21 dni temu

Żydowskie wesele w Kanadzie

Czy jesteś zaproszony na tradycyjne żydowskie wesele? Czy interesują Cię tradycje i zwyczaje wyznawane przez wyznawców judaizmu podczas ceremonii ślubnych? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji, które są typowe dla tradycyjnego wesela żydowskiego i które dadzą Ci dobry obraz tego, jak taki ślub się odbywa.

Ślub żydowski nosi nazwę baldachimu weselnego o tej samej nazwie: chupa. Jako święto bardzo religijne obowiązują surowe zasady i ustalony harmonogram dnia. Wiele starożytnych obrzędów znajduje swoje miejsce w tej ceremonii i tym samym wyznacza przewodnią zasadę ślubu żydowskiego. W Kanadzie jest wiele synagog, jak Kongregacja Beth Israel Ohev Sholem i Kongregacja Emanu-El.

Małżeństwo w judaizmie

W judaizmie małżeństwo uważane jest za przykazanie boskie. Małżeństwo jest uważane za niezbędną podstawę zdrowej egzystencji i oficjalnie zabezpiecza zamiar prokreacji. Jest więc zwyczajem, że przyszły mąż nie tylko przysięga swojej ukochanej na wieczną wierność i szczerą miłość podczas ceremonii zaślubin, ale także zobowiązuje się, że zawsze będzie ją zaspokajał seksualnie. W dzisiejszym judaizmie progresywnym wiele przepisów dotyczących zakazanych związków lub ograniczania liczby małżeństw nie ma już zastosowania.

Para Młoda może nie widzieć się na co najmniej 24 godziny przed ślubem.

tradycje żydowskie

Wesela żydowskie nigdy nie odbywają się w soboty – jest też kilka innych nieodpowiednich dni. Z reguły więc ludzie biorą ślub we wtorek – znaczenie tego dnia tygodnia jest widoczne w biblijnej nauce o stworzeniu i dlatego jest autorytatywne dla żydowskiej pary młodej. Umowę małżeńską podpisuje mąż w obecności rabina i dwóch świadków. Wszystkie żydowskie wesela są bardzo tradycyjne – więc są pewne czynności, które wykonują wszyscy goście ceremonii (na przykład ludzie nie grają w kasynie online Kanada , ale tańczą w tradycyjny sposób i jedzą tradycyjne potrawy.

Ceremonia ślubna

Chatan ubiera się na biało w dniu ślubu. Biały garnitur, koszula, buty – kolor czystości ma zobrazować uczciwość i wierność w zbliżającym się małżeństwie. Rabin odczytuje wcześniej podpisaną przez przyszłego męża umowę małżeńską – podczas której informuje się bliskich o zobowiązaniu majątkowym. Następnie cytuje się siedem błogosławieństw, podczas gdy para młoda pod baldachimem przerywa przemówienie rabina lampką wina. Przyszli małżonkowie zakładają pierścienie i oficjalnie stają się mężem i żoną ze zwrotem: „Oto jesteście mi poświęceni tym pierścieniem według praw Mojżesza i Izraela”.

Na samym końcu ceremonii przychodzi tradycja, kiedy pan młody rozbija tłukącą się szklankę, nadepnąwszy na nią stopą. Goście weselni krzyczą: „Mazal tov!” który rozpoczyna uroczystości i uroczystości. Chociaż zaręczyny i małżeństwo obchodzone są razem, nadrabia to długimi uroczystościami. Dania z drobiu i jajka są postrzegane jako symbole płodności, ryby mają symbolizować prokreację i podobnie jak w przypadku nieżydowskich wesel, jest też typowy tort weselny, różnego rodzaju słodycze, które mają zapowiadać słodkie życie.

Żydowskie zwyczaje weselne mają swój szczególny urok i jeśli jesteście na takim weselu gościem, cieszcie się tą atmosferą. Mamy nadzieję, że dało ci to przynajmniej mały przegląd. Mazal Tov!

Źródło: cryptomode.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy