13 dni temu

Ten protokół hodowli został zidentyfikowany jako wyciąganie dywanu, użytkownicy ostrzegają, aby zachować przejrzystość

CertiK, firma zajmująca się bezpieczeństwem Blockchain, oznaczyła protokół Arbix Finance oparty na Binance Smart Chain do uprawy plonów.

Flagi CertiK Arbix Finance

Według analizy incydentów przeprowadzonej przez CertiK, projekt Arbix Finance pokazuje o jedną za dużo czerwonych flag. Cytowano, że firma ochroniarska mówi:

„Kontrakt ARBX ma mint() z funkcją tylko właściciela, 10 milionów tokenów ARBX zostało wybitych na 8 adresów”

CertiK potwierdza również, że pod pojedynczym adresem wybito 4,5 miliona ARBX, po czym „następnie wyrzucono 4,5 miliona wybitych tokenów”.

Kolejną czerwoną flagą zidentyfikowaną przez firmę są fundusze użytkowników w wysokości 10 milionów dolarów. Ten fundusz był kierowany do niezweryfikowanych puli po wpłacie i jak wygodnie, haker w końcu uzyskał do nich dostęp, wysysając z puli całe 10 milionów dolarów aktywów.

Jednak za pomocą narzędzia Skytrace CertiK był w stanie ustalić, że haker przeniósł środki do Ethereum za pośrednictwem giełdy AnySwap USDT.

Czym dokładnie jest ciągnięcie dywanu?

Ogólnie rzecz biorąc, „wyciągnięcie dywanu” odnosi się do tego, co dzieje się, gdy założyciele projektu całkowicie porzucają ten projekt po otrzymaniu ogromnej ilości inwestycji od niczego niepodejrzewających użytkowników. W rzeczywistości oszustwa tego rodzaju szybko stają się bardzo powszechne w branży kryptograficznej, jak ujawniły ostatnie raporty. Do tej pory na całym świecie zgłoszono nie mniej niż 7,7 miliarda dolarów wartości funduszy kryptowalutowych.

W rzeczywistości, niedawny raport Chainalysis potwierdza, że ​​samo ściąganie dywanów stanowiło 37% wszystkich przychodów z oszustw kryptograficznych w 2021 roku. Oznacza to, że ściąganie dywanów w ogromnym stopniu przyczyniło się do wzrostu przypadków utraty pieniędzy w wyniku oszustw kryptograficznych .

Przypominając AnubisDAO dywanik z listopada 2021 r., inwestorzy byli zachwyceni niewiarygodnie wysokimi zyskami w popularnych monetach memów o tematyce psiej. To spowodowało, że inwestorzy stracili blisko 57 milionów dolarów Ether (ETH) w wyniku ciągnięcia dywanów.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy