miesiąc temu

Tajlandia odkłada swój pilotażowy program CBDC do końca 2022 roku

Bank centralny Tajlandii przesunął plan pilotażowego programu CBDCs na koniec 2022 roku.

W chwili obecnej większość dominujących banków centralnych prowadzi prace rozwojowe i badawcze w ramach Cyfrowej Waluty Banku Centralnego (CBDC). Chiny jako pierwsze na świecie wprowadziły swoje chińskie CBDC, cyfrowe juany lub e-CNY, jednak wraz z wprowadzeniem chińskich CBDC, Chiny zakazały w tym kraju całej działalności opartej na branży kryptograficznej. Za pośrednictwem CBDC każdy bank centralny chce reprezentować swój system płatniczy i finansowy tak samo wpływowy jak inne banki centralne.

Tajlandia jest również jednym z krajów na świecie, który prowadzi prace rozwojowe nad CBDC. Podobno oczekiwano, że Bank Centralny Tajlandii wprowadzi swoje CBDC w pierwszym do drugiego kwartału 2022 r., aby umożliwić wykorzystanie w płatnościach detalicznych i biznesowych.

Jednak najnowszy raport potwierdził, że Bank Centralny Tajlandii nie podejmie szybko żadnej decyzji. I przetestują użycie CBDC na małym poziomie z odpowiednią jasnością.

Według opublikowanego raportu Reuters, Tajlandia uruchomi swoje CBDC dla użytkowników detalicznych pod koniec 2022 roku, czego oczekiwano w połowie przyszłego roku.

Thai Central Bank chce stworzyć cyfrowe ramy i sieć z innowacjami blockchain, aby znacznie ulepszyć system płatności. Thai wkrótce rozpocznie swój pierwszy detaliczny program pilotażowy CBDC z ograniczoną liczbą użytkowników, tylko około 10 tysięcy użytkowników. Ta faza testowania obejmie małe systemy płatności i wypłatę pieniędzy.

Kasidit Tansanguan, wicedyrektor tajlandzkiego banku, powiedział, że nie podejmiemy decyzji zbyt szybko. Dalej wyjaśnił:

„Tajlandia nadal może podjąć stopniowy krok w handlu detalicznym CBDC, aby zapewnić wydajność i ostrożność, ponieważ ma problem z transferami środków lub płatnościami, jak niektóre inne kraje”.

Raporty potwierdziły również, że CBDC z Tajlandii to inicjatywa mająca na celu rozwój tradycyjnego systemu płatności w Tajlandii. I nie wpłynie to negatywnie na branżę kryptowalut ani na rynek stablecoinów.

Przeczytaj także: Organizacja kulturalna Indii wezwała rząd do zakazania krypto

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy