18 dni temu

Brytyjska policja przejęła Bitcoin o wartości 300 milionów funtów w portfelach kryptowalut powiązanych z przestępczością, więcej pod obserwacją

  • Z całej kryptowaluty skonfiskowanej przez brytyjską policję sam Bitcoin stanowi aż 99 procent całej kwoty.
  • Brytyjska policja pracuje nad budowaniem zaawansowanej technologicznie infrastruktury do radzenia sobie z przestępcami wykorzystującymi aktywa kryptograficzne.

Policja w Wielkiej Brytanii przejmowała Bitcoin i inne kryptowaluty z portfeli kryptowalut powiązanych z przestępczością. Najnowsze dochodzenia kryminalne doprowadziły policję brytyjską do zajęcia prawie 300 milionów funtów w Bitcoin.

Zgodnie z wnioskiem dotyczącym wolności informacji (FOI), 12 z 48 brytyjskich sił policyjnych w Wielkiej Brytanii skonfiskowało ten cyfrowy zasób w ciągu ostatnich pięciu lat. Sam Bitcoin stanowi oszałamiające 99 procent przejętej kryptowaluty w Wielkiej Brytanii. Pozostałe 1 procent obejmuje inne altcoiny, takie jak Ethereum, Dash, Monero i Zcash.

Zgodnie z raportem, rzeczywista przechwycona kwota może być nawet wyższa, ponieważ nie wszystkie z 15 brytyjskich sił policyjnych odpowiedziały na żądanie. W rozmowie z lokalną publikacją informacyjną City AM niektórzy eksperci stwierdzili, że może to być tylko niewielka część nielegalnych funduszy wykorzystywanych w Wielkiej Brytanii. Ponadto policja boryka się z poważnymi przeszkodami technologicznymi i prawnymi w związku z przestępstwami związanymi z kryptowalutami.

Powiązane : Brytyjscy inwestorzy kryptońscy stracili 200 milionów dolarów na oszustwach kryptograficznych między styczniem a wrześniem 2021 r.

Joseph Harrop, główny inspektor detektywów z jednostki ds. przestępczości gospodarczej w Greater Manchester Police, powiedział, że adopcja kryptowalut przez przestępców nastąpiła nadspodziewanie szybko. W związku z tym organy ścigania muszą nabyć nowe umiejętności, aby radzić sobie z takimi sprawami i przejmować fundusze.

W rezultacie brytyjska policja zatrudnia personel cywilny posiadający wiedzę techniczną z zasobami cyfrowymi i szkoli go do pracy z detektywami.

Przeszkody prawne napotykane podczas przejmowania nielegalnego krypto

Brytyjska policja powiedziała, że ​​nie jest łatwo skonfiskować portfele kryptowalut. Zgodnie z brytyjską ustawą o dochodach z przestępstwa z 2002 r. policja może przejąć gotówkę, jeśli uzna ją za powiązaną z działalnością przestępczą. Jednak uprawnienia do zajmowania aktywów niepieniężnych, takich jak kryptowaluty, mają węższy zakres.

Innym poważnym problemem technologicznym jest to, że waluty cyfrowe mają niezwykle silne szyfrowanie. Tak więc, pomimo przejęcia portfela kryptowalut, policja nie może uzyskać łatwego dostępu do funduszy, ponieważ nie ma kluczy szyfrujących. Harrop powiedział:

Jeśli odzyskamy laptopy, pamięci USB, mogą mieć włączony poziom szyfrowania i tak, będzie trudno się do nich dostać. Choć brzmi to głupio, czasami ludzie zostawiają złote samorodki lub mocne dowody, w których mogą dosłownie mieć to, czego potrzebujemy, zapisane na kartce papieru.

Jake Moore, były szef Digital Forensics w Dorset Police, powiedział, że cyfrowe śledztwa wciąż znajdują się w powijakach. Dodał, że będą potrzebować znacznie więcej zasobów, aby walczyć z rosnącą przestępczością kryptowalut. Zakończył mówiąc:

Cyberprzestępcy doskonale zdają sobie sprawę z dobrze udokumentowanych dostępnych taktyk uników, ale działania policyjne poprawiają się w tempie, które powoli nadrabia zaległości. Wdrażanie lepszych technik inwigilacji znanych podejrzanych, zwiększanie informacji wywiadowczych i ulepszanie profilowania osób, które są uważane za zaangażowane, wszystko to pomaga w tworzeniu silniejszych dowodów w celu odzyskania i przejęcia funduszy. Jednak koszt tego może potencjalnie przewyższyć kwotę, którą można odzyskać w wielu przypadkach.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy