13 dni temu

Prawodawcy brytyjscy łączą się, aby utworzyć grupę Crypto Advocacy i wspierać innowacje Crypto

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Wielka Brytania intensywnie walczyła z przepisami dotyczącymi niektórych największych firm, takich jak Binance. Ale najnowsze wiadomości są takie, że prawodawcy z Westminsteru połączyli ręce, aby utworzyć grupę rzeczników kryptowalut i „wspierać innowacje” w tej branży.

Nazywany grupą Crypto and Digital Assets, składa się z brytyjskich posłów wraz z członkami Izby Lordów. Deputowana SNP Lisa Cameron, która będzie przewodniczyć tej grupie, powiedziała, że ​​będą pracować nad stworzeniem przepisów i zasad wspierających ogólną innowacyjność.

Grupa zajmie się również zapewnieniem odpowiednich środków ochrony konsumentów. Cameron powiedział, że „najlepsza ochrona konsumentów” musi być również „najwyższym priorytetem dla rządu i organów regulacyjnych”. Grupa Westminster jest wspierana przez stowarzyszenie handlowe Digital Assets CryptoUK. Mówiąc o tym rozwoju, prawodawca Lisa Cameron powiedziała:

„Jesteśmy w kluczowym momencie dla sektora, ponieważ globalni decydenci również dokonują przeglądu swojego podejścia do kryptowalut i sposobu, w jaki należy je regulować”.

Lobbing przez brytyjskie firmy kryptograficzne

Firmy kryptograficzne działające w Wielkiej Brytanii lobbują za terminowym wprowadzeniem zasad. Narzekali, że Wielka Brytania wystarczająco powoli tworzyła odpowiednie ramy dla przepisów dotyczących kryptowalut, które ostatecznie zmusiły ich do przeniesienia działalności do lokalizacji offshore.

Poza tym najwyższy organ regulacyjny – Financial Conduct Authority (FCA) – zabronił również firmom wprowadzania kryptowalutowych produktów pochodnych dla inwestorów detalicznych. FCA sprzeciwiła się również funduszom kryptograficznym, takim jak Bitcoin ETF lub jakikolwiek inny krypto ETF. W rozmowie z Financial Times Philip Hammond, były kanclerz Wielkiej Brytanii, powiedział :

„Wielka Brytania nie poruszała się tak szybko jak Szwajcaria, Singapur, a nawet Niemcy” i że kraj musi oczekiwać wprowadzenia innowacji finansowych.

W ciągu ostatniego roku CryptoUK nakłaniał prawodawców do wprowadzenia solidnych ram regulacyjnych w kraju. Ian Taylor, dyrektor wykonawczy CryptoUK powiedział: „Naszym głównym celem będzie edukacja, edukacja, edukacja. Nie ma prawdziwego poparcia i edukacji na tym poziomie wokół aktywów kryptograficznych”.

Stowarzyszenie handlowe reprezentujące firmy takie jak eToro i Crypto.com będzie pełnić funkcję sekretariatu grupy parlamentarnej. Prawodawcy będą również pracować nad ustaleniem zasad reklamy kryptowalut.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy