18 dni temu

Liczba krajów zakazujących kryptowalut podwoiła się w ciągu trzech lat

Chociaż 2021 był dobrym rokiem dla branży kryptowalut pod względem wyników rynkowych, liczba jurysdykcji zakazujących kryptowalut wzrosła ponad dwukrotnie od 2018 roku.

Raport Biblioteki Kongresu (LOC) wyszczególnia dziewięć jurysdykcji, które zastosowały teraz bezwzględny zakaz kryptowalut i 42 z zakazem dorozumianym. To wzrost z odpowiednio 8 i 15 w 2018 r., kiedy raport został opublikowany po raz pierwszy.

LOC jest biblioteką naukową Senatu Stanów Zjednoczonych, działającą jako biblioteka narodowa kraju.

W kontekście raportu LOC, bezwzględny zakaz oznacza, że ​​„transakcje z kryptowalutami lub posiadanie kryptowalut są przestępstwem”, podczas gdy dorozumiany zakaz zabrania giełdom kryptowalut, bankom i innym instytucjom finansowym „obracania się w kryptowalutach lub oferowania usług osobom fizycznym/ firmy zajmujące się kryptowalutami.”

Dziewięć nowych jurysdykcji z bezwzględnym zakazem to Egipt, Irak, Katar, Oman, Maroko, Algieria, Tunezja, Bangladesz i Chiny. Najwięcej uwagi poświęcono chińskiemu zakazowi kryptowaluty w 2021 roku.

Dramatyczny wzrost liczby jurysdykcji zakazujących lub regulujących kryptowaluty w ciągu ostatnich trzech lat nie wykazuje oznak spowolnienia, ponieważ kilka rządów obecnie analizuje swoje opcje. Oprócz 51 jurysdykcji z zakazem kryptowalut, 103 zastosowało przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (AML/CFT), co stanowi trzykrotny wzrost w porównaniu z 33 jurysdykcjami, w których takie przepisy obowiązywały w 2018 r.

Szwedzki organ nadzoru finansowego i Szwedzka Agencja Ochrony Środowiska wezwały do ​​zakazu wydobycia Proof of Work (PoW) w listopadzie ze względu na zapotrzebowanie na energię i koszty środowiskowe utrzymania sieci. Spotkało się to z ostrą krytyką ze strony paryskiej firmy Melanion Capital, która nazwała roszczenia przeciwko wydobyciu „całkowicie błędnie poinformowane”.

Sąsiad Szwecji z UE, Estonia, w lutym zamierza wdrożyć przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Oczekuje się, że te nowe przepisy zmienią definicję dostawcy usług aktywów wirtualnych (VASP) i nałożą dorozumiany zakaz zdecentralizowanego finansowania ( DeFi ) i Bitcoina ( BTC ).

Powiązane: Eksperci branżowi ujawniają możliwą metodę blokowania przez Bank Rosji krypto

Rząd Indii wywołał strach, gdy tamtejsi ustawodawcy rozważyli w zeszłym roku zakaz kryptowalut. Rezultatem nie był całkowity zakaz , ale dążenie do uregulowania kryptowalut jako aktywów kryptograficznych, za pomocą indyjskiej Rady Papierów Wartościowych i Giełd (SEBI), która nadzoruje regulację lokalnych giełd kryptograficznych. Całkowity zakaz nie jest jednak wykluczony.

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy