13 dni temu

Brytyjski parlament domaga się rządowego rozprawienia się z kryptowalutami

Zgodnie z najnowszymi raportami, które mamy w naszych wiadomościach o kryptowalutach, brytyjski parlament domaga się silniejszej rządowej rozprawy z branżą kryptograficzną.

Członkowie brytyjskiego parlamentu i działacze lobbują w Wielkiej Brytanii, aby rząd narzucił surowsze stanowisko w branży kryptograficznej, jak zauważył jeden z parlamentarzystów Richard Holden:

„To Dziki Zachód, ta szara strefa pomiędzy wysoce lewarowanymi inwestycjami finansowymi z jednej strony a produktami, które można dość łatwo i rozsądnie uznać za hazard. Musi istnieć wyraźne zróżnicowanie, aby chronić ludzi”.

dodaje Wielka Brytania

Matt Zarb-Cousin, były doradca Jeremy'ego Corbyna, celował w kluby piłkarskie, zwłaszcza ze względu na rosnące zainteresowanie tokenami kibiców. Tokeny kibica to zasadniczo kryptowaluty powiązane z klubem piłkarskim, ale okazały się kontrowersyjne. Powiedział:

„Kluby piłkarskie to jedno, aby sprzedawać hazard fanom, co może w konsekwencji doprowadzić do zniszczenia życia ludzi, ale myślę, że to jest na innym poziomie. Jeszcze gorzej jest oferować drogę do kryptowaluty pod pretekstem wzmocnienia ich w faktycznie całkowicie nieuregulowanym obszarze”.

To nie pierwszy raz, kiedy przemysł kryptograficzny został zniszczony przez przedstawicieli rządu w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Wielka Brytania spotkała się z branżą kryptograficzną ze sceptycyzmem. Financial Conduct Authority opublikował również pięć obaw dotyczących branży kryptograficznej, a także braku ochrony konsumentów i wprowadzającej w błąd reklamy. Regulator rozprawił się z Binance jako jedną z największych i najbardziej znanych giełd na świecie. Latem 2021 FCA powiedziała, że ​​ma ogromne problemy z brakiem siedziby Binance. FCA podwoiła się i stwierdziła, że ​​giełda nie może być regulowana po tym, jak podmiot Binance w Wielkiej Brytanii nie dostarczył regulatorowi podstawowych informacji. Binance odkąd powiedział, że próbuje naprawić sprawy z FCA, ale nie ma dowodów sugerujących, że ich wysiłki się powiodły. FCA nie jest jednak jedynym organem, który martwi się o kryptowaluty.

FCA inwestuje, Wielka Brytania, regulator, przestępczość, krypto,

Jak zauważył dyrektor ds. skarg w ASA, Miles Lockwood, urząd ds. standardów reklamowych spędził ostatnie 12 miesięcy, ścigając Papa Johns, eToro, coinbase i inne firmy w zakresie ich strategii reklamowych:

„Postrzegamy to jako absolutnie kluczowy i priorytetowy obszar dla nas. Tam, gdzie napotkamy problemy, będziemy się rozprawiać ostro i szybko”.

Binance i Coinbase stanęły w obliczu ciężkiej kontroli regulacyjnej w Wielkiej Brytanii, ale klub Arsenal FC również znalazł się pod ostrzałem po uruchomieniu tokena kibica AFC. Organ nadzorujący reklamę zakazał reklamom symbolicznym FC, twierdząc, że wprowadzają w błąd.

Źródło: www.dcforecasts.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy