14 dni temu

Gigant technologii Nvidia sprawia, że ​​oprogramowanie do tworzenia Metaverse jest całkowicie bezpłatne dla twórców

Gigant technologiczny Nvidia stworzył teraz Omniverse — swoją platformę symulacji 3D i współpracy projektowej w czasie rzeczywistym, dostępną dla artystów i twórców całkowicie za darmo. Firma ogłosiła to we wtorek podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Podczas imprezy Nvidia ujawniła również kilka nowych funkcji, które właśnie zostały dodane do produktu, nazywając go „ metawersem dla inżynierów”.

Nvidia dodaje nowe funkcje do Omniverse

Nvidia ogłosiła również, że Omniverse został zaktualizowany o nowe funkcje. Wśród nowych funkcji jest narzędzie do współpracy jednym kliknięciem o nazwie Nucleus Cloud. Firma dodała również nowe rozszerzenia, złącza i biblioteki zasobów zbudowane przez niektórych partnerów Nvidii.

Partnerzy obejmują biblioteki zasobów cyfrowych i rynki 3D, takie jak Sketchfab, TurboSquid firmy Shutterstock, Twinbru i CGTrader.

Jak Omniverse ma pomagać twórcom?

Projektanci i twórcy ogólnie mogą tworzyć zasoby i sceny 3D ze swojego komputera za pomocą Omniverse. Dzieje się tak, ponieważ Omniverse łączy sztuczną inteligencję (AI), skalowalne obliczenia, narzędzia symulacyjne i grafikę, aby połączyć różne światy projektowania 3D. Te światy, mimo że są wykonane przy użyciu niekompatybilnych narzędzi, mogą zostać połączone we wspólną wirtualną scenę za pomocą Omniverse.

Przypomnijmy, że wersja beta Omniverse została uruchomiona na początku 2021 r., a płatna wersja subskrypcyjna wkrótce pojawiła się w listopadzie tego samego roku. Według firmy ponad 100 000 twórców pobrało Omniverse.

Ale jak powiedział dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang podczas prezentacji na Computex zeszłego lata, firma przewiduje „wiele rodzajów metawersów”. Wśród typów znalazła się wersja rzeczywistości rozszerzonej opartej na NFT, a następnie wersja gry wideo.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy