miesiąc temu

Ściągawka Ultimate GameFi – słowa dla początkujących

Przeczytaj o niektórych z naszych polecanych gier NFT i GameFi tutaj!

Warunki wstępne:

GameFi – wywodzące się ze słów „gry” i „zdecentralizowane finanse” lub „DeFi”, GameFi to wykorzystanie modeli DeFi w grach, aby umożliwić graczom zarabianie podczas grania w gry kryptograficzne.

Metaverse – Metaverse to trójwymiarowe środowisko online, do którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp za pomocą zestawów słuchawkowych VR lub na tradycyjnych komputerach.

VR – VR to skrót od wirtualnej rzeczywistości. Jest to wygenerowane środowisko renderowanych scen i obiektów, które wydają się prawdziwe, a użytkownicy mogą się w nim zanurzyć. Możesz postrzegać to środowisko za pomocą gogli VR.

Gry kryptograficzneGry kryptograficzne to zdecentralizowane gry zbudowane na blockchainie łączącym tradycyjne modele gier z użytecznością kryptowaluty.

Grywalizacja – Grywalizacja to metoda wykorzystywana do wzmacniania eksperymentalnej aktywności poprzez wykorzystanie elementów gry.

Rozgrywka – Rozgrywka dotyczy tego, jak gra jest i będzie rozgrywana, np. w przypadku fabuły, w jaki sposób awatar będzie eksplorował swoje otoczenie, grafikę i efekty dźwiękowe, sterowanie, a także elementy, dzięki którym można wygrać.

Mapa drogowa — plan działania to sposób, w jaki deweloperzy lub twórcy mogą informować graczy w ich społeczności o planowanych treściach, które są w przyszłości.

Graj, aby zarobić (P2E) — wywodząca się z terminu graj, aby wygrać, graj, aby zarobić to nowy model gier opartych na blockchain, który pozwala graczom osiągać zyski dzięki grze.

Interoperacyjność — interoperacyjność to maksymalizacja użyteczności elementu/NFT między aplikacjami, grami lub łańcuchami bloków.

Warunki w grze:

Awatary – Awatary są używane w grach do reprezentowania osoby grającej w grę.

Skórki – Skórki to estetyczna aplikacja używana w grach do zmiany lub ulepszania wyglądu awatara gracza.

Sprzęt – w grze sprzęt to cyfrowe przedmioty używane do dodawania narzędzi awatarowi gracza, takie jak różne moce, akcje lub zdolności.

Łupy – podobnie jak sprzęt, łupy to przedmioty, które gracze zbierają w grze, które mogą zwiększyć ich moc lub ulepszyć awatara. Łupy zwykle pojawiają się w skrzynkach z łupami i zawierają takie rzeczy jak waluta, zaklęcia, wyposażenie i broń.

PvP – PvP oznacza Player vs Player, w którym gracze w grze albo walczą ze sobą, albo są atakowani przez innych graczy podczas roamingu w grze.

PvE – PvE to skrót od Player vs Environment. Jest to tryb, w którym gracze mogą grać w pojedynkę, śledzić fabułę lub narrację w trakcie gry lub z towarzyszami AI.

Koncepcje DeFi używane w grze:

Własność zasobów — odnosi się do zasobów cyfrowych w grze, które gracz może posiadać lub nie.

Staking – Stakowanie w grach oznacza wystawianie aktywów lub kwoty pieniędzy, które mają być utrzymywane jako inwestycja w zamian za odsetki lub nagrody.

Plonowanie – Plonowanie to koncepcja, która została zaadaptowana z DeFi do gier. Jest to działanie mające na celu optymalizację zarobków i nagród poprzez umieszczenie ich w puli, aby zbiorowo generować zwroty.

Pule płynności — jest to sposób na dzielenie się nagrodami z tymi, którzy biorą udział, poprzez zablokowanie określonej liczby żetonów w puli. Następnie uczestnicy otrzymują dodatkowe tokeny lub nagrody, zapewniając płynność grze.

DAO – DAO, znane również jako zdecentralizowane organizacje autonomiczne, jest czasami używane jako zarządzanie w grach. DAO to inteligentna umowa, która może automatycznie wykonywać polecenia przy użyciu informacji zewnętrznych.

Warunki kupna/handlu w grze:

Rynek — jest to rynek cyfrowy, zwykle powiązany z grą stworzoną dla graczy, aby kupować, sprzedawać i wymieniać cyfrowe aktywa i przedmioty.

Żetony w grze — są to różne rodzaje waluty, których gracze mogą używać w grze do kupowania lub wymiany przedmiotów oraz zdobywania aktywów lub nagród.

Żetony użytkowe – żetony użytkowe to waluta w grze, którą można kupować i handlować jak prawdziwym aktywem na rynku gier. Może być również używany do ułatwienia interakcji i większej liczby czynności w grze.

Tokeny zarządzania — tokeny zarządzania to tokeny tworzone przez programistów w celu zdecentralizowania gier i umożliwienia posiadaczom tokenów pomocy w kształtowaniu przyszłości określonego protokołu poprzez głosowanie i nie tylko. Przeczytaj o niektórych z naszych polecanych gier NFT i GameFi tutaj!

Przeglądaj wszystkie najfajniejsze gry NFT i GameFi na mintable.app

Źródło: editorial.mintable.app
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy