20 dni temu

Wielki reset i wzrost Bitcoina

Chociaż nasza gospodarka znana jest z pracy w cyklach wzrostu i spadku, wiemy, że jest to zjawisko, które zaczęło się dopiero w ubiegłym stuleciu. Wcześniej nasza gospodarka nie działała w systemie, który opierał się wyłącznie na długu. To właśnie ta nowa zależność od długu prowadząca do wzrostu zapoczątkowała te cykle. Jak mówi Dylan LeClair w swoim artykule „ Zakończenie cyklu długoterminowego zadłużenia i wzrost Bitcoina ”: „Chociaż produktywność jest najważniejszym aspektem systemu gospodarczego w długim okresie, nie produktywność, ale siły zadłużenia/ kredyt to główna siła napędowa niestabilnych wahań gospodarczych”.

Na początku ubiegłego stulecia główne gospodarki porzuciły standard złota i rozpoczęły praktykę drukowania pieniędzy bez wspierających go aktywów. Dało to rządom moc nieskończonych pieniędzy. Władza, która była nadużywana w przeszłości i do dziś jest wykorzystywana w imię „ratowania gospodarki” poprzez działania, które w rzeczywistości dewaluują nasze waluty i prowadzą w dłuższej perspektywie do zubożenia obywateli. A przynajmniej tak było kiedyś — dziś gospodarka raz po raz była „ratowana”, używając tych samych instrumentów, zwiększając dług, zwiększając podaż pieniądza, doprowadzając rządy i banki centralne do punktu bez powrotu, gdzie mają tylko pozostała jedna opcja: kontynuuj drukowanie. To zubożenie ludności, które było długoterminowym efektem naszego systemu, teraz staje się efektem krótkoterminowym, dzięki rządom takim jak rząd USA, które zwiększają podaż pieniądza o ponad 40% w mniej niż dwa lata.

Film zagłębia się w szczegóły działań banku centralnego i aktualny stan skutków tych działań, patrząc na liczby i wskaźniki, na które mają one wpływ: stopy procentowe, luzowanie ilościowe (drukowanie pieniędzy) i wydatki socjalne.

Chociaż to przyspieszenie wydaje się teraz oczywiste, niektórzy obserwowali to z boku i podjęli działania. To nie rządy, ani uniwersytety, ani think tanki wymyśliły rozwiązanie. Wszystko zaczęło się od posta na forum internetowym, napisanego przez osobę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Łącząc istniejące wcześniej koncepcje informatyki, ta osoba (lub osoby) stworzyła nową formę pieniądza, którą podzielił się ze światem. Jego siła, wspólnota, decentralizacja i potencjał skalowania załatwiły resztę. Szybko do przodu ponad dekadę i teraz mamy aktywa o wartości około 1 biliona dolarów, których nikt nie może zamknąć.

To pieniądze, które mają twarde zasady, których nie można zmienić, z maksymalną podażą 21 milionów bitcoinów . Te dwa czynniki sprawiają, że jest to najtrudniejsza istniejąca forma pieniądza i, zasadniczo, lepsza forma pieniądza. Film wyjaśnia szczegółowo, jak działa Bitcoin, jak działa wydobycie i istniejące opcje skalowania, takie jak Lightning Network, które odblokowują potencjał bitcoina do wzrostu i globalnej adopcji jako waluty.

Otwarte sieci czerpią korzyści z efektów sieciowych w celu skalowania i, wbrew intuicji, wiele działań podjętych przeciwko Bitcoinowi może również wzmocnić sieć: Kraje, w których rządy zakazały Bitcoina, odnotowały wzrost cen, ponieważ ludzie pospiesznie kupowali Bitcoin, rozumiejąc jego znaczenie. Rządy pracujące nad cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC) doprowadzą do tego samego wyniku.

Dodatkowo, te CBDC eliminują pośredników, którymi banki komercyjne zawsze były pomiędzy bankami centralnymi a ich obywatelami. Z jednej strony banki centralne nie potrzebują już banków komercyjnych do interakcji z pieniędzmi w obiegu, z drugiej strony bitcoin eliminuje potrzebę, jaką obywatele mają dla banków komercyjnych. W takim kontekście banki komercyjne są zmuszone do rozpoczęcia wprowadzania bitcoinów poprzez oferowanie usług związanych z aktywami, aby pozostać atrakcyjnymi dla swoich klientów.

Biorąc pod uwagę powyższe punkty, coraz więcej osób zarządzających pieniędzmi albo rozważa wejście na rynek, albo już to zrobiło. Jest uważany za zabezpieczenie przed inflacją , ochronę przed rządami i inwestycję w przyszłość finansów.

W obecnym kontekście, kiedy rynki finansowe na całym świecie osiągają rekordowe wartości, a wiele danych wskazuje, że jesteśmy na końcu naszego cyklu, możemy się tylko spodziewać, że rynki zaczną w końcu spadać. W takich przypadkach pieniądze są wycofywane z rynków, aby zatrzymać gotówkę lub kupić obligacje. W scenariuszu wysokiej inflacji i obligacji przynoszących niskie lub ujemne stopy procentowe żadna z tych opcji nie ma sensu. Jednocześnie całkowicie nowy rynek finansowy osiąga obecnie dojrzałość pod względem akceptacji instytucji i dostępnych instrumentów inwestycyjnych. Dodatkowo jest najszybciej rosnącym aktywem finansowym w historii, ze średnim wzrostem ceny o 200% rocznie od momentu jego powstania. Obecnie jest to jedna z najlepszych dostępnych transakcji.

W filmie „Wielki reset i wzrost Bitcoina” staraliśmy się zebrać wszystkie ważne szczegóły dotyczące naszego kontekstu gospodarczego — działania banku centralnego, historię, bitcoin i inne — aby widzowie mogli uzyskać dobry poziom zrozumienie naszej obecnej sytuacji i umiejętność podejmowania świadomych decyzji dotyczących przyszłości świata finansów, w którym chcą żyć.

Film ma swoją premierę 5 stycznia 2021 r. i jest dostępny do bezpłatnego przesyłania strumieniowego na oficjalnej stronie internetowej — www.thegreatresetfilm.com — gdzie można również znaleźć film w formacie artykułu, fragmenty filmu, wszystkie źródła danych i nie tylko.

Obejrzyj poniższy zwiastun, odwiedź naszą stronę i koniecznie obejrzyj film.

To jest gościnny post Pierre'a Corbina. Wyrażone opinie są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie odzwierciedlają opinie BTC Inc lub Bitcoin Magazine .

Źródło: bitcoinmagazine.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy