16 dni temu

Szwecja prowadzi pierwszy w Europie krypto SPAC, ticker „HODL”

SPAC lub Special Purpose Acquisition Company to spółka, która nie prowadzi działalności komercyjnej i została utworzona wyłącznie w celu pozyskania kapitału poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO) w celu nabycia lub połączenia z istniejącą spółką.

SPAC istnieją od dziesięcioleci, ale w ostatnich latach doświadczyły eksplozji kambryjskiej. W 2020 r. w Stanach Zjednoczonych utworzono 247 SPAC, zainwestowano 80 miliardów dolarów, a tylko w pierwszym kwartale 2021 r. zebrano rekordowe 96 miliardów dolarów z 295 nowo utworzonych SPAC. Dla porównania w 2010 r. na rynek weszły tylko dwa SPAC.

Mówiąc najprościej, SPAC to szybka ścieżka do IPO dla niecierpliwych. Jest to pożądany krok naprzód dla firm zajmujących się kryptowalutami i blockchainami, ponieważ IPO SPAC są zwykle szybsze, łatwiejsze i tańsze niż metoda tradycyjna. Ponadto firmy kryptograficzne to nowa i potencjalnie atrakcyjna okazja dla inwestorów SPAC.

Wnioski wyciągnięte z długiej IPO firmy Coinbase

Tylko w ubiegłym roku, wiele firm krypto głośnych, w tym eToro , Bakkt i CompoSecure, udał się lub planuje wejść na giełdę poprzez SPACs. Wielu wyciągnęło wnioski z obserwacji długiego procesu IPO Coinbase , który trwał ponad sześć miesięcy.

Jednak po europejskiej stronie Atlantyku generalnie nie widzieliśmy tylu SPAC i najwyraźniej żadnego ze szczególnym naciskiem na branżę kryptograficzną. Ma się to zmienić wraz z IPO niedawno utworzonej szwedzkiej firmy HODL SPAC Europe AB, z oznaczeniem „HODL”.

Zgodnie z zapowiedzią firmy, biorąc pod uwagę, że oferta publiczna zostanie w pełni subskrybowana, firma wejdzie na giełdę szwedzkiej giełdy Spotlight 21 stycznia po zebraniu kapitału w wysokości 3,2 miliona dolarów.

Grupa początkowych inwestorów obejmuje postacie kryptograficzne, takie jak Bitcoiner Eric Wall , Youtuber i edukator Ivan „on tech” Liljeqvist oraz sprzedawca kryptowalut bt.cx CEO Christian Ander . Inwestor i adwokat Michaela Berglund wejdzie na stanowisko prezesa firmy.

„Wspaniała okazja dla kobiet, aby wejść do tej branży”

Głównym celem HODL SPAC jest przejęcie co najmniej jednej firmy z branży blockchain o wartości przedsiębiorstwa do 500 mln SEK (około 55 mln USD) w ciągu 24 miesięcy od jej notowania.

„Fakt, że używamy HODL jako naszego symbolu giełdowego, mówi wszystko o naszym długoterminowym zaangażowaniu w ten rynek i możliwościach biznesowych, których szukamy. WAGMI”, mówi dyrektor generalny HODL SPAC, Vahid Toosi, odnosząc się do popularnego krypto memu „We Are Gonna Make It”.

„Możliwość umożliwienia rozwoju rewolucyjnym pomysłom biznesowym jest niesamowita w blockchain w związku z zachodzącą transformacją, w tym rozwojem Metaverse i Web 3.0. Chcemy tworzyć wartość, pomagając firmom z branży blockchain przyspieszyć ich rozwój dzięki doświadczonemu zespołowi i wejściu na giełdę oraz ze wszystkimi korzyściami, które się z tym wiążą.”

Mówi przewodnicząca HODL SPAC Michaela Berglund i podkreśla możliwości wejścia kobiet do branży kryptograficznej.

Przewodnicząca HODL SPAC Michaela Berglund

„Istnieje wielka szansa dla kobiet, aby wcześnie wejść do tej branży, która w rzeczywistości kosztuje już biliony dolarów na całym świecie. Kobiety generalnie są bardziej ostrożne w inwestowaniu. Uważam, że oprócz szukania możliwości pracy w branży, kobiety mogą również zacząć w nią inwestować, dzięki czemu mogą przyswoić tworzenie wartości innowacji na takich samych zasadach jak mężczyźni” – mówi Michaela Berglund.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy