miesiąc temu

Staking i Proof of Stake Co oznaczają te terminy?

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na energię w protokołach Proof-of-Work, w skrócie PoW, pojawiła się tendencja do stakingu. Krótko mówiąc, obstawianie to czynność, za pomocą której inwestor przypisuje i blokuje określoną ilość kryptowalut w protokole w celu otrzymania w zamian nagrody. Użytkownicy mogą zabezpieczyć swoją sieć blokując token, w wyniku czego otrzymują nagrody. Im wyższa kwota obstawiania, tym więcej nagród otrzymasz.

W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo i zrozumiemy zasady, korzyści z obstawiania oraz na czym polega obstawianie kryptowalut .

Co to jest obstawianie?

W branży kryptograficznej staking jest definicją procesu, który obejmuje pozyskiwanie i blokowanie określonej ilości krypto, która później staje się węzłem walidacyjnym dla sieci. Trzymając te monety, użytkownik staje się ważnym elementem rynku i bezpieczeństwa sieci, będąc w ten sposób nagradzanym. Aby lepiej zrozumieć, weźmy przykład bankowości. Podobnie jak w przypadku banków, dochód jest w formie odsetek, a oprocentowanie zmienia się w zależności od sieci, dynamiki, popytu i podaży.

Różnice między górnictwem a obstawianiem

Proof of Stake pojawił się w odpowiedzi na PoW. Wydobycie jest dowodem pracy, a obstawianie jest dowodem stawki. Podczas gdy głównym celem handlu kryptograficznego jest kopanie, obstawianie zachęca do blokowania transakcji niektórych funduszy. Podobnie w przypadku górnictwa, rozwiązywanie dość skomplikowanych równań matematycznych jest rozwiązywane tak, że pierwszy, który rozwiąże równanie, dodaje kolejny blok w łańcuchu bloków. W tyczeniu uczestnicy tworzą bloki. Z energetycznego punktu widzenia tyczenie uważane jest za bardziej wydajne, zużywające mniej energii i nie wymagające zakupu specjalnego sprzętu, jak w przypadku górnictwa.

Nagrodą jest podobieństwo między tymi dwoma procesami. Jeśli w przypadku górników nagroda jest szybsza przy większej mocy obliczeniowej i są bardziej skłonni do rozwiązywania równań, w przypadku obstawiania nagroda jest oferowana przez zablokowaną kwotę. Im jest wyższy, tym cenniejsza będzie nagroda.

Jak działa obstawianie?

Proces obstawiania rozpoczyna się od zakupu monety należącej do określonej sieci. Po zakupie użytkownik musi zablokować monety zgodnie z procedurami wskazanymi przez twórców odpowiedniej platformy. Należy zauważyć, że stawkę można wykonać tylko za pośrednictwem sieci obsługujących ten typ protokołu zwany PoS.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa liczba postawionych monet, tym większa liczba transakcji przypisanych do określonych węzłów. Węzły te są klasyfikowane według liczby posiadanych tokenów. Prowadzi to do wyższych wynagrodzeń, dlatego pule obstawiania stały się bardzo popularne. Mają na celu zwiększenie nagrody za obstawianie, używając większej liczby monet od wielu użytkowników w tym samym czasie.

Jeśli chcesz po prostu HODL, a także obstawiać, masz opcję zwaną stałą stawką lub elastyczną stawką. W przypadku stałej blokujesz określoną kwotę na określony czas, a w przypadku elastycznej użytkownik może w każdej chwili wypłacić swoje tokeny. Główną zaletą stałych stawek jest to, że mają wyższe stopy procentowe, podczas gdy elastyczne mają zwykle niższe - chociaż możesz wycofać się w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Wniosek

Stackowanie kryptowalut jest jednym z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie pasywnego dochodu, ponieważ daje użytkownikom możliwość zwiększenia swoich zysków bez bezpośredniego zaangażowania.

Stawiając swoje monety, użytkownicy otrzymują zarówno nagrody, jak i przyczyniają się do wzrostu i wydajności łańcucha bloków. Podsumowując, powinieneś dobrze zrozumieć, jak działa krypto, zanim przejdziesz do zablokowanego obstawiania – ponieważ jeśli twoje krypto są zablokowane, możesz nie być w stanie wykorzystać hossy (lub niedźwiedzia). Jednak elastyczne obstawianie jest zwykle uważane za bezpieczniejszą alternatywę dla łatwego zarabiania pasywnego dochodu na swoich monetach!

Śledź wszystkie wiadomości związane z kryptowalutami w jednym miejscu dzięki unikalnej funkcji w naszej aplikacji na smartfony Whaletank, dostępnej na urządzenia z systemem Android w Google Play już teraz! Zaprojektowaliśmy go, aby nadążać tylko za najbardziej wpływowymi, niefałszywymi zasobami, w tym wszelkiego rodzaju źródłami, takimi jak prezesi, dyrektorzy generalni, wpływowe osoby w sekcji finansowej – za każdym razem, gdy mówią coś o Bitcoin, widzisz to jako pierwsze.

Ta funkcja zbiera dane z ponad 100 źródeł; wśród nich są największe miejsca z mediami finansowymi, takie jak Forbes, WSJ, Bloomberg, The Telegraph itp.

Nasz wniosek wynika również podmioty prawne, takie jak SEC, MFW, FCA i ważnych znaków, takich jak Donald Trump, Warren Buffet, Bill Gates i wielu wpływowych więcej finansowe, nawet banki i ich CEO 's.

Nic ważnego nie umknie Ci, dopóki będziesz śledzić tę niesamowitą funkcję w czasie rzeczywistym.

www.whaletank.trade

Źródło: whaletank.trade
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy