21 dni temu

Łączna liczba aktywnych deweloperów miesięcznie w Ethereum osiągnęła rekordowy poziom

Platforma Ethereum jest nadal faworytem wśród deweloperów pomimo boomu konkurencyjnych sieci. Aktualne dane pokazują, że liczba programistów na blockchainie ETH jest znacznie większa niż konkurencyjnych sieci.

Jednak ze względu na problemy ze skalowalnością ETH, konkurencyjne sieci szybko się rozwijają i nadrabiają zaległości.

Ethereum wciąż przoduje wśród programistów

Dane z Electric Capital, firmy zajmującej się badaniami kryptowalut, wykazały, że ponad 4000 aktywnych programistów open-source miesięcznie pracowało w sieci Ethereum. To znacznie więcej niż 680 programistów pracujących w sieci Bitcoin.

Łączna liczba aktywnych deweloperów miesięcznie we wszystkich sieciach wynosi ponad 18 400. Dodatkowo, liczba zatwierdzeń kodu przez nowych programistów w 2021 wynosi ponad 34 000. Liczby uzyskano po przeanalizowaniu pół miliona repozytoriów kodu i 160 milionów zatwierdzeń kodu.

Dodatkowo inne sieci szybko nabierają tempa, ETH pozostaje liderem. Sieć szczyci się największą siecią narzędzi, Dappów i protokołów. Ponadto ETH jest 2,8 razy większy niż Polkadot, jego najbliższy konkurent.

Ethereum w obliczu ostrej konkurencji

W raporcie zauważono ponadto, że największymi ekosystemami deweloperskimi na rynku są Ethereum, Polkadot, Cosmos, Solana i Bitcoin. Czołowi konkurenci Ethereum, tacy jak Polkadot, Solana i Binance Smart Chain, rozwijają się szybciej niż Ethereum w rozwoju.

Polkadot jest najbliższym rywalem ETH z 1500 deweloperami. Cosmos i Solana mają po 1000 programistów. Inne aktywne sieci w działalności deweloperskiej to Cosmos, Near, Tezos, Polygon i Cardano.

„Polkadot, Solana, NEAR, BSC, Avalanche i Terra rozwijają się szybciej niż ETH w podobnych momentach swojej historii” – czytamy w raporcie. W okresie od grudnia 2020 r. do grudnia 2021 r. Solana odnotowała 4,9-krotny wzrost, podczas gdy Near odnotowała 4-krotny wzrost. Poziomy wzrostu w Polkadocie wzrosły ponad dwukrotnie.

Z drugiej strony liczba aktywnych co miesiąc programistów na Cosmos wzrosła o 70%, podczas gdy BSC odnotowało w tym samym okresie wzrost o 80%.

Solana, Avalanche, BSC, Near i Terra stały się największymi zdecentralizowanymi lokalizacjami finansowymi (DeFi) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sieci te odnotowały wzrost liczby programistów i poziomów adopcji.

Twój kapitał jest zagrożony.

Czytaj więcej:

Źródło: insidebitcoins.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy