15 dni temu

Politycy brytyjscy wzywający do bardziej rygorystycznych regulacji dotyczących branży kryptowalut

Ostatnie oświadczenia brytyjskich posłów potwierdziły, że wprowadzą bardziej rygorystyczne przepisy przeciwko branży kryptograficznej, aby zapewnić ochronę inwestorów.

Obecnie adopcja kryptowalut znajduje się u szczytu w całej historii branży kryptograficznej. Wszystkie kraje rozwinięte i rozwijające się zmierzają w kierunku przemysłu kryptograficznego, aby generować pasywny dochód. Jeśli mówimy o gęstości inwestorów w kryptowaluty z krajów rozwiniętych, to liczba ta jest niewielka w porównaniu z krajami rozwijającymi się, ale suma zainwestowanych pieniędzy jest większa niż inwestorów z krajów rozwijających się w tej przestrzeni. Są to wyraźne wskazówki, że regulatorzy muszą wprowadzić lepsze przepisy i surowe regulacje w tej branży, aby nie tylko zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, ale także zatrzymać przepływ pieniędzy między krajami.

Według najnowszych doniesień większość polityków w Wielkiej Brytanii podniosła głos przeciwko branży kryptograficznej i wezwała do większej regulacji w tej branży.

Ministrowie parlamentu wezwali do umieszczenia branży kryptograficznej w sekcji hazardowej w nadchodzącym rządowym przeglądzie ustawy o grach hazardowych z 2005 roku.

Obecnie przepisy dotyczące branży kryptograficznej są w Wielkiej Brytanii bardzo niskie i te przepisy wystarczą, aby regulować nielegalne działania, takie jak pranie pieniędzy. Ale reklamy dotyczące projektów związanych z kryptowalutami są pod radarem brytyjskiego organu nadzoru reklamowego. Niedawno brytyjskie władze reklamowe zbeształy brytyjską drużynę piłkarską Arsenal FC i Floki Inu za współpracę w promowaniu memowej monety Floki.

Wcześniej brytyjska drużyna piłkarska Arsenal FC została sprowadzona do reklamowania tokenów kibica i promowania NFT, niewielu urzędników Wielkiej Brytanii sprzeciwiło się takim działaniom, ponieważ niewiele osób straciło pieniądze.

Polityk Partii Pracy Matt Zorb-Cousin powiedział, że klub promuje żetony hazardowe i tego rodzaju działania mogą zrujnować życie ludzi.

Matt powiedział:

„To jedno, że kluby piłkarskie promują hazard wśród fanów, co może w konsekwencji prowadzić do zniszczenia życia ludzi, ale myślę, że to na innym poziomie, jeszcze gorzej jest oferować drogę do kryptowaluty pod pretekstem wzmocnienia ich są skutecznie nieuregulowane.”

Przeczytaj także: Binance we współpracy ze szkołą udzieli tytułu magistra w dziedzinie Blockchain

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy