17 dni temu

W ten sposób możesz generować pasywny dochód za pomocą Cryptos w 2022

Rok 2022 jest tuż za rogiem i prawdopodobnie wyznaczyłeś sobie wielkie cele na nowy rok. Marzeniem wielu ludzi jest zarabianie pasywnego dochodu wraz z pracą, a być może nawet zejście z koła chomika. Z kryptowalutami masz dobrą okazję, aby zacząć budować swój pasywny dochód w 2022 roku. W tym artykule podamy kilka wskazówek.

Jak zarobić pasywny dochód z Cryptos

Ideą pasywnego dochodu jest zaprzestanie wymiany czasu na pieniądze. Zarabiasz na innych zajęciach, ponieważ Twoje pieniądze pracują na Ciebie. Istnieje wiele metod na dochód pasywny , z których szczególnie atrakcyjną opcją jest inwestowanie w kryptowaluty.

W dziedzinie kryptowalut możesz przejść na różne sposoby, aby rozpocząć swój pasywny dochód. Możesz zarabiać pieniądze tylko dzięki wzrostowi cen. Możesz zbudować fortunę poprzez obstawianie, zarabiać na pożyczkach lub budować własny dochód dzięki NFT. Aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty, najlepiej łączyć różne metody. Porozmawiajmy o każdej metodzie osobno.

Kupowanie krypto

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem jest inwestowanie w kryptowaluty. Możesz uzyskać wysokie zwroty dzięki inwestycji w Bitcoin, Ethereum, XRP i inne altcoiny. Strategia jest podobna do inwestowania na giełdzie. Średnio kryptowaluty oferują znacznie wyższe zwroty. Natomiast ryzyko z kryptowalutami jest znacznie wyższe.

To, czy możesz budować regularne pasywne dochody dzięki inwestycjom w kryptowaluty, zależy również od sytuacji rynkowej. W fazach byka osiągasz wysokie zwroty, na rynku niedźwiedzia staje się to znacznie trudniejsze. Z drugiej strony nie jest gwarantowany stały dochód (np. miesięczny).

Stakowanie krypto

Jeśli szukasz stałego źródła dochodu, pomocne może być obstawianie. Proof-of-stake to możliwość uzyskania konsensusu w niektórych sieciach blockchain. Jest uważany za bardziej skuteczną metodę osiągania konsensusu w sprawie łańcucha bloków niż klasyczny dowód pracy, którego używa Bitcoin. Dzięki obstawianiu drobni inwestorzy mogą brać udział w tym procesie konsensusu, a tym samym uzyskiwać odsetki.

Staking to doskonały sposób na zarabianie pasywnego dochodu za pomocą kryptowalut. Wymienione tutaj odsetki nazywane są nagrodami za stawianie i są wypłacane jako nagrody w postaci odpowiednich monet. Działa to tylko z niektórymi kryptowalutami. Niedawno przygotowaliśmy obszerny artykuł mówiący o tym, czym jest obstawianie i jak to zrobić.

Pożyczanie krypto

Pożyczki kryptograficzne to również sposób na zarabianie pasywnego dochodu za pomocą kryptowalut. Pożyczasz swoje krypto innym stronom i otrzymujesz je z powrotem z odpowiednim odsetkiem. Jednak ważne jest, aby przeprowadzić tutaj dobre badania, ponieważ ryzyko straty jest wyższe w przypadku pożyczek kryptograficznych niż w przypadku stakingu.

Kupowanie NFT

Lepszą alternatywą dla zarabiania na kryptowalutach mogą być transakcje NFT. NFT to skrót od „Non-fungible Token”, cyfrowy, niepowtarzalny, niepowtarzalny utwór. Co najważniejsze, NFT zrewolucjonizowały rynek sztuki w 2021 roku. Obecnie istnieje bardzo duża liczba kolekcji cyfrowych dzieł sztuki NFT, które można kupować, sprzedawać i wymieniać na platformach takich jak OpenSea .

Przy odrobinie początkowego wysiłku możesz stworzyć własne NFT, a następnie zaoferować je do sprzedaży na platformach NFT. Wspomniane platformy są do tego odpowiednie. Rarible został zaprojektowany jako platforma NFT, zwracając szczególną uwagę na artystę. W międzyczasie poszczególne NFT przyniosły już sześciocyfrowe kwoty.

Play2Zarabiaj w Metaverse

Metaverse był głównym tematem na rynku kryptowalut w czwartym kwartale. Opisuje wirtualną przestrzeń, w której poszczególne osoby mogą wymieniać się pomysłami i wchodzić ze sobą w interakcje. Obecnie istnieje wiele metawersów opartych na blockchain. W tych metawersach możesz zdobywać nagrody w postaci kryptowalut lub NFT, korzystając z zasady „graj, by zarobić”.

Niektóre z najbardziej znanych przykładów to Axie Infinity, gdzie możesz hodować, a nawet walczyć z cyfrowymi stworzeniami (Axies), oraz Decentraland, gdzie możesz kupować cyfrowe ziemie i nieruchomości. W szczególności ziemia cyfrowa może zapewnić Ci pasywny dochód w przyszłości.

Wniosek

Budowanie pasywnego dochodu za pomocą kryptowalut nie jest takie trudne. Musisz mieć świadomość, że zajmie to trochę czasu, a Twój dochód pasywny będzie na początku raczej niewielki. Ponadto zawsze istnieje pewne ryzyko związane z kryptowalutami. Cryptoticker oferuje bardzo dobre artykuły i dalszą wiedzę na ten temat.

Możesz kupować kryptowaluty na giełdach Binance , Coinbase , Kraken i Bitfinex .

Jeśli nie chcesz przegapić żadnych nowości ze świata kryptowalut, koniecznie zapisz się do naszej strefy premium!

Źródło: cryptoticker.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy