22 dni temu

Stablecoin LUNA osiąga rekordowy udział w rynku

Obecna sytuacja na rynku stablecoin

Rynek stablecoinów rozwija się szybko pomimo niepewnej sytuacji związanej z regulacjami prawnymi.

Scentralizowane stablecoiny, takie jak USDT i USDC, rządzą rynkiem kryptowalut od prawie dekady, jednak rosnące kontrowersje wokół ich emisji pozwoliły na szybki rozkwit zdecentralizowanych stablecoinów.Obecna sytuacja na rynku stablecoin przedstawia się następująco:

  • Jeszcze kilka lat temu USDT emitowany przez Tether utrzymywał wyraźną dominację w wysokości ponad 95% udziału w rynku.
  • Jednak Circle wyemitował USDC, który w 2021 roku zrobił wiele, aby nadrobić zaległości i osiągnął co najmniej 50% kapitalizacji rynkowej USDT.
  • USDT jest nadal na szczycie z obiegiem rynkowym 78 miliardów dolarów, a następnie USDC z 42,5 miliardami dolarów.

Czy zdecentralizowane stablecoiny mogą rządzić rynkiem kryptowalutowym?

W 2021 roku nastąpiło przyjęcie kryptowalut do głównego nurtu inwestycyjnego, a rządy przyłączyły się do regulacji rynku.

Podczas gdy amerykańskie banki centralne i część europejskich banków centralnych wyraziły obawy dotyczące niewykorzystanej emisji stablecoinów, zdecentralizowane stablecoiny mogą stać się dla nich opozycją.

Szybki wzrost UST do kapitalizacji rynkowej równej jednej czwartej wielkości USDC jest jaskrawym przykładem na to, że zdecentralizowane stablecoiny mogą stać się przyszłością.

Jak działają stablecoiny?

Zdecentralizowane stablecoiny działa poprzez wspieranie zainwestowanego dolara lub preferowanej waluty kryptowalutą, która jest warta więcej niż ten dolar.

Wiąże się to z pewnym ryzykiem wynikającym z faktu, że bazowe aktywa kryptowalutowe są zmienne. Dobrym tego przykładem jest stablecoin DAI, biorąc pod uwagę, że wykorzystuje on zabezpieczony dług denominowany w Ethereum.

Czy masz już konto w KryptoBocie? Ustal swoją strategię a KryptoBot zrobi resztę za Ciebie. Sprawdź za darmo jak to działa!

Źródło: kryptobot.net
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy