miesiąc temu

Tajska firma technologiczna odnotowuje wzrost o 7 000% YTD po wejściu na wydobycie Bitcoin (BTC)

  • Tajska firma technologiczna Jasmine Technology odnotowała, że ​​jej akcje wzrosły o prawie 7 000 procent od początku roku po tym, jak zainwestowali w wydobycie bitcoinów.
  • Pomimo spekulacji na temat surowszych przepisów dotyczących kryptowalut w kraju, prezes firmy jest przekonany, że jej operacje kryptograficzne pozostaną nienaruszone.

Tajska firma technologiczna dokonała rekordowego rajdu akcji po nowym przedsięwzięciu w zakresie wydobycia bitcoinów (BTC). Jasmine Technology Solution PCI ogłosiło nowe przedsięwzięcie swoim inwestorom zaledwie 5 miesięcy temu. W tamtym czasie BTC był wyceniany na około 30 000 USD, podczas gdy obecnie jest sprzedawany na około 50 000 USD. I chociaż plan wygenerował zaledwie 8 bitcoinów, akcje firmy drastycznie wzrosły w okresie od lipca.

Akcje wzrosły od początku roku o prawie 7000 procent, co zaskoczyło prezesa firmy. Według danych Bloomberga ten skok jest jednym z największych wśród firm technologicznych z wyceną co najmniej 2 miliardów dolarów.

„Silna reakcja inwestorów przekroczyła nasze oczekiwania” – powiedział w wywiadzie przewodniczący Soraj Asavaprapha. „Istnieje byczy optymizm w kierunku naszego nowego kierunku, mimo że to dopiero początek”.

Firma przedłuży działalność wydobywczą Bitcoin w przyszłym roku

Od momentu rozpoczęcia działalności kilka miesięcy temu, Jasmine Technology używa 325 narzędzi górniczych. Firma planuje zreorganizować swoją działalność w przyszłym roku, wydając aż 3,3 miliarda bahtów (98 milionów dolarów) na 7000 nowych urządzeń górniczych. Według Soraja pod koniec 2022 roku 80 procent całkowitego obrotu firmy będzie pochodziło z przychodów z wydobywania bitcoinów.

Jasmine Technology jest jedną z wielu tajskich firm, które zdecydowały się ulokować swoje udziały w inwestycjach związanych z kryptowalutami. Inną firmą, która od niedawna zajmuje się wydobywaniem bitcoinów, jest producent urządzeń konsumenckich AJ Advanced Technology. W zeszłym miesiącu Siam Commercial Bank nabył większościowy pakiet akcji BitKub – jednej z nielicznych licencjonowanych giełd kryptowalut w Tajlandii. W tym miesiącu Kasikornbank zainwestował w wiodącą tajską firmę doradczą i inwestycyjną w zakresie aktywów cyfrowych.

W ostatnim czasie tajscy inwestorzy, zwłaszcza ci z młodszych pokoleń, wykazują rosnące zainteresowanie aktywami cyfrowymi. Licencjonowane lokalnie giełdy kryptowalut odnotowały z kolei nowe rekordy w handlu. Obroty na siedmiu giełdach licencjonowanych lokalnie wzrosły do ​​221 miliardów bahtów (6,58 miliarda dolarów) w listopadzie, z 18 miliardów bahtów rok wcześniej, według krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W związku z tym uwaga organów regulacyjnych przeniosła się na te konfiguracje i pojawiły się bardziej rygorystyczne zasady. Binance, na przykład, złożyła przeciwko niej skargi karne za prowadzenie działalności bez licencji w Tajlandii. Bank Tajlandii ostrzegł w zeszłym miesiącu przed zaostrzeniem przepisów mających na celu ochronę inwestorów i systemu finansowego kraju.

Regulacja kryptowalut nie stanowi zagrożenia dla technologii Jasmine

„Wciąż nie mamy pojęcia o podstawach firmy, wycenach i prognozach przychodów, ponieważ wydobycie bitcoinów jest w Tajlandii bardzo nowe”, powiedziała Wilasinee Boonmasungsong, analityk w Globlex Securities Co. w Bangkoku.

Został dobrze przyjęty przez inwestorów za bycie pionierem w kraju, ale istnieje pewne ryzyko regulacyjne.

Soraj jest jednak przekonany, że tajskie dyrektywy nie będą miały żadnego wpływu na Jasmine Technology, ponieważ może ona sprzedawać tokeny cyfrowe poza Tajlandią. Ponadto, jego operacje wydobywcze pozostaną opłacalne, dopóki BTC pozostanie powyżej 30 000 USD, dodaje.

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy