13 dni temu

10 najlepszych kolekcji NFT o dużym potencjale do obejrzenia

Chociaż metaverse nie jest nowy, rozwój NFT, DeFi i kryptowalut oraz ich fuzja zmotywowały przedsiębiorców, którzy byli przekonani, że nadszedł czas, aby dalej badać tę technologię.

Jeszcze bardziej orzeźwiające jest to, że Satya Nadella z Microsoftu i Mark Zuckerberg niedawno podkreślili potencjał metaverse.

Facebook zmienił nawet nazwę na Meta pod koniec 2021 roku, sygnalizując restrukturyzację w celu skupienia się na futurystycznej technologii.

Metaverse łączy ciekawe aspekty krypto i DeFi. Jednak duża część metaverse to NFT. Już wcześniej istniały najlepsze kolekcje NFT.

Najlepszymi przykładami są Bored Apes Yacht Club i CryptoPunks. Niemniej jednak szybko ewoluująca natura kuli w połączeniu z miliardami ustawionymi w kolejce do metawersu spowodowała pojawienie się kilku kolekcji o wysokim potencjale NFT.

Dla kolekcjonerów detalicznych aktywnie skanujących swój kalendarz NFT i poszukujących potencjalnie NFT o wysokim potencjale, zalew potencjalnie wartościowych kolekcji NFT jest oknem nieskończonych możliwości.

Aby ocenić nastroje na rynku i uchwycić myśli inwestycyjne traderów NFT, przeprowadziliśmy niedawno ankietę. Dotarliśmy do 1000 najlepszych handlowców NFT, prosząc ich o ocenę atrakcyjności nadchodzących kolekcji NFT o wysokim potencjale.

Te NFT zostały uszeregowane w oparciu o kilka krytycznych wyróżniających aspektów, takich jak wirusowość, obecność w mediach i wyjątkowość w skali od 1 do 10.

Na koniec skompilowaliśmy średni wynik w arkuszu kalkulacyjnym, obliczyliśmy łączną sumę i posortowaliśmy łączną średnią według wyniku.

# Nazwa Wyjątkowość Potencjalny wzrost wartości Wirusowość Obecność w mediach Wykonanie Suma punktów
1 Więcej niż gracze (MTG) 10 10 9 10 10 49
2 Podróż gwiezdnego pyłu 9 10 9 10 9 47
3 Meta zegarki 8 9 9 9 10 45
4 rosyjski punkz 8 9 9 9 8 43
5 X Frakcje 8 9 8 8 9 42
6 SolSand 7 8 8 8 9 40
7 Klub napadu małp (MHC) 8 9 7 7 8 39
8 Bogate plemię krasnoludów 9 7 6 7 9 38
9 Vee przyjaciele 6 7 9 7 8 37
10 MekaVerse 6 6 9 7 8 36

Porządkując wyniki, pomysł polegał na szybkim ustaleniu, które z tych rankingowych projektów NFT, w oparciu o opinię czołowych traderów NFT, mogą zyskać popularność i odnieść sukces w przyszłości.

Przegląd 10 największych potencjalnych transakcji NFT do obejrzenia

  1. Więcej niż gracze (MTG)

More than Gamers (MTG) to kolekcja 10 000 generatywnych trójwymiarowych postaci z profilu bocznego walczących o przetrwanie w rozległym metawersie graczy. Gra polega na umiejętnościach, rywalizacji i dążeniu do chwały.

Projekt współtworzyli Aaron Kirshenberg, znany przedsiębiorca z branży gier, oraz Nicholas Amos, menedżer ds. eSportu.

Ideą MTG jest wykorzystanie nowoczesnych technologii (metaverse) poprzez udostępnienie bardziej angażującej platformy dla wszystkich uczestników, w tym graczy i społeczności, wprowadzając NFT do głównego nurtu.

Niespełna dziesięć dni po wydaniu zwiastuna MTG zgromadziło ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube, pomagając projektowi zdobyć ponad 100 tys. obserwujących.

Na początku stycznia 2022 r. statystyki OpenSea pokazują, że istnieje ponad 6500 posiadaczy MTG, a każdy NFT jest dostępny po cenie bazowej 0,35 ETH.

Projekt zebrał również 8 milionów dolarów w rundzie seed od QGlobe na początku stycznia 2022 roku. Wśród znaczących inwestorów w rundzie seed, byli Apollo Green, który zarządza renomowanym biurem Silicon Valley Family, oraz Sarah Austin, która założyła pierwszą społeczność, która ostatecznie stała się Twitchem .

  1. Podróż gwiezdnego pyłu

The Journey of Stardust to 100-stronicowa kolekcja komiksów inspirowana innym czołowym projektem NFT, BitColors . Ogólnie rzecz biorąc, każda strona komiksu istnieje jako NFT zgodna ze standardem ERC-1175.

Kolekcja NFT opowiada historię Gwiezdnego Pyłu, młodego czarodzieja na wyprawie, dostępnej dla czytelników jako komiksy pochodzące z Ethereum.

Komiksy to wielomiliardowy przemysł, spopularyzowany przez takie inicjatywy, jak Marvel Cinematic Universe (MCU) i filmy DC. Dlatego decyzja o nadaniu komiksów Journey of Stardust jako NFT jest strategiczna.

Czytelnicy po raz pierwszy mają szansę zostać „właścicielami”, podczas gdy autor dociera do szerszej, globalnej publiczności.

  1. Meta zegarki

Meta Watches to projekt NFT niemieckiej firmy programistycznej Axonic. Zainspirowani miłością do zegarków i NFT, jej twórcy tworzą funkcjonalne zegarki, wykorzystując Ethereum.

Meta Watches oddziela projektowanie zegarków od sprzętu, aby wydać cyfrową wersję tradycyjnych luksusowych zegarków, łącząc najnowocześniejszą technologię konsumencką.

Ich zegarki istnieją jako NFT o różnych nazwach. Każdy zegarek może znaleźć zastosowanie w telefonach właścicieli, VR, metaverse, statku kosmicznym i nie tylko.

Podczas gdy Meta Watches działają w przeglądarce internetowej, zespół planuje korzystać z nich na innych urządzeniach i jako urządzenia do noszenia w metaverse przed założeniem firmy.

Publiczna mennica 1234 Meta Watches będzie miała miejsce od 8 do 10 stycznia 2022 r., a ujawnienie nastąpi 10 stycznia 2022 r. Każdy zegarek ma cenę mięty 0,08 ETH.

  1. rosyjski punkz

Russian Punkz to kolekcja 3333 rosyjskich punkzów wybitych w IV kwartale 2021 r. i inspirowana kryptopunkami Larva Labs na Solanie. Są one dostępne w Magic Eden w cenie minimalnej 0,10 SOL.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt ma na celu wprowadzenie użytkowników detalicznych z Rosji i jej okolic do sfery Solana NFT.

Twórcy projektu uruchomili zrzut Nuclear Tickets na początku stycznia 2022 roku z planami wybicia Nuclear Punkz w pierwszym kwartale 2022 roku.

W tym czasie planują również wydać wymienny token swojego ekosystemu, COMRADE, a przed aktywacją możliwości stakowania.

  1. X Frakcje

X Factions to gra metaverse oparta na dystopijnej przyszłości stworzonej przez Axel i Dark Meta Labs. Projekt wybija 7 tys. X Faction NFT, podczas których ukrytych zostanie 30 Złotych Jokerów.

Użytkownicy, którzy pomyślnie wybiją Złotego Jokera, natychmiast otrzymają 10 000 $. Po zakończeniu aukcji publicznej zespół zbuduje grę Battle Royale przy użyciu 7k X Faction NFT.

  1. SolSand

Twórcy SolSand twierdzą, że ich projekt to coś więcej niż sztuka. Zamiast tego są jednymi z pierwszych budujących pierwszą fazę SolanaVerse i mają na celu być wiodącym NFT opartym na narzędziach Solana.

Będzie 5k SolSand, którego właściciele będą mogli trzymać cyfrową ziemię w SolanaVerse.

  1. Klub napadu małp

The Monkey Heist Club (MHC) to opowieść o 5 555 animowanych małpach, które stały się sławnymi złodziejami wybijanymi jako NFT w Ethereum.

MHC NFT zostały uruchomione bez przedsprzedaży, a posiadacze czerpią korzyści z komiksów platformy i gry, w której można zarobić.

  1. Bogate plemię krasnoludów

The Rich Dwarves Tribe to kolekcja NFT składająca się z 4999 unikalnych krasnoludów 3D zgodnych ze standardem ERC-721 dotyczącym Ethereum.

Śpiewacy NeYo i Jason Derulo są częścią plemienia. NFT każdego Rich Dwarves Tribe jest również przechowywane na zdecentralizowanej platformie pamięci masowej IPFS.

  1. Vee przyjaciele

Vee Friends to projekt NFT autorstwa wpływowego i przedsiębiorcy Gary'ego Vaynerchuka. Jest zbudowany wokół tworzenia społeczności i ochrony własności intelektualnej (IP), w której posiadacze Vee Friends uzyskują dostęp do konferencji Gary'ego.

  1. MekaVerse

MekaVerse to kolekcja 8888 generatywnych Mekas inspirowanych uniwersum Japan Mecha autorstwa artystów 3D Matteya i Matta B.

Każdy Mekas nosi swoją paletę kolorów i posiada setki unikalnych elementów zgodnych z przewagą twórców nad jakością nad ilością. Zgodnie z planem, zespół ma na celu umożliwienie drukowania zabawek 3D Mekas.

Godne uwagi obserwacje

Pomimo bessy na rynku kryptowalut na początku stycznia 2022 r., kalendarz NFT jest pełen aktywności. Większość projektów chce być częścią rozwijającego się metaverse i wybijają narzędzia NFT w tym zakresie.

Na przykład More than Gamers (MTG) wybija 10 tys. postaci z profilu bocznego 3D dla swojego metaverse. Godnymi uwagi wyjątkami są Journey of Stardust — skierowane do komiksów — i Meta Watches, których twórcy wypuszczają funkcjonalne zegarki jako NFT.

Mimo obaw o skalowanie, większość projektów uruchamia się w Ethereum i aukcjach na OpenSea. Jak z powyższej listy, rosyjskie Punkz i SolSand startują na Solanie.

Końcowe przemyślenia

Rosnąca akceptacja NFT jest szansą dla inwestorów detalicznych, zwłaszcza gdy metaverse nabiera rozpędu.

W 2021 r. rynek NFT wzrósł do 41 miliardów dolarów, zmniejszając dystans w stosunku do rynku sztuk pięknych. W zeszłym roku na konwencjonalnych rynkach sprzedano około 50 miliardów dolarów dzieł sztuki.

Korzystając z sukcesu NFT, tradycyjne rynki aukcyjne, takie jak Christie's i Sotheby's, sprzedają teraz NFT. Wydaje się, że projekty NFT o wysokim potencjale pozycjonują się na aukcji More than Gamers (MTG) NFT dla ich metaverse na OpenSea.

Jednocześnie projekty takie jak Vee Friends, Journey of Stardust i Meta Watches chętnie łączą świat rzeczywisty z cyfrowym za pomocą NFT.

Tymczasem Solana wydaje się być opcją dla projektów, które odstraszają wyzwania związane ze skalowaniem w Ethereum. Rosyjskie Punkz i SolSand mają przyzwoite obroty i trakcję na SolanaVerse.

Źródło: coinpedia.org
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy