17 dni temu

Square Enix rozpoczyna rok skupiając się na grach blockchain

W swoim noworocznym liście prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, ujawnił plany firmy, aby skupić się na włączeniu gier opartych na blockchain do swojego portfolio.

Oprócz pójścia za grami blockchain, główny wydawca wskazał, że chce uczestniczyć w pojawiających się trendach – w tym Metaverse i NFT.

Zdecentralizowane gry

Chociaż Square Enix nie ogłosiło jeszcze żadnych gier wykorzystujących technologię blockchain lub NFT, list ujawnił plany wydawcy dotyczące zbadania pomysłu w 2022 roku.

„Projektując opłacalne gospodarki tokenów w naszych grach, umożliwimy samowystarczalny rozwój gier. To właśnie ten rodzaj ekosystemu leży u podstaw tego, co nazywam „zdecentralizowanymi grami” i mam nadzieję, że stanie się to głównym trendem w grach w przyszłości”, napisał Matsuda w liście.

„Jeśli odniesiemy się do jednokierunkowej relacji, w której gracze i dostawcy gier są powiązani przez gry, które są gotowymi produktami, jako „gry scentralizowane”, w przeciwieństwie do gier zdecentralizowanych, wówczas włączenie zdecentralizowanych gier do naszego portfolio oprócz gier scentralizowanych będzie głównym tematem strategicznym dla nas, począwszy od 2022 roku” – dodał.

Chociaż zauważył, że potrzebna infrastruktura technologiczna już istnieje, Matsuda wskazał również, że w ostatnich latach nastąpił „wzrost umiejętności czytania i pisania w społeczeństwie i akceptacji kryptowalut”.

„Będziemy bacznie przyglądać się zmianom społecznym w tej przestrzeni, słuchając wielu grup użytkowników, którzy ją zaludniają, i zwiększać nasze wysiłki, aby odpowiednio rozwinąć biznes, mając na uwadze potencjalne wydawanie własnych tokenów w przyszłości”. oznajmił.

Metaverse i NFT

Chociaż Matsuda przyznał, że ci, którzy grają w gry dla zabawy, „wyrazili swoje zastrzeżenia” dotyczące NFT, wierzy, że „będzie pewna liczba osób, których motywacją jest granie, aby wnieść swój wkład”, dodając, że „tradycyjne gry nie oferują wyraźnej zachęty do tej drugiej grupy ludzi”.

Według niego rok 2021 był „Rokiem Pierwszym” zarówno dla NFT, jak i Metaverse.

„Metaverse prawdopodobnie zobaczy znaczące przejście do fazy biznesowej w 2022 roku, z szeroką gamą usług pojawiających się na scenie. Ponieważ ta abstrakcyjna koncepcja zaczyna nabierać konkretnych kształtów w postaci oferty produktów i usług, mam nadzieję, że przyniesie ona zmiany, które będą miały bardziej istotny wpływ również na naszą działalność” – dodał.

List Matsudy nie został dobrze przyjęty przez społeczność graczy, przynajmniej sądząc po odpowiedziach w mediach społecznościowych.

mam nadzieję, że NFT nie idzie na FF14 od ffxiv

Mimo ogromnej popularności, gry blockchain oparte świadkiem w 2021 roku, społeczność graczy okazał się twardym orzechem do zgryzienia, jeśli chodzi o nowe trendy, witając jeszcze Edward Snowden krytykowania NFT „pełzanie do gier” w ostatnim czasie.

Wejście Ubisoftu na rynek gier NFT również nie odbiło się zbyt dobrze – po tym, jak wydawca gier wideo ujawnił Quartz, nową platformę dla graczy do zarabiania, zbierania i handlu NFT w postaci tak zwanych „cyfr”.

Tymczasem, w obliczu tłumu luzów, Discord wycofał swoje plany dotyczące Web3 i odłożył na półkę integrację Ethereum i NFT z platformą.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy