21 dni temu

Top 5 najlepszych Altcoinów do zainwestowania na 2022

2021 był dla niektórych z nas świetną inwestycją. Niektórzy jechali na bańce Dogecoin, niektórzy stali się miliarderami z rekordowych szczytów Ethereum, podczas gdy niestety niektórzy przegapili największe ruchy byka dekady.

Ale co by było, gdyby istniał sposób, aby dowiedzieć się o tych ruchach, zanim się wydarzą? Co by było, gdybyś odkrył 5 najlepszych altcoinów, w które możesz zainwestować w 2022 roku. Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawiałeś, to dzisiaj twój szczęśliwy dzień, ponieważ w tym artykule przyjrzymy się 5 najlepszym altcoinom, w które możesz włożyć swoje pieniądze rok.

1. Terra (LUNA)

LUNA to kryptowaluta opracowana przez Terraform – laboratorium należące do Do Kwona i Daniela Shina. Jest hostowany na blockchainie Terra. Blockchain Terra, podobnie jak blockchain Ethereum, jest wyspecjalizowanym blockchainem.

Jest to sieć blockchain, która działa wokół niestabilnej natury kryptowalut. Wykorzystuje algorytmy, które wytwarzają stabilne monety lub aktywa kryptograficzne o stabilnych wartościach. Osiąga się to poprzez powiązanie ich z zewnętrznymi aktywami, takimi jak złoto czy dolary amerykańskie.

Protokół Terra pomaga w tworzeniu podobnych do fiat aktywów kryptograficznych, które mają księgę publiczną i są rozliczane natychmiast przy niskich opłatach transakcyjnych. Jest to pierwszy w swoim rodzaju. LUNA jest natywnym tokenem tyczenia blockchain Terra, który jest używany w górnictwie i zarządzaniu.

Z punktu widzenia zarządzania oznacza to, że użytkownicy i walidatorzy mają uprawnienia do wprowadzania zmian w łańcuchu bloków. Składają, głosują i wdrażają propozycje. Jeśli zainwestujesz w LUNA, możesz zarobić więcej, obstawiając ją w walidatorach. Są to ludzie, którzy rejestrują i weryfikują transakcje na blockchain, aby zdobywać nagrody z gazu, opłat stabilnościowych i opłat swapowych.

Im więcej użytkowników wejdzie w interakcję z protokołem Terra, tym bardziej wzrośnie wartość LUNA. Podobnie jak Ethereum, które otworzyło drzwi do inteligentnych kontraktów, a tym samym z czasem zyskał na wartości, LUNA jest następną, która odpowiada potrzebie bardziej stabilnych monet. Ponieważ zbliżamy się do 2022 r., możesz dodać trochę LUNA do swojego portfela, aby na dłuższą metę nie przegapić.

LUNA jest obecnie wyceniana na 92,90 USD z kapitalizacją rynkową 31,1 mld USD. Możesz go kupić między innymi na Binance, KuCoin, MEXC Global i Hotbit. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce zarówno w rankingu CoinMarketCap, jak i Coingecko.

2. Aave (AAVE)

AAVE jest natywnym tokenem Aave. Aave to zdecentralizowana platforma pożyczkowa, która nadzoruje pożyczanie i pożyczanie aktywów kryptograficznych. Użytkownicy pożyczają, pożyczają i zarabiają odsetki bez udziału osób trzecich.

Firma Aave została założona przez Staniego Kulechowa w 2017 roku pod nazwą ETHLend. Jednak we wrześniu 2018 r. nazwa została zmieniona na Aave, podczas której zmieniła się z systemu łączącego pożyczkodawców i pożyczkobiorców (czyli systemu pożyczek P2P) na system łączenia funduszy.

Ta zmiana sprawiła, że ​​zarabianie odsetek było łatwiejsze i szybsze. Protokół Aave działa na blockchainie Ethereum i pozwala użytkownikom pożyczać i pożyczać około 30 kryptowalut, w tym ETH, MANA, BAT i tak dalej. Ma na celu stworzenie ekosystemu open source, w którym można łatwo uzyskać dostęp do zdecentralizowanych usług pożyczkowych.

Posiadacze AAVE nie ponoszą żadnych opłat, jeśli zaciągają pożyczki AAVE. Podobnie otrzymują zniżkę na opłaty, jeśli używają AAVE jako zabezpieczenia. Podobnie mogą pożyczyć nieco więcej, jeśli użyją AAVE jako zabezpieczenia.

Oprócz usług pożyczkowych, protokół Aave oferuje między innymi inne produkty, takie jak Aave Pay, Aave Clearing i gry Aave. Inwestorzy zarabiają na Aave, pożyczając lub trzymając AAVE. Jako pożyczkodawca będziesz cieszyć się ponad 3% rocznym zyskiem procentowym.

Możesz także generować zyski, zaciągając pożyczki flash. Pożyczki błyskawiczne są wystawiane i rozliczane w ramach tej samej transakcji przed utworzeniem kolejnego bloku (13 sekund) i nie wymagają zabezpieczenia.

AAVE czerpie swoją wartość z odgrywania centralnej roli w zarządzaniu protokołem Aave. Pozwala użytkownikom decydować o zmianach, które chcą widzieć w swoich regułach i protokołach. Ponadto czerpie wartość z ograniczonej podaży. Wynika to ze spalenia 80% opłat generowanych z usług. Ograniczenie podaży pomoże zwiększyć jego wartość, jeśli popyt pozostanie stały.

Wraz ze wzrostem przyjęcia kryptowalut pojawiłaby się również potrzeba zdecentralizowanych usług pożyczkowych. AAVE jest obecnie wyceniany na 225,95 USD z kapitalizacją rynkową 3,04 mld USD. Możesz kupić AAVE na Binance, OKEx i MEXC Global.

3. Solana (SOL)

Solana (SOL) to natywny token platformy blockchain Solana. Ma podobieństwa z blockchainem Ethereum.

Blockchain Solana został uruchomiony w kwietniu 2019 r. w celu hostowania zdecentralizowanych, skalowalnych i przyjaznych dla użytkownika aplikacji przez Fundację Solana.

Oprócz tego, że służy jako kryptowaluta, może być używany jako inteligentne kontrakty, które automatycznie wykonują warunki kontraktu po spełnieniu niezbędnych warunków. Może być używany do uruchamiania niezamiennych tokenów. Może być również używany do tworzenia i używania zdecentralizowanych systemów finansowych bez zezwolenia.

Podobnie może być używany do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, takich jak gry, opieka zdrowotna, media społecznościowe itp. Obsługuje odporną na cenzurę sieć weryfikującą transakcje za pomocą modelu proof-of-history, obok modelu proof-of-stake. Pozwala to na szybkie i bezpieczne przetwarzanie transakcji.

Od momentu uruchomienia SOL odnotował ponad 11 000% wzrost, aby osiągnąć najwyższy w historii poziom 259 USD z około 1 USD. Obecnie jego cena wynosi 179 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 55,4 mld USD. Jest piątą kryptowalutą wszechczasów za BTC, ETH i BNB.

Ze względu na wspólne podobieństwo do łańcucha bloków Ethereum, inwestorzy porównują go z ETH. Jednak w przeciwieństwie do ETH, Solana już działa w modelu proof-of-stake. Ponadto Solana może przetwarzać więcej transakcji na sekundę przy średnim koszcie 0,00025 USD za transakcję w porównaniu do Ethereum.

Z pewnością wzrośnie ze względu na wysoki zwrot z jego profili ryzyka, a jednocześnie nadal będzie niestabilny. Jest to z pewnością jeden z altcoinów, w które warto zainwestować w 2022 roku. Możesz kupić SOL na Binance, Huobi Global, Gate.io, Poloniex itp.

4. Cardano (ADA)

ADA jest natywnym tokenem łańcucha bloków Cardano, używanym do ułatwiania transakcji P2P. Blockchain Cardano to zdecentralizowana platforma typu open source, która działa w modelu proof-of-stake o nazwie Ouroboros.

Został pierwotnie uruchomiony we wrześniu 2017 r. Został stworzony, aby rozwiązać problemy, takie jak interoperacyjność, skalowalność i zgodność z przepisami, z którymi borykają się inne kryptowaluty. Została założona przez Charlesa Hoskinsona i Jeremy'ego Wooda. Jest to jeden z pierwszych blockchainów zbudowanych przy użyciu języka programowania Haskell.

Blockchain Cardano może być używany do uruchamiania inteligentnych kontraktów oraz tworzenia bezpiecznych i skalowalnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Ma dwie warstwy - osadniczą i obliczeniową.

Warstwa rozliczeniowa jest podobna do Bitcoina. Śledzi transfer ADA między kontami i rejestruje transakcje. Warstwa obliczeniowa umożliwia działanie inteligentnych kontraktów i dApps na platformie, podobnie jak Ethereum. Posiada również platformę o nazwie Marlowe, na której osoby nie będące programistami mogą tworzyć aplikacje bez wcześniejszej znajomości kodowania.

Podobnie ma język programowania do pisania inteligentnych kontraktów w blockchain Cardano, Plutus, który pozwala programistom budować dApps na blockchain. Jest to jedna z największych kryptowalut działających w modelu proof-of-stake. W związku z tym jest postrzegany jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla BTC i ETH, która wykorzystuje model proof-of-work.

Te zmiany techniczne i ciągłe przyjmowanie DeFi i inteligentnych kontraktów mogą pomóc w zwiększeniu wydajności cenowej ADA w 2022 roku. Dzięki możliwości obstawiania protokołów i rozwijania dApps, inwestowanie w ADA jest koniecznością w 2022 roku. Należy zauważyć, że ADA zyskuje jego wartość od wykorzystania do ułatwienia transakcji i udziału w zarządzaniu łańcuchem bloków.

Obecnie zajmuje siódme miejsce z kapitalizacją rynkową wynoszącą 44,4 mld USD. Kosztuje 1,38 USD. ADA można znaleźć na Binance, MEXC Global, Hotbit, BitMart i tak dalej.

5. Polkadot (KROPKA)

Polkadot to projekt opracowany przez Fundację Web3, którego celem jest ułatwienie przetwarzania rozproszonego. Będzie służyć jako podstawa, na której użytkownicy/deweloperzy mogą tworzyć i uruchamiać swoje blockchainy, podobnie jak między innymi Ethereum i Cosmos.

Została założona przez Gavina Woodsa, Roberta Habermeiera i Petera Czabana w 2016 roku, aby rozwiązać problemy skalowalności i zarządzania, z którymi borykają się inne kryptowaluty. Dąży do stworzenia zdecentralizowanej sieci, w której użytkownicy mają kontrolę.

Sieć Polkadot została zaprojektowana do uruchamiania trzech rodzajów łańcuchów bloków, w tym łańcucha przekaźnikowego, łańcucha równoległego (parachain) i mostów. Łańcuch przekaźnikowy to główna sieć, w której inne łańcuchy bloków łączą się i przetwarzają transakcje. Umożliwia to przetwarzanie ponad 1000 transakcji na sekundę.

Pozwala to również na interoperacyjność między łańcuchami. Parachain to sieci tworzone przez użytkowników, które wykorzystują zasoby obliczeniowe głównej sieci do przeprowadzania transakcji. Mosty pozwoliłyby sieci Polkadot na interakcję z innymi blockchainami bez strony centralnej.

W przeciwieństwie do innych łańcuchów blokowych, daje programistom możliwość tworzenia wartości w łańcuchach blokowych za pomocą sieci Polkadot. DOT jest natywnym tokenem sieci i jest ważny w prowadzeniu i utrzymaniu sieci Polkadot. Służy do uiszczania opłat sieciowych, gdy dane są wymieniane między dwoma łańcuchami bloków. Jest przydatny w walidacji praw do interoperacyjności.

Ponadto, posiadając i obstawiając DOT, użytkownicy mogą głosować na aktualizacje lub poprawki sieci. Z czasem sieć rozrośnie się w wielołańcuchową platformę, na której użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje z licznymi łańcuchami bloków i udostępniać dane, komunikować się, źle wymieniać tokeny. Jako inwestor, DOT jest wartościową inwestycją, ponieważ zarabiasz średnio w skali roku 10%.

DOT zajmuje obecnie 10. miejsce na Coingecko z kapitalizacją rynkową w wysokości 29,2 mld USD. Kosztuje 27,4 USD i można go kupić na Binance, Kraken, Nominex, FTX, Bitrue i tak dalej.

Należy zauważyć, że inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo ryzykowne, ale jeśli musisz w coś zainwestować, możesz łatwo rozstać się z przygodą, gdzie jest nadwyżka strat. Nie zniechęcaj się tym, ponieważ zwroty w przestrzeni kryptograficznej są zdumiewające. Zawsze wykonuj własne badania i uśredniaj koszty w dolarach.

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy