18 dni temu

Przyziemienie

Świat sportu stał się doskonałą reprezentacją tego, jak szybko kryptowaluta jest wdrażana na całym świecie. Od NFT po prawa do nazw — oto najważniejsze informacje.

W 2021 r. kryptowaluty i sport nadal się zderzały, a synergie między nimi okazały się owocne na wielu frontach.

Związek między światem sportu a różnymi zastosowaniami kryptowalut i technologii blockchain powoli się rozwijał w ciągu ostatnich kilku lat. Skromne początki prostego sponsorowania budującego wczesną świadomość marki na giełdach i platformach płatniczych przekształciły się w światową rozpoznawalność i współpracę między sektorami, a w 2021 r. na pierwszy plan wysuwa się wiele różnych przypadków użycia.

Od boisk do koszykówki NBA po boiska piłkarskie w Europie, krypto nadal buduje ekspozycję na nowych użytkowników i rynki. W tym noworocznym specjalnym wydaniu Cointelegraph podkreśla stale rosnący związek między kryptowalutą a sportem do 2021 roku.

Nadchodzi NFT

Niezamienne tokeny (NFT) stały się powszechnym słowem w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przemysł rozrywkowy znajduje się na czele tego rozszerzenia, a artyści, muzycy, celebryci, marki, instytucje i twórcy treści zanurzają się w szaleństwo NFT, aby służyć fanom i kolekcjonerom ich własne unikalne cyfrowe kolekcje.

Sport zawsze był ostoją przemysłu rozrywkowego, dostarczając niezrównanych i nieopisanych w scenariuszu momentów, które pozostawiają niezatarty ślad na fanach na całym świecie.

W przeszłości jedyne w swoim rodzaju kolekcje i pamiątki dawały szczęśliwym fanom prawo do chwalenia się swoimi przyjaciółmi i rodziną. Pojawienie się NFT przekształciło to w domenę cyfrową, w której fani mogą nabywać, handlować i afiszować się cennymi NFT na rynkach i platformach opartych na blockchain.

NBA przetarła szlak w tym zakresie, zamieniając najważniejsze fragmenty wideo z gier sezonowych w przedmioty kolekcjonerskie NFT, które przyniosły setki milionów dolarów przychodów za pośrednictwem platformy NBA Top Shot. Najdroższa NBA Top Shot NFT , legendarna karta z wsadem od Lebrona Jamesa, sprzedana w październiku 2020 r. za oszałamiającą kwotę 230 000 USD. Z tych liczb nie należy kpić. I poprawiło się dopiero w 2021 roku.

Świat futbolu amerykańskiego wkroczył również w przestrzeń zarówno na poziomie gracza, jak i drużyny. Tom Brady wpisał się w podręczniki historii NFL i stał się dominującą postacią w świecie biznesu i rozrywki jako uboczny produkt jego sukcesu na boisku.

W kwietniu trafił na pierwsze strony gazet, uruchamiając swój własny rynek NFT o nazwie Autograph. Platforma zgromadziła największe nazwiska w amerykańskim sporcie, a także wpływowe postacie ze świata hollywoodzkich aktorów, muzyków i innych postaci rozrywkowych, aby bić i sprzedawać unikalne cyfrowe kolekcje.

Mówimy o takich grach jak wielki golfista Tiger Woods, sprintowiec Usain Bolt, ikona deskorolki Tony Hawk, gimnastyczka ze Stanów Zjednoczonych Simone Biles i oczywiście sam Brady, którzy oferują kolekcjonerom na całym świecie własne, unikalne NFT.

Długoletni partner Brady'ego w NFL w przestępczości, Rob Gronkowski, podniósł poprzeczkę wysoko, organizując przed premierą Autograph własną aukcję cyfrowych kart kolekcjonerskich Championship Series NFT . Seria składała się z czterech unikalnych kart „GRONK Career Highlight Refractor Card”, z których każda miała w sprzedaży 87 wydań cyfrowych, a piąta samodzielna karta Career Highlight była kartą nagród.

Aukcja trwała dwa dni i na aukcji sprzedano łącznie 349 kart kolekcjonerskich, a także jednorazową kartę „Najważniejsze wydarzenia w karierze” dla 95 różnych właścicieli. Całkowita wartość handlowa aukcji wyniosła 1,014 Ether ( ETH ) o wartości 1,8 miliona USD w momencie sprzedaży. Gronk dołączył do Autograph, aby uruchomić inne NFT.

Angielski bokser Tyson Fury stał się najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej w ostatnim czasie po kolejnej miażdżącej porażce Deontay'a Wildera w październiku. Po tym sukcesie krzepki brytyjski bokser uruchomił swój własny NFT, który został wylicytowany za 987 000 dolarów.

W Europie Sorare ugruntował swoją pozycję znaczącego gracza w futbolowej przestrzeni NFT i fantasy sports. Rynek oparty na Ethereum ułatwia bicie i handel NFT, które są niezwykle popularne wśród fanów piłki nożnej. Użytkownicy mogą kupować i wymieniać cyfrowe karty graczy, które odzwierciedlają rzeczywiste wyniki ich graczy. Kolekcjonerzy mogą zbudować pięcioosobowy zespół złożony z cyfrowych kart graczy, którzy rywalizują w ligach fantasy.

Socios jest drugim ważnym graczem w świecie europejskich piłkarskich NFT, cyfrowych kart kolekcjonerskich i przedmiotów kolekcjonerskich. Platforma umożliwia klubom wydawanie tokenów fanowskich na własnym blockchainie, który umożliwia fanom głosowanie nad decyzjami klubowymi, takimi jak zmiany strojów, dostęp do ekskluzywnych treści i angażowanie się w inne działania społeczności. W 2021 r. Socios sprzedał tokeny fanów o wartości 250 milionów dolarów od momentu powstania, podczas gdy kapitalizacja rynkowa przestrzeni tokenów kibiców wzrosła o 60% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy roku.

Marki sportowe również starają się nadążać za duchem czasu, a powstanie Metaverse popchnęło dwie z największych na świecie marek sportowych w kosmos dzięki strategicznym partnerstwom z uczestnikami branży.

Adidas wkroczył w przestrzeń NFT , wybijając NFT, który będzie służył jako cyfrowy token, który da użytkownikom Metaverse dostęp do cyfrowych urządzeń do noszenia Adidas. NFT składał się z 30 000 egzemplarzy, zasadniczo tokenów, które zostały sprzedane na aukcji. W weekend otwarcia przyniósł sprzedaż ponad 11 300 ETH, wartą wówczas 43 miliony dolarów, ponieważ użytkownicy Metaverse gromadzili się, aby zdobyć swój łup Adidasa.

Firma Nike , zdeterminowana , by dotrzymać kroku swoim konkurentom, poszła w jej ślady, nabywając RTFKT , jedną z największych kolekcji NFT na Opensea , w celu wybicia własnych urządzeń do noszenia i artykułów Nike w stale rosnącym Metaverse.

Widziany przez miliony

Marketing i reklama to wielki biznes, a świat sportu od dawna jest głównym środkiem dotarcia do szerokiej publiczności w celu wprowadzenia na rynek produktów, usług i ofert. Wielkie marki robią to od dziesięcioleci z doskonałym skutkiem, a firmy kryptowalutowe i dostawcy usług ostatnio w pełni to wykorzystują.

Markę Crypto.com można zobaczyć na boiskach piłkarskich największych lig Europy , w niezwykle popularnym oktagonie UFC oraz na torach porywającego roadshow Formuły 1 . Firma podpisała umowy sponsorskie z ligami, zespołami i organizacjami we wszystkich tych przestrzeniach, aby dotrzeć do zróżnicowanej i dużej oglądalności.

Handlarz kryptowalutami i przedsiębiorca Sam Bankman-Fried i jego platforma handlowa kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi FTX również cieszyli się w tym roku dobrymi relacjami z amerykańskim sportem. Firma FTX nabyła prawa do nazwy stadionu Miami Heat na początku 2021 r. za 135 milionów dolarów, która potrwa do 2040 r.

Giełda zapewniła także komercyjny czas antenowy na 2022 NFL Super Bowl, jedno z największych wydarzeń sportowych w Ameryce, ponieważ ma przyciągnąć nowych użytkowników.

Coinbase, największa giełda kryptowalut w Ameryce,zdobyła wielką wygraną z NBA po uzyskaniu wieloletniej umowy, aby zostać wyłącznym partnerem platformy kryptowalut ligi i jej różnych spółek zależnych, powiązanych lig i marek.

Rugby to ogromny sport w Republice Południowej Afryki, a reprezentacja kraju Springbok ma duże wsparcie w postaci panujących mistrzów świata. Gdy brytyjski i irlandzki Lwy koncertował RPA, wymiana kryptowaluta Luno prowadził handlowy że opisywany dyrektor Springboks' rugby Rassie Erasmus trenował widzów na «jak łatwo jest do rozwiązania Bitcoin», jak wymiana wyglądał kierować dużą bazę widzowi rozpocząć handel kryptowalutami na swojej platformie.

Jest to doskonały przykład lokalnej i globalnej reklamy, która przenosi kryptowaluty do szerszej publiczności, która ma tylko wprowadzić więcej osób do przestrzeni, która ma nadzieję na masową adopcję w nadchodzących dziesięcioleciach. W 2021 r. na tym froncie nastąpiły poważne prace przygotowawcze.

Zamień $ na BTC

Wiele gwiazd sportu zaczęło przecierać szlaki, aby ludzie zaczęli akceptować lub przeznaczać część swoich pensji na otrzymywanie lub kupowanie kryptowalut.

Gracze NFL ponownie trafili na nagłówki gazet dzięki wkładowi Odella Beckhama Jr i Aarona Rodgersa , Trevora Lawrence'a i Saquona Barkleya , otrzymując lub inwestując w kryptowaluty.

Powiązane:7 graczy NFL, którzy wybrali krypto zamiast pensji gotówkowych

Tom Brady pojawia się tutaj ponownie po tym, jak nabył udziały w FTX Bankman-Fried, dzięki czemu będzie otrzymywać płatności w kryptowalutach, a także będzie ambasadorem marki dla firmy.

W Australii klub baseballowy Perth Heat podpisał umowę z procesorem płatności Bitcoin OpenNode, aby zapłacić niektórym swoim graczom i pracownikom w BTC. Ponownie adopcja ma miejsce w zdecentralizowanych częściach świata.

Dziwne i cudowne

Zdarzały się pojedyncze przypadki zderzenia kryptowaluty ze światem sportu. Po raz trzeci wspomniany jest Tom Brady i to z równie dobrego powodu. W październiku Brady został pierwszym rozgrywającym NFL w historii, który wykonał 600 podań przy przyziemieniu. Uderzył piłkę do kolegi z drużyny Mike'a Evansa, który zdobył przyłożenie. Szeroki odbiornik Buccaneers rzucił piłkę w tłum po zdobyciu gola, wręczając bezcenny kawałek pamiątki szczęśliwemu fanowi.

Podczas gry urzędnikowi udało się porozmawiać z fanem, a Brady zaoferował szczęśliwemu widzowi 1 Bitcoin ( BTC ), aby zwrócić mu historyczną piłkę. Ten 1 BTC był wart 62 000 dolarów, podczas gdy szacunkowa wartość rzeczywistej piłki, która zakończyła ten kamień milowy, była warta od 500 000 do miliona dolarów.

To nie wszystkie dobre wieści, ponieważ kilka wpadek miało miejsce do 2021 roku. Manchester City i Barcelona, ​​znane w swoich ligach, musiały anulować umowy z mniejszymi firmami kryptowalutowymi z różnych powodów, co przypominało, że miejsce to wciąż jest rodzące się, a niektóre projekty i firmy mogą nie dostarczać produktów i usług, które chcą oferować.

Hiszpańska legenda futbolu Andrés Iniesta został ostrzeżony online przez hiszpański regulator za promowanie Binance na swoich profilach na Twitterze i Instagramie. Narodowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych (CNMV) ostrzegła przed „znaczącym ryzykiem związanym z nieuregulowanymi produktami” w tweecie w odpowiedzi na kilka godzin później.

Jest to dość nieszkodliwe, ale sugeruje, że integracja kryptowalut i powiązanych z nimi odgałęzień w świat sportu może czasami graniczyć z królestwem nieznanego. Niektóre rzeczy działają fantastycznie i zyskują przyczepność, podczas gdy inne nie cieszą się takim samym sukcesem, ale pociąg do adopcji nadal trwa.

Źródło: www.btcethereum.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy