miesiąc temu

Top 3 monety do obejrzenia – tydzień 52

Ostatnie tygodnie roku są zwykle stosunkowo spokojne – większość projektów wykorzystuje ten czas na zasłużoną przerwę i zazwyczaj nie ma w tym okresie ważnych ogłoszeń ani premier. Nie oznacza to jednak, że w tej chwili w krypto nie dzieje się nic ciekawego. Oto 3 projekty kryptograficzne, które warto śledzić w nadchodzących dniach.

3. Terra (LUNA)

Platforma blockchain Terra została zaprojektowana, aby wspierać algorytmiczne stablecoiny i zbudowany wokół nich zdecentralizowany ekosystem finansowy. Terra jest budowana przy użyciu Cosmos SDK i wykorzystuje konsensus Tendermint. Sieć obsługuje również wydawanie aktywów syntetycznych za pośrednictwem protokołu Mirror Protocol.

Szybki rozwój ekosystemu DeFi Terra przyciąga wartość LUNA do 100

22 grudnia LUNA osiągnęła nowy rekord wszechczasów, osiągając prawie 100 USD. Jest to niezwykle imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na początku 2021 r. token był sprzedawany poniżej 1 USD. Oprócz ceny tokena LUNA, ekosystem DeFi firmy Terra również odnotowuje szybki wzrost.

Według danych DeFi Llama Terra jest obecnie drugą co do wielkości platformą DeFi pod względem TVL (Total Value Locked). W chwili pisania tego tekstu Terra ma 19,2 miliarda TVL, wyprzedzając 16,7 miliarda na Binance Smart Chain . Prawdą jest, że 1 st spot jest obecnie poza zasięgiem Terra, jak Ethereum jest dwarfing wszystkich konkurentów z jego TVL z $ 155,4 mld USD. Obecnie najpopularniejszym protokołem DeFi na Terra jest Anchor , który oferuje zyski na stablecoinach opartych na Terra.

2. IOTA (IOTA)

IOTA to projekt, który zajmuje się zdecentralizowaną technologią rejestrów w alternatywny sposób, zamiast korzystać z architektury blockchain. Sieć IOTA wykorzystuje architekturę ukierunkowanego grafu acyklicznego (DAG), która może zapewnić znaczną poprawę skalowalności w porównaniu z blockchainem, chociaż jej wdrożenie okazało się bardziej złożone.

Inteligentne kontrakty i prawdziwa decentralizacja zbliżają się do sieci IOTA

Tworzone są dwie dodatkowe sieci uzupełniające ekosystem IOTA: Shimmer i Assembly.

Shimmer opiera się na tym samym mechanizmie konsensusu, co IOTA 2.0. DevNet, ale zamiast tego działa jako prawdziwie zdecentralizowana sieć. Shimmer został zaprojektowany do aktualizacji o nowe funkcje, zanim trafią do sieci głównej IOTA. Rolą sieci Assembly jest wprowadzenie funkcjonalności inteligentnych kontraktów do ekosystemu IOTA. Zespół jest zakotwiczony w sieci IOTA, ale ma również pulę zdecentralizowanych walidatorów.

Shimmer i Assembly będą miały swoje własne natywne tokeny o nazwach odpowiednio SMR i ASMB. IOTA prowadzi teraz program obstawiania, w którym użytkownicy będą mogli zarabiać SMR i ASMB, obstawiając IOTA. Wstępnie wytyczania okres rozpoczął się w dniu 21 grudnia, a użytkownicy będą otrzymywać ich wytyczania nagrody od 28 grudnia th naprzód przez okres 90 dni. Możesz dowiedzieć się więcej o programie obstawiania IOTA, czytając oficjalne ogłoszenie projektu.

polkadot

1. Polkadota (KROPKA)

Polkadot to platforma blockchain skoncentrowana na interoperacyjności, skalowalności i zarządzaniu w łańcuchu. Polkadot został zaprojektowany jako sieć, w której konfigurowalne łańcuchy bloków zwane „parachainami” mogą łączyć się z głównym łańcuchem przekaźnikowym, zapewniając znaczne bezpieczeństwo i interoperacyjność między parachainami. Polkadot jest zabezpieczony przez mechanizm konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

Druga partia aukcji parachain z pewnością przyniesie dodatkowe zainteresowanie ekosystemem Polkadot

Druga partia aukcji Polkadot parachain jest obecnie w toku, a ekosystem Polkadot będzie cieszył się dodatkową uwagą w nadchodzących tygodniach. 6 th parachain aukcja rozpoczęła się 23 grudnia, a aukcje będą odbywały się raz w tygodniu aż do 10 marca 2022 r.

Polkadot obsługuje obecnie ograniczoną liczbę slotów parachain, co oznacza, że ​​projekty, które chcą podłączyć parachain do sieci, muszą wygrać aukcję parachain. Aby uzyskać niezbędną ilość DOT do wygrania aukcji, większość projektów organizuje kampanie „wypożyczania społecznościowego”, w których użytkownicy mogą pożyczać swój DOT na projekt. Jeśli projekt wygrywa, współtwórcy crowdloan są zazwyczaj nagradzani natywnymi tokenami projektu (na przykład ACA w przypadku Acala ). DOT wniesiony do pożyczek społecznościowych jest blokowany i automatycznie zwracany po wygaśnięciu dzierżawy parachain projektu lub jeśli projekt nie wygra aukcji.

Niektóre z ciekawszych projektów konkurujących obecnie o slot parachain to Efinity, Manta Network, Litentry, Crust Network i Centrifuge.

Aby zobaczyć pełny harmonogram drugiej partii aukcji parachain, możesz sprawdzić to oficjalne ogłoszenie z Polkadot.

Źródło: coincheckup.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy