miesiąc temu

Najlepsze kryptowaluty, aby uzyskać ekspozycję na Metaverse w 2022

Nadszedł czas metawersu. Po ogłoszeniu przez Facebooka, że ​​zmieni nazwę na Meta, „metaverse” był na ustach wszystkich i szybko stał się jednym z najpopularniejszych haseł kryptograficznych 2021 roku.

Ludzie mogą teraz zanurzyć się w wirtualnej przestrzeni opartej na blockchain, w której zbiegają się świat cyfrowy i rzeczywisty. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do metaverse za pośrednictwem swoich telefonów, komputerów lub zestawów słuchawkowych VR. Mogą tworzyć gry, organizować wydarzenia, kupować i sprzedawać działki „ziemi”, zakładać firmy i generować dochody, a wszystko to w metaverse, wykorzystując kryptowaluty i NFT do tworzenia i wymiany wartości.

Istnieje wiele sposobów, w jakie inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję na metaverse. Przyjrzymy się niektórym z najlepszych projektów metaverse blockchain i związanych z nimi monet.

Najlepsze monety Metaverse na rok 2022

Nieskończoność osi (AXS)

Axie Infinity Best Metaverse Crypto do kupienia

Axie Infinity (AXS) to gra oparta na blockchain , która jest dość podobna do Pokemon Go i została zainspirowana.

w Axie Infinity Metaverse, gracze dążą do zbierania uroczych cyfrowych zwierzaków (zwanych toporami), które następnie hodują, trenują i biorą do bitew z innymi toporami. Każda oś jest reprezentowana przez niezamienny token ERC-721 .

Świat metaverse Axie Infinity nazywa się Lunacia i jest podzielony na ponad 90 000 działek. Każda fabuła to: Savannah, Forest, Arctic, Mystic, Genesis, Lunas Landing lub Map. Gracze mogą uprawiać, kupować i sprzedawać działki.

Axie Infinity opiera się na modelu „ zagraj, aby zarobić ”. Oznacza to, że gracze mogą faktycznie zarabiać na uczestnictwie w metaverse Axie Infinity . Gracze mogą kupować i sprzedawać swoje osie lub działki cyfrowej ziemi w Lunacia, aby zarobić. Ponadto posiadacze AXS mogą postawić token, który generuje wysokie RRSO.

Axie Infinity opiera się głównie na blockchainie Ethereum, jednak Ronin, szybki łańcuch boczny, jest obecnie w fazie rozwoju i ma zostać ukończony w 2022 roku.

nieskończoność osi
nieskończoność osi

Nieskończoność osi (AXS)

Cena £
96,16 zł

Decentralizacja (MANA)

Kryptowaluty Top Metaverse Coins

Decentraland (MANA) to oryginalny token Metaverse, który został uruchomiony w 2017 roku.

Stylizuje się jako „pierwszy w historii wirtualny świat należący do jego użytkowników”.

Decentraland jest dość podobny do idei Minecrafta w tym sensie, że jest to wirtualny świat 3D, który użytkownicy mogą budować, ale jest oparty na blockchain.

Gracze korzystają z dwóch tokenów w metawersie Decentraland – MANA i LAND. MANA to token ERC-20, który można spalić, aby stworzyć tokeny LAND. Każda LAND jest niezamiennym tokenem (NFT) i reprezentuje działkę w metawersie Decentraland. Decentraland jest podzielony na ponad 90 000 działek, które gracze mogą rozwijać, kupować i sprzedawać.

zdecentralizowany
zdecentralizowany

Decentralizacja (MANA)

Cena £
3,31 USD

Piaskownica (PIASEK)

Kryptowaluty Top Metaverse Coins

Piaskownica to metaświat, w którym użytkownicy mogą grać, budować, posiadać i zarabiać na swoich wirtualnych doświadczeniach.

Użytkownicy mogą tworzyć i sprzedawać własne kreacje NFT w Sandbox oraz używać NFT jako elementów w kreatorze gier Sandbox.

Metaverse Sandbox jest podzielony na 166 464 LĄDY (NFT), które są „kreatywnymi piaskownicami”, które gracze mogą kupować i terraformować, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń. Właściciele mają możliwość wypożyczenia swoich ZIEMI innym graczom, którzy mogą wykorzystać tę ZIEMIĘ do zbudowania gry lub unikalnej przestrzeni.

SAND jest głównym tokenem użytkowym metaverse Sandbox i ma wiele funkcji w ekosystemie.

Na przykład:

  • Gracze używają SAND do kupowania elementów, aby dostosować swoje awatary;
  • SAND jest używany jako token zarządzania, który pozwala posiadaczom wpływać na przyszłość projektu;
  • Użytkownicy mogą również postawić tokeny SAND, aby uzyskać pasywny dochód.

Sandbox był jednym z bardziej udanych projektów metaverse pod względem przyciągania głośnych partnerów i inwestorów w 2021 roku. Ponad 50 marek nawiązało współpracę z Sandbox z zamiarem tworzenia gier na platformie. Oprócz tego Sandbox przyciągnął inwestycje takich firm jak Binance, Animoca Brands i Square Enix (który opracował Tomb Rader i Final Fantasy).

piaskownica
piaskownica

Piaskownica (PIASEK)

Cena £
5,84 $

Enjin (EJN)

Enjin Metaverse Top Metaverse Monety Crypto

Enjin zapewnia platformę dla osób fizycznych i programistów do tworzenia, handlu, dystrybucji i integracji NFT w wirtualnych światach. Ekosystem Enjin składa się z platformy do bicia monet NFT, portfela, rynku, pakietów SDK i wtyczek, interfejsu API oraz usługi dystrybucji zasobów z kodami QR.

Portfel Enjin obsługuje Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Polkadot, Kusama, Dogecoin, Litecoin, ERC-20, BEP-2, a także ERC-1155 i wybrane tokeny ERC-721.

Enjin Coin (ENJ) to natywna kryptowaluta platformy Enjin. Użytkownicy mogą używać ENJ do kupowania, sprzedawania i handlu NFT. Służy również do tworzenia, zarządzania i niszczenia elementów w grze.

enjincoin
enjincoin

Moneta Enjina (ENJ)

Cena £
2,93 USD
Źródło: ledgernomic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy