18 dni temu

Stakowanie i uprawa plonów Jaka jest różnica?

Lato 2020 rozpoczęło się eksplozją nowej technologii w kryptoświecie – DeFi lub zdecentralizowane finanse ! Brak KYC, brak finansowej bariery wejścia w przestrzeń finansową wywołał kolejną rewolucję finansową. Ale to uprawa plonów i obstawianie sprawiało, że wszystko w kosmosie było wspaniałe.

W rezultacie rynek DeFi, który rozpoczął się na skromnym poziomie z 1,5 miliarda dolarów w TVL, w krótkim czasie skalował się do 105 miliardów dolarów. Jeśli masz niewielką lub żadną wiedzę na temat uprawy plonów i obstawiania, jesteś we właściwym miejscu. Na tym blogu wyjaśnimy zarówno te pojęcia, jak i ich różnice. Oprócz tego poznasz platformy, które je obsługują.

Co to jest uprawa plonów?

Plonowanie może brzmieć mniej więcej jak obstawianie, ale ma swoje plusy. W przypadku uprawy plonów oprócz odsetek otrzymujesz więcej żetonów. Dlatego załóżmy, że pożyczyłeś na pulę płynności ETH/DAI. Jako dostawca płynności jesteś zainteresowany, gdy ktoś używa tokenów z puli. Wraz z tym otrzymujesz również żetony PL/zarządzania, które możesz zablokować w innym miejscu, aby uzyskać więcej zwrotów. W pewnym sensie uprawa plonów pozwala dostawcom płynności zarabiać na płynności. Tak więc, pomimo blokady tokena, Twoja płynność nadal pozostaje w postaci innego tokena. Koncepcja uprawy plonów wywodzi się z protokołu złożonego. To był protokół złożony, który rozprowadzał tokeny Comp do dostawców płynności.

Co to jest obstawianie?

Staking to proces deponowania krypto w celu potwierdzenia transakcji. Im więcej transakcji potwierdzisz, tym wyższa nagroda za potwierdzenie. Staking działa na blockchainach, które wykorzystują mechanizm konsensusu POS lub dowód stawki.

Różnica między uprawą plonów a stawkowaniem

Oto łatwa do wyświetlenia tabela, która pokazuje różnicę między uprawą plonu a stawkowaniem:

Kategoria Uprawa plonów Stakowanie
Definicja Aby zablokować tokeny kryptograficzne dla pasywnego dochodu Aby zablokować tokeny kryptograficzne, aby działały jako walidator
Technologia Plonowanie wykorzystuje zautomatyzowany marketing (AMM) Mechanizm konsensusu POS lub Proof of Stake
Nagrody W formie RRSO za token zablokowany W postaci natywnych tokenów do walidacji bloków
Zagrożenia Ryzyko w postaci nietrwałej straty, błędu smart contractu i komposowalności blockchainów Walidator ryzykuje, jak trzymanie się z dala od sieci. Lub ryzyko likwidacji w przypadku walidacji bezprawnych transakcji.

Protokoły dotyczące najlepszych plonów rolnych

Warp.Finanse

Użytkownicy mogą zablokować token LP Uniswap w celu zapewnienia płynności. W trakcie tego procesu są narażeni na dodatkową płynność oprócz opłat w wysokości 0,3%. Dodany został również plus dla dostawców płynności w Warp Finance. Otrzymują tokeny WARP, które mogą pożyczyć na dodatkowe zainteresowanie.

Borsuk DAO

Badger DAO przenosi uprawę plonów na wyższy poziom dla Bitcoina. W Badger DAO dostawcy płynności zarabiają tokeny rebazacyjne zwane SETT. Gdy SETT został powiązany z BTC, cena tokena spadła. Ci, którzy otrzymali SETT jako żetony LP, przygotowują się do moonshotów.

Najlepsze protokoły tyczenia

CoinDCX

Na CoinDCX możesz zarobić nawet od 5% do 20% RRSO, obstawiając, że jesteś kryptowalutą. CoinDCX obsługuje EOS, TRX, NEO, QTUM i XTZ.

Binance

Binance to jedna z najlepszych platform do obstawiania kryptowalut . Na niektórych tokenach selektywnych możesz zarobić nawet 105,32% APY. Na przykład, kiedy stawiasz AXIE. Jednak dla innych tokenów możesz uzyskać w przedziale od 5% do 13% RRSO.

Źródło: cryptoticker.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy