16 dni temu

Dziś mija 13 lat od wydobycia pierwszego bitcoina

Kluczowe dania na wynos:

  • Sieć Bitcoin świętuje 13 lat od wydobycia pierwszego bloku BTC i wysłania pierwszej transakcji
  • Bitcoin został pomyślany jako cyfrowe antidotum na fiducjarne systemy drukowania pieniędzy i do dziś pozostaje jedną z bardziej opłacalnych alternatyw dla tradycyjnych systemów finansowych
  • Wskaźnik hashowania Bitcoin osiągnął nowy poziom ATH 1 stycznia, pokazując odporność sieci i rosnącą aktywność
  • Bitcoin znacznie przewyższył inne główne klasy aktywów w 2021 r.

W dniu 3 stycznia 2009 roku, jako pierwszy, tak zwany „ blok geneza ” z Bitcoin sieci wydobywano przez pseudonimem twórcy Bitcoin jest Satoshi Nakamoto. Nagroda za wydobycie za ukończenie pierwszego bloku wyniosła 50 BTC. W ciągu 13 lat i trzech wydarzeń o połowę od momentu powstania, Bitcoin wyrósł z całkowitego zapomnienia i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych instrumentów finansowych we współczesnej historii.

Bitcoin kończy 13 lat, przesłanie antyestablishmentowe wciąż żyje

Pierwszy bitcoin został wydobyty mniej więcej dwa miesiące po opublikowaniu raportu dotyczącego Bitcoina 31 października 2008 roku. okres czasu.

Tożsamość Satoshiego Nakamoto do dziś pozostaje tajemnicą. Chociaż istnieje wiele teorii na temat twórcy Bitcoina – niektórzy uważają, że zmarł wkrótce po jego stworzeniu, podczas gdy inni są przekonani, że to nigdy nie była jedna osoba, która wymyśliła Bitcoina, ale raczej grupa inżynierów oprogramowania i matematyków kierowanych pogardą wobec współczesności. system walutowy.

Amerykański kryptograf Hal Finney był odbiorcą pierwszej transakcji BTC , która została wysłana 10 dni po uruchomieniu łańcucha bloków Bitcoin. Satoshi, który wysłał Finneyowi 10 BTC, zamieścił wiadomość w transakcji, która brzmi: „Kanclerz The Times 3 stycznia 2009 r. na krawędzi drugiego ratowania banków”. Krótka wiadomość składa się z daty i nagłówka artykułu prasowego The Times i, w sposób jednoznaczny, krytykuje rządy i banki za ich działania w następstwie kryzysu finansowego z 2008 roku.

90% wszystkich bitcoinów, jakie kiedykolwiek istniały, zostało już wydobytych

Chociaż Bitcoin przez lata przyciągał wielu głośnych inwestorów korporacyjnych, jego antysystemowa natura wciąż żyje. Sztucznie ustalona maksymalna podaż monet przez Bitcoin i zdecentralizowany charakter sieci to główne powody, dla których wielu inwestorów i ludzi z różnych środowisk postrzega najstarsze na świecie krypto jako główne antidotum na nadęty i z natury inflacyjny system monetarny walut fiducjarnych.

Bitcoin hash rate osiągnął nowy rekord wszechczasów na przełomie roku, kryptowaluta była najlepiej wydajną klasą aktywów w 2021 roku

Bitcoin świętuje swoje 13. urodziny z rekordowo wysokim wskaźnikiem haszowania – w sobotę wskaźnik haszowania osiągnął nowy szczyt 207,5 eksahashów na sekundę (EH/s), co oznacza całkowite ożywienie sieci w ciągu zaledwie 8 miesięcy od rozpoczęcia władz Pekinu ich szeroko zakrojona operacja zamykania zakładów wydobywania kryptowalut w Chinach w maju 2021 r.

Szybkość hashowania bitcoinów całkowicie wróciła do normy po chińskich restrykcjach górniczych i pierwszego dnia 2022 r. osiągnęła nowy poziom ATH. Źródło obrazu: Blockchain.com

Hash rate Bitcoina opiera się na mocy obliczeniowej kopaczy kryptowalut uczestniczących w procesie zabezpieczania sieci i jest powszechnie uważany za jeden z lepszych mierników aktywności i kondycji sieci Bitcoin. Aby uzyskać bardziej szczegółowy przegląd sieci Bitcoin i głównych wydarzeń rynkowych, które ukształtowały rok 2021, kliknij tutaj .

Były inwestor instytucjonalny z 25-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych, który na Twitterze występuje pod pseudonimem PlanB@100trillionUSD , niedawno podzielił się tym, jak różne klasy aktywów jako całość radziły sobie w 2021 r. i porównał wyniki z Bitcoinem.

Bitcoin znacznie przewyższył wszystkie główne klasy aktywów, pomimo stosunkowo złego zakończenia roku. Być może najbardziej zaskakujący jest fakt, że Bitcoin radził sobie znacznie lepiej niż złoto, pomimo rosnących obaw związanych ze stopami inflacji osiągającymi wieloletnie maksima. Narracja o tym, że Bitcoin jest lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż metale szlachetne, zaczęła nabierać tempa w zeszłym roku, ponieważ inwestorzy coraz wygodniej wybierają aktywa cyfrowe zamiast złota do celów zabezpieczenia przed inflacją.

Największa na świecie kryptowaluta konsolidowała się poniżej 50 000 USD i zmieniała właścicieli w stosunkowo wąskim zakresie w ciągu ostatniego tygodnia, co z kolei pozostawia jej wiele możliwości rozwoju w nadchodzących tygodniach.

Źródło: coincheckup.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy