20 dni temu

Prezes Square Enix ogłasza, że ​​zdecentralizowane gry to przyszłość

Yosuke Matsuda, prezes Square Enix, firmy produkującej gry wideo i dewelopera najbardziej znanego z serii Final Fantasy, napisał list publiczny na Nowy Rok. W liście Matsuda mówił o planach firmy na rok i o tym, jak ma nadzieję, że zdecentralizowane gry staną się głównym trendem.

W liście Matsuda wspomniał o metawersie jako gorącym temacie roku 2021, który zyskał wiele uwagi, nazywając rok 2021 „Rokiem Metaverse”.

 „Metaverse prawdopodobnie zobaczy znaczące przejście do fazy biznesowej w 2022 roku, z szeroką gamą usług pojawiających się na scenie”

napisał Matsuda.

Ujawniona strategia biznesowa Square Enix obejmuje sztuczną inteligencję, chmurę i gry blockchain jako nowe domeny. Matsuda mówił o tym, jak gry blockchain były do ​​tej pory w fazie niemowlęcej, ale ta zdecentralizowana gra wchodzi w fazę wzrostu.

 „Projektując opłacalne gospodarki tokenów w naszych grach, umożliwimy samowystarczalny rozwój gier. To właśnie ten rodzaj ekosystemu leży u podstaw tego, co nazywam „zdecentralizowanymi grami” i mam nadzieję, że stanie się to głównym trendem w grach w przyszłości”.

- powiedział prezes Square Enix.

Matsuda przyznaje, że technologia, która umożliwia gry oparte na technologii blockchain, już istnieje, podkreślając, że społeczeństwo coraz lepiej rozumie decentralizację, a także coraz większą akceptację zasobów cyfrowych.

Z drugiej strony

  • Gracze z Final Fantasy XIV, firmy kwitnące MMORPG (Massively Multiplayer role-playing game), wśród innych sekt fanów Spółki, zostały pchanie plecami planów Square Enix do wdrożenia NFT.

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy