11 dni temu

Terra zainwestuje 139 mln USD w projekty DeFi

Terra (LUNA) zaproponowała przekazanie 139 milionów dolarów dla pięciu różnych projektów DeFi zbudowanych na Ethereum, Solana i Polygon. Celem miałoby być zwiększenie użyteczności jej natywnego stablecoina UST. Propozycja ta musi jednak zostać zaakceptowana przez społeczność Terra.

Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób te 139 mln dolarów będzie wykorzystywane na platformach DeFi, zawarte są w dokumencie o nazwie: UST Goes Interchain: Degen Strats Part Three.

Zgodnie z propozycją, Terra wskazała kilka projektów partnerskich, w których zamierza zdeponować do 50 milionów dolarów, aby wesprzeć ich stabilność. W ten sposób chce też wprowadzić przypadku użycia UST na innych łańcuchach.

Te zamiary pokrywają się z poprzednimi komentarzami założyciela Terra, Do Kwon’a. Jakiś czas temu mówił on, że chciałby, aby UST miało „dominującą stabilność” w sektorze.

Obecnie TerraUSD (UST) zajmuje 4 miejsce na liście najlepszych stablecoinów. Na podium znajduje się Tether USDT (78,44 miliarda dolarów), USD Coin USDC (43,2 miliarda dolarów), Binance USD (14,4 miliarda dolarów).

Oto jak Terra zamierza wykorzystać 139 milionów dolarów.

terra luna robohero

Tokemak (Ethereum)

Wśród nowych projektów DeFi, w których Terra planuje zdeponować 139 mln dolarów w UST, znajduje się Tokemak, dostawca płynności DeFi i animator rynku.

Środki te zostaną zdeponowane na okres sześciu miesięcy, aby wesprzeć UST Pair Reactor. Oprócz regularnych nagród TOKE, aktywo może być również wykorzystane przez społeczność Terra do głosowania w LUNA Token Reactor.

Rari Fuse (Ethereum)

Kolejnym projektem jest Rari Fuse, nielicencjonowana platforma pożyczkowa i kredytowa, która otrzyma 20 milionów dolarów na okres sześciu miesięcy. UST zamierza stać się najtańszym stablecoinem na Fuse.

Convex Finance

Z kolei Agregator Convex Finance otrzyma 18 mln USD w UST na okres sześciu miesięcy. Terra będzie oferować zachęty LUNA dla dostawców płynności, którzy używają UST na różnych pulach Convex.

OlympusDAO (Ethereum, Solana, Polygon)

Kolejnym projektem, który doczekał się finansowania UST jest Olympus. Całkowita proponowana kwota finansowania wynosi 1,425 mln USD w UST. OlympusDAO współpracuje już z Terra, a na jej blockchainie zostanie udostępniona specjalna wersja OHM, gOHM.

Istotnym aspektem tego partnerstwa jest fakt, że Olympus wprowadzi OlympusPro do protokołów Terra. Wiąże się to również z partnerstwem społeczności Terra z Olympus DAO.

InvictusDAO (Solana)

Invictus, zdecentralizowana waluta rezerwowa w sieci Solana, jest forkiem Olympusa. Jest to jednak obiecujący gracz. Terra planuje przeprowadzić ekspansję na Solanie poprzez stworzenie obligacji IN/UST z wkładem 250 000. Frax Finance (FRAX) dostarczy 250 000 w tokenach Frax, aby wyrównać wkład Terry.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy