18 dni temu

Brytyjska policja skonfiskowała 435 milionów dolarów nielegalnego bitcoina: raport

W wyniku dochodzeń kryminalnych w ciągu ostatnich pięciu lat brytyjska policja skonfiskowała 435 milionów dolarów w nielegalnym bitcoinach, a więcej możemy zobaczyć dzisiaj w naszych najnowszych wiadomościach o bitcoinach.

Bitcoin stanowił główny udział w kryptowalutach przejętych przez brytyjską policję w ciągu ostatnich pięciu lat, zgodnie z żądaniami Freedom of Information. Brytyjska policja przejęła bitcoiny i inne kryptowaluty o wartości 435 milionów dolarów w wyniku dochodzenia kryminalnego w ciągu ostatnich pięciu lat. Zgodnie z żądaniami Freedom of Information złożonymi przez New Scientist, 12 z 48 brytyjskich sił policyjnych przejęło kryptowaluty o wartości 322 miliony funtów, a dla porównania 15 sił nie odpowiedziało lub odmówiło udzielenia dodatkowych informacji.

Crypto zbliża się do 2 bilionów dolarów, btc, bitcoin, dolar, filecoin

Ponad 99,9% przejętych kryptowalut to BTC, a pozostałą część stanowiły ETH, a także kilka innych monet, takich jak Zcash, Dash i Monero. Londyńska policja metropolitalna dokonała największej części konfiskat z 398 milionami dolarów, a FOI ujawniło nawet, że policja Greater Manchester przejęła 34 miliony dolarów. Główny inspektor detektywów Joseph Harrop powiedział, że brytyjska policja zajmuje się tylko technologią krypto, ponieważ jego własne siły rekrutują personel cywilny z odpowiednim doświadczeniem do szkolenia detektywów. Siły mają do czynienia z ogromnymi problemami prawnymi podczas przejmowania kryptowalut, ponieważ są one obecnie klasyfikowane jako własność, a nie gotówka. Podczas gdy gotówka może zostać zajęta, jeśli istnieje podejrzenie, że stanowi ona postępowanie przestępcze, siły wymagają wyroku skazującego za przejęcie mienia niepieniężnego, ale ustawa jest aktualizowana, aby zamknąć tę lukę.

Do tego czasu Gary Cathcart jako szef dochodzeń finansowych Narodowej Agencji ds. Przestępczości powiedział, że są w takiej samej sytuacji z kryptowalutami, jak 20 lat temu. Brytyjskie organy regulacyjne również zaniepokoiły się przestępczym wykorzystaniem kryptowalut. NCA opublikował raport stwierdzający, że Stany Zjednoczone kryptowalut do prania pieniędzy wzrosły w różnych rodzajach przestępstw. FCA zainwestowała mnóstwo pieniędzy w zewnętrznych konsultantów, aby szkolić personel w zakresie prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w branży kryptograficznej.

FCA inwestuje, Wielka Brytania, regulator, przestępczość, krypto,

W 2021 r. Metropolitan Police dokonała dwóch rekordowych przejęć kryptowalut o wartości ponad 300 milionów dolarów. W listopadzie 2021 r. brytyjski administrator darknetu Silk Road skonfiskował około pół miliona funtów brytyjskiemu NCA. Regulatorzy zareagowali ostrzejszymi wymaganiami wobec firm kryptograficznych, ponieważ brytyjski FCA ogłosił, że firmy kryptograficzne muszą składać coroczne raporty o przestępstwach finansowych. Banki ograniczyły korzystanie z kryptowalut ze względu na obawy związane z praniem pieniędzy przez Barclays, NatWest i Santander blokujące giełdy kryptograficzne, zatrzymując transakcje lub zwiększając kontrolę transferów do i od firm kryptograficznych.

Źródło: www.dcforecasts.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy