16 dni temu

Dzielni użytkownicy Twittera walczą z tematem oszustw NFT

Potężny NFT pozwala każdemu stworzyć pojedynczy, niezmienny zapis w zdecentralizowanej księdze, którą każdy może śledzić, otwierając w ten sposób drzwi do własności cyfrowej, jakiej świat nigdy nie widział. W ciągu ostatniego roku jego popularność była fenomenalna, zwłaszcza na scenie sztuki cyfrowej.

W pokoju jest jednak dość duży słoń. Pomimo niesamowitej zdolności do przypisywania własności, wciąż istnieje ogromny problem z plagiatami . Sztuka jest zbierana w Internecie przez armię złoczyńców, którzy następnie biją i wymieniają ją jako swoją własną, często bez wiedzy oryginalnego artysty o popełnieniu przestępstwa. Obecnie nie ma mechanizmu, który potwierdzałby, że przesyłający jest prawdziwym właścicielem grafiki.

Wobec braku nikogo, kto mógłby pilnować tego rażącego wykroczenia, jedna grupa na Twitterze podejmuje dzielny wysiłek, aby wziąć sprawy w swoje ręce. NFTheft tworzy dziennik niemożliwych do zamienienia szykan. Repozytorium, w którym każdy może przesyłać szczegóły oszukańczej aktywności NFT w nadziei, że przy wystarczająco dużej społeczności mogą wymusić uzasadnione zmiany.

Oczywiście to nie wystarczy, aby powstrzymać nadmiar nikczemnych tokenów. Jednak gromadzone przez nich informacje mogą okazać się nieocenione w nadchodzącej walce.

Znalazłeś oszustwo artystyczne? Zgłoś to >> Tutaj

Chcieć więcej? Połącz się z NFT Plazas

Dołącz do cotygodniowego biuletynu Dołącz do naszego Discorda Śledź nas na Twitterze Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Instagramie

*Wszystkie opinie inwestycyjne/finansowe wyrażone przez NFT Plazas pochodzą z osobistych badań i doświadczenia moderatorów naszej witryny i są przeznaczone wyłącznie jako materiał edukacyjny. Osoby fizyczne są zobowiązane do pełnego zbadania dowolnego produktu przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji.

Źródło: nftplazas.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy