23 dni temu

Terra przecina 12 miliardów dolarów w TVL, lawina przy 12 miliardach dolarów

Inwestorzy mają portfel do utrzymania z ogromnym zainteresowaniem, chcąc poszerzyć go o inne produkty. Rosnący koszt sieci Ethereum utrudnił takim inwestorom eksplorację szeroko omawianych sektorów, a mianowicie DeFi i NFT.

Przeciążenie sieci jest obecnie określane jako przyczyna wzrostu cen sieci. Dwie platformy, które wykorzystują tę okazję do zdobycia większego udziału w rynku, to Terra i Avalanche.

Avalanche odnotowało wzrost o 233% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Dotyczy to liczby aktywnych użytkowników. Sześć miesięcy temu liczba ta wynosiła 36 000, a obecnie wynosi 120 000.

Terra wzrosła o 25% po zarejestrowaniu 100 000 aktywnych użytkowników w porównaniu do 80 000 aktywnych użytkowników, co zostało odnotowane sześć miesięcy temu.

Problemy Ethereum są widoczne w jednocyfrowym wzroście o 3%. Nadal ma największą liczbę aktywnych użytkowników na platformie, ale może stracić pozycję na tle konkurencji, jeśli ceny w sieci będą nadal rosły.

Kto prowadzi?

To pytanie ma dwie odpowiedzi w zależności od tego, jak mierzy się lead. Podczas gdy Terra odnotowała najwyższą liczbę całkowitej wartości zablokowanej na poziomie 12 miliardów dolarów, Avalanche zyskało więcej aktywnych użytkowników na swojej platformie.

Czynnikami wpływającymi na wzrost liczby aktywnych użytkowników Avalanche jest szybkość przetwarzania transakcji oraz możliwość bezpiecznego skalowania platformy.

Ethereum może przetwarzać 13 transakcji na sekundę, z drugiej strony Avalanche może przetwarzać 4500 transakcji na sekundę. Różnica jest ogromna i potwierdza się liczbą 50 milionów, co oznacza całkowitą liczbę transakcji Avalanche.

Platforma przygląda się teraz kolejnym 50 milionom transakcji.

Rozwój Avalanche widoczny jest także w zapowiadanych przez nią inicjatywach. Zapowiedział inicjatywy o wartości 600 milionów dolarów. Obejmuje to inicjatywę o wartości 230 milionów dolarów, która ma na celu zwiększenie płynności w rozwijającym się ekosystemie DeFi.

Wzrost Avalanche wystartował pod koniec lipca po tym, jak kanały cenowe Chainlink pojawiły się w głównej sieci platformy.

Od tego czasu platforma cieszy się zainteresowaniem nie tylko Inwestorów Indywidualnych, ale także Inwestorów Instytucjonalnych. Avalanche otrzymało nawet wsparcie od BitGo i znalazło się na liście Kraken.

Gdzie stoi Terra?

Terra okazała się doskonałą alternatywą dla Ethereum pod względem największego ekosystemu DeFi. Wyprzedził Avalanche pod względem całkowitej wartości zablokowanej i ceny tokena.

LUNA, wirtualny zasób Terra, wzrosła o 18,459% w poprzednim roku. Jest to określane jako czynnik dla wolumenu DeFi przekraczającego granicę 21 miliardów dolarów.

Końcowe przemyślenia

Jedyną platformą, która odnotowała ujemny wzrost był SOL. Miał 157 000 aktywnych użytkowników sześć miesięcy temu. Liczba ta wynosi teraz 133 000. Zastąpienie Ethereum na rynku będzie ogromnym zadaniem. Platforma do wykonania tego zadania z pewnością wyjdzie jako mistrz.

Źródło: www.cryptonewsz.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy