempo badań regulacyjnych jest coraz szybsze.

Amerykańska senator Elizabeth Warren również przygląda się rynkowi kryptowalut, a w szczególności stablecoinom. Rząd Stanów Zjednoczonych, ogólnie rzecz biorąc, poświęca dużo uwagi stablecoinom, więc może to być jeden z pierwszych aspektów rynku kryptowalut, który zostanie uregulowany.

Źródło: beincrypto.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy