9 dni temu

Pierwszy użyteczny dApp Cardano DeFi jest już dostępny i nie jest to SundaeSwap

Agregator danych DeFi Lama dodaje Cardano, co oznacza początek wyprawy projektu w kierunku zdecentralizowanych finansów. Stało się to dzięki nieudanej ofercie DeFi, która zostanie uruchomiona na początku nowego roku.

Ostatnio Cardano odczuwa upał z powodu braku użytecznych dApps. Krytycy twierdzą, że minęły około czterech miesięcy, odkąd łańcuch miał funkcjonalność inteligentnych kontraktów, a mimo to ekosystem ma trudności z uzyskaniem przyczepności.

Przez cały ten okres dyrektor generalny Input Output (IO) Charles Hoskinson zajmował się tymi problemami. Niedawno, podczas transmisji na żywo na koniec roku, Hoskinson powiedział, że zaczyna się prezentować ogromny ekosystem DeFi.

Niemniej jednak sceptycy wśród nas powiedzieliby, że rozmowa jest tania. I że słowa Hoskinsona nie wspierają działającego, użytecznego ekosystemu dApp.

Jednak dwa dni po opublikowaniu wspomnianej transmisji na żywo Cardano otrzymuje swój pierwszy użyteczny DeFi dApp.

Cardano DeFi jest oficjalnie tutaj

Odkąd Alonzo wystartował 12 września, ekosystem Cardano jest pod presją rozwoju. Setki projektów na DEX-y, portfele, DeFi, memowe monety, stablecoiny, wyrocznie i NFT, żeby wymienić tylko kilka kategorii, są w trakcie pracy.

Biorąc pod uwagę szeroko nagłośnioną sieć testową SundaeSwap na początku grudnia, nie wspominając o współpracy IO z zespołem w celu zapewnienia sprawnej sieci testowej, wielu zakładało, że SundaeSwap będzie pierwszym użytecznym dApp DeFi, który zostanie uruchomiony.

Jednak miesiąc później SundaeSwap nie jest gotowy do uruchomienia w sieci mainnet. Inni pretendenci do pierwszego użytecznego DeFi dApp to Ergo i Liqwid.

Ale przeskokiem ich wszystkich był MuesliSwap , który według DeFi Lama wszedł na żywo 2 stycznia i obecnie ma całkowitą wartość (TVL) w wysokości 845 000 USD, co stanowi 100% ekosystemu Cardano DeFi.

MuesliSwap to DEX z funkcją startera, który działa również na blockchainie Bitcoin Cash.

cardano defi jest tutaj z MuesliSwap
Źródło: defilama.com

To plasuje Cardano na 78 miejscu z 87 blockchainów wymienionych na DeFi Lama, umieszczając go nad mało znanymi sieciami, takimi jak Ubiq, Hoo i Liquidchain.

Na pierwszym miejscu jest Ethereum z 158 miliardami dolarów TVL. W przeciwieństwie do tego, Terra zajmuje drugie miejsce, daleko za Ethereum w TVL, z wartością zablokowaną na poziomie 20 miliardów dolarów. W związku z tym Cardano ma górę, na którą należy się wspiąć, jeśli chodzi o życie zgodnie z etykietą „zabójcy Ethereum”.

Praca nie jest jeszcze skończona

Chociaż to zachęcające, że Cardano jest teraz wyłączony, w swojej ostatniej transmisji na żywo Hoskinson powiedział, że w 2022 roku będzie ich więcej.

W szczególności Hoskinson odniósł się do „znalezienia słodkiego miejsca ekspresji jako społeczności”. Innymi słowy, dopóki podstawa jest na miejscu, IO nadal musi udoskonalić protokół, zapewniając, że DeFi jest najlepszym, jaki może być. Wiąże się to z rozwojem lepszej skalowalności, większej interoperacyjności i pracy nad zarządzaniem.

„Cardano jest naszą próbą jako społeczności, aby spróbować odzwierciedlić to, co ewoluuje i popchnąć to dalej, i jest trochę posypanej magią i skalowalnością oraz dużo dyskusji na temat interoperacyjności i tożsamości oraz dużo pracy wykonanej nad zarządzaniem”.

Jego ogólne przesłanie do domu podkreśliło skalę pracy, jaka została do tej pory włożona w Cardano. I co nadejdzie, jeśli chodzi o zabezpieczenie na przyszłość.

W ten sposób społeczność może mieć pewność, że projekt będzie skuteczny przez dziesięciolecia, jeśli nie w nieskończoność ze względu na konfigurację zarządzania.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy